מרץ 07 2015

סוגי פתיחת שערים

כיום קיימים מספר סוגי פתיחות לשערים, חלקם תואמים לתקן הישראלי וחלקם לא.

שערי גלילה
שערים אלו עובדים על עיקרון שמנוע מגלגל את השלבים הקטנים סביב מוט, לחיצה על השלט יגרום לפתיחת ולסגירת השער, ישנם כאלה החוסכים ומשתמשים במנוע חלש של תריסי וויטרינות מנוע זה לא יעמוד בלחץ של מספר הפתיחות והסגירות והוא יקרוס מהר מאוד, לכן יש להתקין מלכתחילה מנוע מתאים. ניתן לקבל שערים אלו באלומיניום או במתכת צבועה, בשוק קיימים צבעים בשלל גוונים והבחירה על לפי דרישת הלקוח. פרט חשוב ביותר, התקנת השער מחייב בניית מסגרת וכיסוי עליון להגן על המנוע.

שערי פתיחה
שערים אלו באים במגוון חומרים: עץ, מתכת, אלומיניום ובעיצובים שונים כיד הדמיון החופשי, שערים אלו עובדים על עיקרון של ציריים בדיוק כמו הדלת הביתית. בדרך כלל משמשת כדלת פתיחה לאנשים, אך ניתן להתאימה לכניסת רכב, ניתן להוסיף מנוע. חשוב לדעת כי במקרה שבוחרים להתקין שער זה לרכב ישנה בעיתיות, פתיחה הדלת נעשית כלפי חוץ לרחוב, והיא אינה תקנית (עלולה לפגוע באנשים), ובאם הופכים את הציר לפתיחה פנימית, יש להקצות חניה ארוכה מאוד מכפי הפתיחה לחוץ.

שערי הזזה
שערים אלו מורכבים ממסגרת ברזל, ניתן להוסיף עיצובים ושילובים שונים, שער זה נע על גבי מסילה ומצריך מאיתנו אורך כפול בעת הפתיחה, שערי הזזה משמשים הרבה בתעשייה ועסקים, קיימים גם בבניה הפרטית.

שערים מתרוממים
שערים אלו בדומה לשערים של חניונים, מתאימים יותר לבתי מגורים גבוהים שהדירים בוחרים למנוע כניסת רכבי זרים לחניה. חסרונם העיקרי של שערים אלו שאינם מונעים מעבר אנשים ואינם סוגרים למבט. היתרון הוא המחיר הזול יחסית והפיתרון הפשוט שהם מציעים.

שערים נמשכים
מפרקיים, משטח אחיד, שערים אלו מהווים את הדור הקודם שלפני שערי הגלילה, הם מורכבים מרצועות בודדות או ממשטח יחיד, הנמשכים כלפי מעלה על ידי מנוע וחוט או מנוע וציר, בנוסף קיימים סוגים נוספים הבנויים על קפיצים המושכים את השער מטה בעת ההורדה. השער מצריך כיסוי עליון למניעת פגיעה במנוע, שערים אלו מגיעים במגוון עיצובים וצבעים.

סוגי גדרות
סוגי חומרים לבניה כבדה