ישראלים רבים רוצים לחיות את החלום ולהשקיע בבניית בריכת שחיה ביתית. בריכה בה הילדים יוכלו להשתולל בימי הקיץ החמים, כזו המשדרגת את המראה העיצובי של הגינה והופכת אותה ליוקרתית וייחודית. ברגע שאנחנו מקימים בריכה, אוטומטית האזור סביבה הופך לסוג של בית מלון פרטי, פינה בה אנו יכולים לשבת בהנאה, להשתזף, לקרוא משהו מעניין ועל הדרך גם להוסיף שדרוגים כמו מטבח חיצוני, גריל מתקדם לארוחות ברביקיו הישראליות המסורתיות, דק, פתרונות הצללה מתקדמים ועוד.

 

העניין הוא שבמקביל לרצון לשלב בריכה יש לא מעט מכשולים שעומדים בדרך כמו למשל הנושא הכלכלי, התכנוני, התחזוקה השוטפת, האישורים ועוד. יחד עם זאת, ככל שהזמן עובר בריכות השחייה עוברות כל מיני שינויים ויש היום בשוק חידושים שמנגישות את החלום יותר ויותר. בפוסט הבא נציג בפניכם את סוגי הבריכות השונות אבל לפני כן, הנה כמה מהשלבים העיקריים הנדרשים בהקמת בריכה פרטית בחצר או הגינה.

 

  1. תכנון הבריכה ובחירת הסוג הרצוי – התייחסות לגודל השטח, עיצוב אדריכלי, דרישות בטיחות, מערכות שהן חלק בלתי נפרד מהבריכה עצמה, מיקום הבריכה ביחס לשטח וקבלת הצעת מחיר.
  2. עבודות חפירה, יסודות, תהליך איטום תת רצפתי, טפסנות וברזלים.
  3. יציקה וצנרת – תלוי בסוג הבריכה שבחרנו.
  4. הכנת לחיפויים, שכבות איטום, ניקוי המשטחים וחיפוי.

 

אז אילו סוגים בריכות קיימות?

למעשה ניתן לחלק את סוגי הבריכות ל-4.

  1. בריכה עלית – מבנה קל שניתן לפרק בכל עת אותו ממקמים על הקרקע. אין צורך באישורים. עלויות תחזוקה נמוכות מאוד.
  2. בריכת פיברגלס – מבנה פיברגלס עם ציפוי הממוקמת בתוך הקרקע. יש צורך באישורי בניה, עמידה בתקנות. עלויות הקמה גבוהות ועלויות תחזוקה גבוהות. נרחיב בהמשך.
  3. בריכה מתועשת – בנויה בתוך הקרקע, קירות עשויים פנלים מתועשים, איטום באמצעות יריעות פיויסי. יש צורך בכל האישורים. עלויות גבוהות.
  4. בריכת בטון – עשויה מבטון מזוין עם ציפוי של אריחי קרמיקה, פסיפס או מרבליט. עלויות גבוהות הן של הקמה והן של תחזוקה.

 

בתוך קבוצות אלה, יש כמה תתי קבוצות. תת קבוצה ראשונה נקראת בריכות אלומיניום. למרות השם שלהן, בריכות אלה מיוצרות בעיקר מחומר הבטון, כאשר עושים שימוש בלוחות האלומיניום כתבנית שמשמשת ליציקת הבטון בהמשך. תבניות אלה מוזילות באופן ניכר את עלויות היציקה של התשתית. יש גם בריכות בהן האלומיניום הופך לחלק מהציפוי מעל שכבות הבטון. אופציה איכותית ועמידה יותר אך מעט יקרה יותר הן בריכות הפיברגלס. מדובר בחומר העשוי מסיבים של זכוכית המאופיין בתכונות של גמישות, עמידות וקשיחות. מדובר בחומר גלם סופר איכותי שהופך את הבריכה לאטרקטיבית. למעשה, את הבריכה מייצרים במפעל ואז אחרי שמתבצעת בשטח החפירה, מניחים אותה במקום המיועד לה. החיסרון: עלות גבוהה. אופציה זולה יותר הן בריכות שלא מצריכות חפירות ואישורים, אך כן יש צורך במשטח מיושר, דק או דשא סינטטי כדי שלא יהיה שיפוע.

 

מעוניינים לשמוע עוד מידע על תכנון והקמת בריכה בחצר הפרטית שלכם? רוצים להפוך את החלום למציאות? לחברת עוז בנייה ושיפוצים יש את כל הניסיון, הידע והכלים להפוך את הגינה שלכם למדהימה ולאפשר לכם ליהנות מבריכת שחיה מפנקת. צרו איתנו קשר ונשמח לעזור לכם.