גגות בטון חשופים ללא ריצוף הינם פגיעים למצבי האקלים, לפגיעה כתוצאה מהתקנת מזגנים, דודים, אנטנות ושאר המערכות, או אפילו ציוד עודף שיושב עליו. בניגוד לגג המכוסה בריצוף העמיד לפגיעות, איטום גגות בטון חשופים מצריך תחזוקה שוטפת לדוגמא: פתיחת פתחי הניקוז שלו, ניקוי מרזבים, ניקוי המשטח מלכלוך ובעת עבודות על הגג יש לאטום היטב את מקומות הקדיחות כי למים יש נטייה לחלחל וזורם פנימה מכל פתח ולגרור לנזקים.

*לעוד מידע על סוגי חומרים לאיטום גגות בטון.

חברת עוז בניה ושיפוצים נותנת מענה לבעיות רטיבות בגגות בטון חשופים, נציג מטעמנו יבחן את הבעיה ייתן את ההמלצה לפיתרון יעיל ונכון שיביא את

לדוגמא: פיתרונות כללים לפתירת בעיות רטיבות בגגות בטון.

אפשרות א:

  1. ניקוי המשטח מציוד ולכלוך.
  2. ניקוי שטח הגג עם מכונת ניקוי בלחץ מים בחוזק של לפחות 150 בר, על מנת להסיר חומרים הנמצאים על פני שטח הגג המהווים חוצץ לחומר האיטום החדש.
  3. תיקון חורים וישור המשטח, יש לוודא שיפוע מחושב להזרמת המים לניקוז, תיקון כל השיפועים בין הגג לקיר שאינם תקינים.
  4. מריחת מינימום 2 שכבות חומר אקרילי או פוליאוריטני מולבן ומשוריין, על גבי המשטח, מריחת החומר בצורה שווה על ידי הרלס (אפשרות למברשת או גלגלת) כדי ליצור משטח בעל עובי שווה ישר וחלק.

רצוי לפני כל חורף לבדוק את מצב הגג, לנקותו מלכלוך ולפתוח את הניקוזים והמרזבים, אם הגג לא מטופל בצורה נכונה מים עומדים ימצאו את הפתח ויהרסו בהדרגה את האיטום.

אפשרות ב:

שלב אחד עד שלב שלוש הינו זהה לסעיפים שלעיל.

  1. מריחת זפת קר על פני המשטח בתור שכבת גישור שבין הגג לזפת החם.
  2. מריחה בצורה אחידה זפת חם תיקני על פני הגג.
  3. מריחת לפחות 2 שכבות חומר אקרילי או פוליאוריטני מולבן ומשוריין.

גג לבן מוריד את רמת החום בתוך הבית בצורה משמעותית לעומת גג שחור, וחוסך בהוצאות קירור הבית.

אפשרות ג:

שלב אחד עד שלב שלוש הינו זהה לסעיפים שלעיל.

  1. מריחת יסוד מקשר על המשטח.
  2. הלחמת יריעות ביטומניות על פני המשטח, יש לעלות ממשטח הגג על הקיר לפחות לגובה 15 ס"מ. מריחת חומר אקרילי אוטם על התפרים בכדי להאריך את חיי האטימה.

עדיף להשאיר את חלל הגג ללא ארגזים או חפצים העלולים לפגוע באטימות הגג, ולהפריע לזרימת המים להגיע לניקוזים, בנוסף עדיף לתת לבעל מקצוע מקצועי להתקין אביזרים כגון: מזגנים, דודים, ואנטנות על פני שטח הגג.