מתי מומלץ לשפץ בניינים?

פרויקט של שיפוץ בניינים עשוי להשיג שורה ארוכה של יתרונות ייחודיים. השיפוץ מעלה את ערך הבניין ואת ערך הנכסים הנמצאים בתוכו. שיפוץ בניינים מומלץ עבור בניינים ישנים או כאלה שאינם עומדים בתווי תקן מודרניים, הוא מתאים לבתים משותפים ובנייני משרדים וניתן לבצע אותו בצורה מהירה ומקצועית.

השיפוץ כולל עבודות במעטפת הבניין ומטרתו לתת תוצאה איכותית לאורך שנים. אלו רק חלק מעבודות השיפוץ המתבצעות בתוך בניינים בכל רחבי הארץ:

  • שיקום טיח ובטון מתפורר לאחר שחיקה או בלאישיפוץ בניינים.
  • שיקום עמודים לצורך שיפור יציבות הבניין.
  • צביעת מעטפת וחידוש לרבות גמר שיפוץ, גמר חלק, טיח אקרילי וכן הלאה.
  • יישום עבודות איטום קירות וגגות.
  • חיפוי אבן לפי בחירת הלקוח ובעלי הדירות או המשרדים בבניין.
  • החלפה או חידוש אלמנטים לשיפור מראה חזותי של הבניין.
  • שיפוץ חדרי אשפה והחלפת חדרי גז ומחסנים.
  • חידוש גינות לרבות הקמת מערכות תקשורת, חשמל ואינסטלציה.

שיפוץ בניינים הוא דרך מצוינת להשיג תשואה גבוהה על הדירות או המשרדים בתוך הבניין, אך יש לו גם משמעות בטיחותית. שיפוץ ברמה גבוהה מבוצע לפי תווי התקן המחמירים בעולם ובכפוף להנחיות הרשות המקומית.

איך יודעים מתי לבצע שיפוץ בניינים?

יש כמה סימנים המצביעים על הצורך בשיפוץ בניינים. סימנים אלו קיימים גם בבנייני שיפוץ בנייניםמגורים וגם בבנייני משרדים, מבנים ציבוריים ועוד. הסימן הראשון הוא בלאי מואץ ותחזוקה ירודה. בניינים שנבנו לפני יותר מ-50 שנה סובלים מתופעות חמורות של בלאי, שחיקה וירידה באיכות החומרים. אין סיבה להתגורר בתוך בניינים אלו או אפילו לעבוד בתוכם. כדאי לבצע את השיפוץ כבר עם הופעת סימנים ראשונים של בלאי ושחיקה וכך לחסוך בהוצאות.

סימן שני המצביע על הצורך בשיפוץ בניינים הוא עיבוי. בתופעת עיבוי נוצרים הפרשי טמפרטורות בין הסביבה לבין פנים הבניין והדירות. בתהליך זה מתעבים אדי המים כאשר הם באים במגע עם הקיר וכך הופכים לטיפות מים הנספגות בתוכו. במהלך הזמן יוצר תהליך העיבוי רטיבות בתוך הקיר ולאחר מכן עובש, רטיבות ופטריות. בנוסף, כדאי לבצע שיפוץ בגלל גשרים תרמיים הנמצאים בקירות החוץ ותקרת המבנה. גשרים אלו נוצרים בשילוב שני חומרים בעלי בידוד תרמי שונה והם מחייבים החלפת של שיטות האיטום הקיימות.

שיטות לשיפוץ בניינים

חברות שיפוצים ברמה גבוהה יודעות לבחור את השיטה המתאימה עבור כל בניין. כיום לא מסתפקים רק בציפוי טיח וצבע או קילוף טיח מתפורר, תיקוני טיח וטיפול בברזל וצביעה מחדש. הפתרון יכול להיות שימוש בשליכט אקרילי לצורך חיפוי קירות חוץ ובחירת חומרי גלם מתקדמים עבור שיפוץ העמידות של הבניין.