פרויקט שיפוץ מבנים

פרויקט שיפוץ מבנים הוא תהליך שאינו סובל דיחוי. כדאי להתחיל את הפרויקט מוקדם ככל האפשר וכך למנוע נזקים בלתי הפיכים לנכס, לבניין ולאיכות החיים. הסיבה העיקרית המחייבת שיפוץ היא בלאי מואץ הנגרם בשל בנייה מחומרים באיכות נחותה. גם תחזוקה ירודה מקצרת את עמידות המבנה ויוצרת צורך בשיפוץ מאסיבי, יסודי וכללי. עם זאת, יש סיבות נוספות בגללן כדאי לבצע שיפוץ מבנים באופן מיידי:

  1. מפגעים חזותיים.
  2. כלורידים הגורמים לנשירה של טיח וצבע.
  3. הצטברות חלודה.
  4. פגעי מזג אוויר וגזי פליטה מכלי רכב.
  5. פגיעה במעטפת הבניין.
  6. ירידה ברמת האיטום והבידוד התרמי או האקוסטי.
  7. תהליכי עיבוי והיווצרות גשרים תרמיים בתוך הדירות.

מלבד האמור לעיל, התקנת מזגנים ללא ביצוע צנרת מסודרת או כבלי תקשורת חיצוניים הנמתחים על גבי קירות החוץ מחייבים שיפוץ יסודי. באמצעות פרויקט שיפוץ ניתן להשיב למבנה את ערכו הכלכלי ולהעלות את התשואה מדירות או משרדים מושכרים. השיפוץ מבוצע במהירות וביעילות ועל פי תווי התקן המקובלים.

שיטות חדשות עבור שיפוץ מבנים

שירותי שיפוצים שונים מאפשרים טיפול בכל האלמנטים השונים במבנה. בשיטות החדשות משלבים בין שיפוץ חיצוני לבין החלפת רכיבים פנימיים. השיטות החדשות כוללות שיקום טיח ובטון מתפורר לצד שיקום עמודים, חידוש וצביעת מעטפת וכמובן חיפוי אבן ואיטום קירות וגגות. כל לקוח יכול להציב רשימת דרישות מסודרת ולהתייעץ עם אנשי המקצוע לגבי תהליך השיפוץ המתאים עבורו.

שיפוץ מאפשר החלפה או חידוש אלמנטים שונים בגוף המבנה. יותר ויותר בעלי נכסים מתעניינים בהחלפת סורגים לצורך שיפור תחושת הביטחון, הקמת מרזבים לניקוז מים מגגות וכן הלאה. חברות המתמחות בשיפוץ ושיקום חזיתות של מבנים מסוגלים לחדש את האספלט בחניה, להקים מחסומי כניסה ולחדש את הגינות תוך הקמת מערכות השקיה אוטומטיות.

למה כדאי לבצע שיפוץ בלובי ובחדר המדרגות?

אי אפשר לדבר על שיפוץ מבנים מבלי להזכיר את הלובי ואת חדר המדרגות. אלו המקומות הראשונים אותם רואים כאשר נכנסים לבניין. בלובי לדוגמא רצוי להתמקד בחידוש צבע ובחדר המדרגות להחליף את המעקה. מי שרוצה לבצע שיפוץ כללי מוזמן להתייעץ עם אנשי מקצוע לגבי התקנת דלתות כניסה חדשות, מערכות אינטרקום משוכללות או צביעה והחלפה של ארונות חשמל ישנים. המלצות אחרות עבור שיפוץ בלובי ובחדר המדרגות כוללות ליטוש מדרגות ופוליש, ריצוף עם פסיפס, גרניט פורצלן או אבן טבעית וגם חידוש מעליות וצביעת מקלטים.