אם בא לכם שהכסף עליו אתם עובדים כל כך קשה יבוזבז על דברים אחרים חוץ מחשבון המים עליו אתם משלמים מאות ואפילו אלפי שקלים, אם התעייפתם מלכסח את הדשא במקום לישון בשבת בבוקר ואם ממש נמאס לכם לדאוג שהשכנים ישקו אותו בכל פעם שאתם יוצאים לחופשה קצרה או שאולי הילדים שלכם לא מפסיקים להתגרד כי הם פשוט אלרגיים לדשא, כנראה שאתם צריכים לחשוב קצת יותר ברצינות על התקנת דשא סינטטי. חברת עוז בנייה ושיפוצים מתמחה ב- עיצוב ותכנון גינות כאשר אנו מבצעים גם התקנה מקצועית של דשא סינטטי.

לפני שנסביר על השלבים בהתקנת דשא סינטטי, מהם היתרונות שלו?

 1. חיסכון אדיר זמן ומאמץ – אין צורך לכסח את הדשא, אין צורך לדשן אותו, להדביר אותו ממזיקים או להשקות אותו.
 2. פתרון אסתטי – לאורך כל ימות השנה הדשא הסינטטי שומר על המראה והמרקם שלו.
 3. פתרון לאלרגיות וגירודים.
 4. חיסכון בעלויות – אמנם בטווח הקצר מדובר בהשקעה כספית די גבוהה, אבל בטווח הארוך אתם חוסכים את העלות של חשבון המים הנפוח כתוצאה מהשקיית דשא רגיל וגם את כל נושא התחזוקה.
התקנת דשא סינטטי
התקנת דשא סינטטי

איך בוחרים?

 • גוון וסוגי סיבים- יש כל מיני סוגים של גוונים לדשא סינטטי וזה חשוב בעיקר בהיבט של הצבע ושילובי הסיבים. הרעיון הוא לבחור דשא זהה לדשא סינטטי כדי שנוכל להנות ממראה טבעי ככל הניתן. דבר נוסף שחשוב לשים לב אליו בהיבט של הגוון הוא בכל מה שקשור להתחממות. ככל שנבחר בגוון יותר כהה, ככה הוא מתחמם יותר בשמש. תמיד ניתן לשלב כמה גוונים אם רוצים וככה לבחור בגוון שגם מתאים לנו מבחינה פרקטית וגם תואם את הסגנון העיצובי המועדף עלינו.
 • גובה וצפיפות – מבחינת הגובה, צריך לבחור במשהו באמצע של בין 37-45 מ“מ. הסיבה לכם היא משום שדשא גבוה מדי לא נראה טוב ודשא נמוך מדי נשחק מהר מדי. מבחינת הצפיפות, ככל שנבחר בדשא עם רמת צפיפות גבוהה יותר, ככה הוא נחשב ליותר איכותי ויותר עמיד בפני שחיקה. כמובן שרמת צפיפות גבוהה משפיעה ישירות גם על המחיר. במידה ומדובר בדשא סינטטי שהוא רק לנוי, אין צורך להשקיע בדשא עם רמת צפיפות גבוהה.
 • פתחי ניקוז ומסנן UV – חשוב לבדוק את יכולת הניקוז של הדשא במטרה למנוע הצפות ולבחור דשא עם מסנן UV וכך אנו בעצם שומרים על הגוון שלו לאורך זמן.

שלבים בהתקנת דשא סינטטי

חשוב קודם כל להבין שיש הבדל בין התקנת דשא סינטטי על האדמה לבין התקנת דשא סינטטי על בטון. במשטח בטון פשוט פורסים את המרבד ומהדקים אותו לקרקע. בהתקנה על האדמה חשוב קודם כל לרסס את השטח ולהגן עליו. לאחר מכן מנקים את השטח ומפנים כל מה שיכול להפריע להתקנה. מפזרים חצץ המכונה ”שומשום“, תוחמים את המתחם ויוצרים שיפוע לכיוון של נקודות הגינה. לאחר מכן מהדקים את החצץ ופורשים יריעה שחורה המונעת צמיחה של עשבים. התהליך הסופי כולל פריסה של המרבד, הדבקה של היריעות אחת לשנייה, קיבוע והברשה נגד הסיבים. ניתן לתחום את הדשא עם אדני רכבת, בלאק ג‘ק או תוחם קשת שזה סוג של גדר פלסטיק.

התקנת דשא סינטטי – כמה זה עולה?

המחיר של התקנת דשא סינטטי מושפע מכמה קריטריונים עיקריים:

 1. סוג הדשא שבוחרים
 2. רמת המורכבות לגישה לגינה
 3. מורכבות המשטח
 4. כמות התוחמים והאם יש מקומות לגוע מהדשא למשל לעץ שתול ועוד.

רוצים לשמוע עוד מידע על התקנת דשא סינטטי? צרו איתנו קשר ונשמח לענות לכם על כל השאלות.

גלרית התקנת דשא סינטטי: