עבודות בידוד מתחלקות לכמה קבוצות עיקריות ביניהן בידוד אקוסטי, בידוד תרמי, בידוד חשמלי ובידוד ממים. בידוד ממים קשור באופן ישיר גם למערכת האיטום הביתית שמטרתה למנוע חדירה של מים. הפעם בחרנו להתמקד בשתיים מהקבוצות הכי פופולאריות בעולם הבנייה והשיפוצים: עבודות בידוד אקוסטיות ותרמיות. אנו ב- עוז בנייה ושפוצים מתמחים בביצוע כל סוגי עבודות הבידוד כאשר הפעם בחרנו לתאר לכם על אופי העבודה ועל מטרותיה.

עבודות בידוד
עבודות בידוד

עבודות בידוד אקוסטי

המטרה בבידוד אקוסטי היא להקטין את מעבר אנרגיית הקול שנוצרת בין שני חללים או את ההד הנוצר בחלל פנימי. כאשר אנו בונים תוספות של בנייה קלה שהם בעצםקירות גבס בשילוב פנלים העשויים מחומרים כמו אלומיניום או פח ביחד עם קלקר הןעבור בית או דירה והן עבור משרד, עובי הקיר שלעצמו הוא בין 5 ס“מ ל – 10 ס“מ. לכן, אין אפשרות להשחיל חשמל או כבלי תקשורת או כל דבר בקיר עצמו. זו הסיבה שכחלק מתהליך הבנייה יש לבנות קיר גבס פנימי שבו עוברת מערכת של כל מיני סוגי צינורות כמו חשמל למשל עם שקעים ומפסקים, כלומר בין הגבס לבין הקיר.

ומה בהקשר התרמי?

מטרתו של בידוד תרמי היא להפחית את מעבר החום בין שני גופים המאופיינים בטמפרטורות שונות. מה שאנחנו רוצים להשיג זה בעצם בידוד של החלק הפנימי של המבנה כלומר לבודד את הקירות הפנימיים מהאקלים החיצוני וזו הסיבה שעושים שימוש במילה בידוד. המטרה הנוספת של מערכת בידוד תרמי היא גם לעשות שימוש בכל מיני אביזרי בידוד שיסייעו להפחית את הצריכה האנרגתית של מערכות המיזוג השונות.

אחד המוצרים היותר פופולאריים בתחום הזה של עבודות בידוד הואיריעת פוליאסטר בעובי של בערך 3-4 ס“מ המעניקים בידוד מעולה. יש גם יריעות יותר יקרות המגיעות בפלטות של 5 ס“מ ומצוינות הן לבידוד של רעש והן לבידוד מפני קור.

מה לגבי בידוד בגגות?

בהקשר לבידוד בגגות ורעפים מכל מיני סוגים, נרצה לשלב שכבה נוספת לבידוד – סוג של פצפץ. ללקוחות המעוניינים לבנות חדר בעלית הגג נמליץ לשים עוד שכבה מתחתיו של גליל פוליאסטר . תפקידה של השכבה הראשונה הוא למנוע קרינה, אבק ולחות  כאשר השכבה שנייה עוצרת חום קור ורעש. בשלב הסופי נכסה במוצר הנקרא גבס ירוק את קורות העץ.

מעוניינים לשמוע פרטים נוספים על עבודות בידוד? סובלים מרעש, הד, רטיבות, או מהפרשי טמפרטורה גבוהים בין החוץ לפנים? צרו איתנו קשר ונשמח להציע לכם מגוון של פתרונות בהתאמה אישית, במחיר הוגן ובאיכות ואחריות ללא כל פשרות.