רק אנשי מקצוע ברמה גבוהה יכולים לקחת על עצמם פרויקטים של שיפוץ בניין משותף. אלו תהליכים מורכבים, ארוכים ומסובכים המחייב שימוש בארגז כלים מגוון. בתהליך השיפוץ נדרש הקבלן להביא בחשבון שלושה שיקולים מרכזיים:

  1. איכות החיים של דיירי הבניין – שיפוץ בניין משותף מחייב התייחסות לכל הדיירים ללא יוצא מן הכלל. על הקבלן לשמור על איכות החיים של דיירי הבניין ולבצע את השיפוץ במהירות וביעילות. עליו למנוע מהדיירים עוגמת נפש ולהעמיד לרשותם תנאים אידיאליים.
  2. עמידה בתווי תקן – הנטייה העיקרית של דיירי בניינים היא לבצע שיפוץ לצורך עמידה בתווי תקן. בניינים ישנים עוברים שיפוץ לשיפור העמידות בפני רעידות אדמה, בעוד בבניינים אחרים מעדיפים לערוך שיפוץ כללי ולהוסיף ממ"ד או מקלט משותף. עמידה בתווי תקן היא שיקול מרכזי בתהליכי שיפוץ בניין משותף והקבלן חייב להכיר אותם. שיפוץ בניין משותף
  3. עלות אטרקטיבית – אחת המטרות של שיפוץ היא להעלות את ערך הנכס. דיירי בניין יכולים ליהנות מהיתרון הזה רק אם הם בוחרים קבלן שיפוצים ברמה גבוהה. קבלן אמין, מנוסה ומקצועי יבצע את השיפוץ בעלות אטרקטיבית. הוא יאפשר לדיירי הבניין ליהנות מעלייה מיידית בערך הנכס ומתשואה של עשרות אחוזים בתוך זמן קצר.

מה כולל שיפוץ בניין משותף?

בכל פרויקט שיפוץ יש דרישות אחרות המוצבות על ידי הלקוח. בבניין משותף שמים דגש בדרך כלל על תהליכי השיפוץ הבאים:

  1. עבודות גבס בחדר המדרגות או בכניסה.
  2. עבודות איטום, אינסטלציה ויציקות בטון.
  3. בניית קירות ותקרות.
  4. הקמת גדרות ושערים מסביב לבית המשותף.
  5. חיפוי וצביעת קירות ישנים.
  6. פיתוח חיצוני בבניין.
  7. ריצוף או הדבקת שטיחים.

בחירת קבלן עבור שיפוץ בית משותף

בניגוד למה שנהוג לחשוב, לא כל הקבלנים מסוגלים להתמודד עם המורכבות של שיפוץ בניין. רק מעט חברות העוסקות בתחום הבנייה והשיפוצים מחזיקות בניסיון הדרוש. סינון בין אנשי מקצוע לפי תחומי העיסוק מונע בזבוז זמן ומבטיח בחירה מושכלת.מעבר לכך, תמיד אפשר לתאם פגישת היכרות לא מחייבת עם נציגי הקבלן. מטרת הפגישה היא להתרשם מהקבלן באופן אישי ולהעלות שאלות ספציפיות. פגישת היכרות לא מחייבת היא גם הזדמנות לקבל הצעת מחיר מסודרת ולהבין מה היא כוללת.