עוז בנייה ושיפוצים היא חברת בנייה המתמחה במתן שירות ופתרונות מקיפים בתחום הבנייה, עבור חללים חיצוניים או פנימיים בדירות, ווילות, מוסדות, מפעלים ועוד.
אנו מאמינים כי גינתכם משמשת מגוון רחב של שימושים החל ממשחקי ילדים, אירוח , פינת מרגוע ושימושים פרקטים אחרים. בגינות רבות לקוחוינו משקעים בבריכות, גקוזים, פרגולות, עצים בוגרים מעקירה, עצי נוי, דשא סינטתי או טבעי, אדניות וצמחיה נמוכה. אנו במאמר זה נתמקד בחיפוי הקרקע, חיפוי זה ברובו מורכב מ- אבנים דקורטיביות, אבנים אלו מגיעים בשלל צבעים ודוגמאות וישנם שמספר שימושים שניתן בעזרתם לעצב את הגינה.

עיצוב גינה
עיצוב גינה

אבנים דקורטביות לחיפוי קרקע

לדוגמא אבני חלוקי נחל צבועות בגוונים גם לא טבעיים , אבנים לבנות שלג וחלוקי נחל מכל העולם וגם מהסביבה הקרובה וטוף אשר עומד בפני עצמו כתוצר פעילות געשית והוא קל משקל. את חיפוי הקרקע אפשר למלא איתו שטחים, להקיף עצים, למלא גומות בצורה עיצובים ואף לשלב אבנים שונות זו עם זו. רובם מגיעים בגדלים שונים מגודל של חצץ דק ועד גדלים, של 10-12 ס"מ. מחירם משתנה כאשר יש אבנים זולות דוגמאת ניצן ואבנים יפות ומעוצבת ויקרות יותר כדוגמאת חלוקי שלג, חלוקי שארם ועוד… הטוף בא בצבעי אדום או שחור או עירבוב וגם הם מגעים בגדלים שונים. בין המוצרים הקימים בארץ קימים גם חיפויי קרקע שמורכבים מפיסות עצים, ומשברי רעפים שגם הם משמשים לאותם שימושים.

טיפ מנצח: אבנים גדולות מקשות על הליכה בשטח ולעומתם אבנים קטנות נוטות "לנדוד" ולצאת ביתר קלום מהשטח המוגדר. חשוב ליתיעץ ולבחור את הגודל המתאים לשימוש

אבנים דקורטיביות כאבני דריכה

אבני דריכה כשמם, משמשים אותנו לצורך תנועה בגינה, אבני דריכה משמשות אותנו גם בפן העיצובי וגם כשביל אשר לא מצריך יציקות בטון יקרות וקרמיקה. ניתן לשתול אותם בתוך חיפויי הקרקע שדיברנו אליהם מקודם, בדשא ובדשא סינתטי. אבנים אלו באות בצבעי אפור כהה הבא מהבזלת, אבנים בצבעי בז משתנות כדוגמאת אבני חברון ועוד סוגים שונים. אבנים אלו לרוב באים בגובה 5-7 ס"מ לפלטה, הפלטות לעיתים מגיעות כשברים טבעים או כעיגולים הניתן למצוא באבני הבזלת. אבנים אלו משמשות אותנו גם בהקמת בריכת דגי נוי בגינה ויוצרים פינת מחמד מרגיעה ומשחררת.

טיפ מנצח: מומלץ ביותר למתוח על הקרקע החשופה שכבת בד פלריג למניעת גדילת עשבים לפני חיפוי באבנים דקורטביות.

אבנים דקורטביות ליצירת מסלעה

מי מאיתנו לא רוצה חלקה יפה המדמה איזור טבעי עם צמחים המבצבצים בין מרווחי האבנים הצבעוניות ומעלות צמחים קטנים ליצירת גודל ונפח צבעוני בעל מראה טבעי.

אבנים דקורטביות בחיפוי קירות ואדניות

לא מעט משתמשים  ב-אבנים דקורטיביות טבעיות וגם סינטטיות  בעיצוב הגינה, בעיטוף הבית בשכבה מגינה ועיצובית המאריכה שנים רבות, ואף בתוך הבית. גם פה ניתן למצוא בקלות מגוון רחב של אבנים דקורטיביות לחיפוי קירות. מבחר הצבעים הגדול יותר נמצא בקטגורית המשנה כ- אבנים דקורטביות סינטטיות, כי אז הצבעים באים כיד דמיונו של היצרן.

אנו בחברת עוז בנייה ושיפוצים מספקים לכם מגוון עצום של אבני דריכה, חלוקי נחל, אבנים דקורטיביות וסלעים יפיפיים והכל כדי להגשים את חזונכם לגינה מעוצבת מושקעת וקלה לתחזוקה. אנו.נגיע אליכם ונקשיב לחזונכם לאחר מדידות נגיע עם הצעת מחיר משתלמת ועם דוגמאות ועיצובים של: אבני דריכה, חלוקי נחל, אבנים דקורטיביות עצי נוי, עצי פרי, דשא סינתטי ועוד…לפי חזונכם ללא כל צורך מצידכם לכתת רגליים ולחפש את העץ המושלם או ה – אבנים הדקורטיביים המושלמים לעיצוב גינתכם.

גלריית אבנים דקורטיביות לעיצוב הגינה: