ישראלים רבים משקיעים המון זמן, מחשבה, יצירתיות וגם כסף בכדי להפוך את ביתם למקום ייחודי, יוצא דופן, מקורי וחמים. אחת הדרכים לשלב טאצ‘ ייחודי בעיקר בחללים דומיננטיים כמו הסלון, המטבח והמרפסת הם בעזרת חיפוי קירות תוך בחירת חומרים טבעיים ויצוקים מסוגים שונים. חומרים שונים מאופיינים בגוונים, מרקמים, תבליטים ומביאים סוג של יוקרה או בשורה לחלקים הפנימיים והחיצוניים של הבית בפוסט הבא בחרנו לתאר עבורכם כמה מהחיפויים המרשימים הקיימים בשוק. לביצוע כחלק מפרויקט מקומי או שיפוץ כללי לבית.

חיפוי קירות
חיפוי קירות

חיפוי קירות טבעי: אבן טבעית ירושלמית

האבן הירושלמית היא אבן עם אופי ונחשבת לסופר מיוחדת. מדובר בסוג של אבן גיא אותה חוצבים מהרי ירושלים. השחיקה המתמשכת של האבנים על ידי המים היא זו שיוצרת  את המראה שלה. יש כל מיני עיבודים לאבן טבעית ירושלמית כמו אבן המסותתת באופן ידני, אבן חלמיש בעיבוד גס, אבן מסמסם הנחשבת לשטוחה ובעלת שקעים קטנים ואבן מוטבה בעיבוד ייחודי.

חיפוי קירות טבעי: אבן שיש

אבן שיש היא אבן גיא טבעית אשר עברה תהליכי התמרה בתוך פנים כדור הארץ. למעשה, מדובר בסלע גבישי הנוצר משלושה מינרלים: סרפנטין, דולומיט וקציט. השיש מגיע ממדינות שונות בעולם כמו איטליה, ארצות הברית, אירלנד, בלגיה ושוויץ.  אנשים רבים נוטים לבלבל בין אבן שיש לקרמיקה אבל יש הבדל גדול גם במראה, גם בתחזוקה וגם כמובן במחיר. היא נחשבת לאבן יקרה ומתאימה לאנשים שרוצים להשקיע בחיפוי יוקרתי וייחודי. בדרך כלל נהוג לחפות בשיש חללים כמו חדר האמבטיה, המטבח או לחילופין לבחור בו בתור ריצוף או מדרגות.

חיפוי קירות תעשיתי: קרמיקה

הקרמיקה היא שם כולל לקשת רחבה של מוצרים המיוצרים במגוון טכנולוגיות. מדובר בשילוב בין חומרים המגיעים מהטבע לחומרים תעשייתיים במטרה ליצור רמת עמידות גבוהה ורמת שחיקה נמוכה. יש אינספור דגמים שניתן לשלב ואיכויות שונות של קרמיקה כאשר בין הנפוצים הוא המותג גרניט פורצלן לו יתרונות רבים. קרמיקה נהוג לשלב בחללים רטובים, במטבח, כריצוף או כחיפוי מדרגות.

חיפוי קירות תעשיתי: שליכט אקרילי, צבעוני ומינראלי

השליכט הוא גימור עיצובי ייחודי המעניק לביתנו את המראה הסופי שלו. באמצעות סוגים שונים של שליכט ניתן להגיע לרמות גימור ומרקמים שונים. כל סוגי השליכט אטומים למים ומאפשרים שילוב בין צבעוניות לסגנון ייחודי. אחד היתרונות של שכבת השליכט הוא בכל שהיא מגנה על הקירות מפני רטיבות ותנאי מזג אוויר קיצוניים. בנוסף, ניתן באמצעותו לגשת על סדקים הנוצרו בקירות ולהשיג רמת גמישות גבוהה.

  • שליכט אקרילי – מסוגל לשמור על המראה שלו לאורך שנים ונחשב לעמיד במיוחד. שילוב בין חומרים פולימריים המשיגים מראה עיצובי אחיד ונעים לעין.
  • שליכט מינראלי – מבוסס על חומרים טבעיים המעניקים לו מראה טבעי ויוצא דופן. נותן לקירות סוג של אוורור ובכך מקטין את כמות האדים והלחות. מומלץ לחללים רטובים.
  • שליכט צבעוני – בעל ציפוי אקרילי גמיש המגיע בשלל צבעים וגימורים. ממרקם עדין ועד גס. מאפשר סגירת סדקים של עד שני מ“מ. מומלץ לקירות חיצוניים.

לפרטים נוספים, ייעוץ ומענה על שאלות מקצועיות לגבי חיפויים וסוגי השליכטים המתאימים לכם, צרו איתנו קשר ונשמח לעזור.

גלריית חיפוי קירות :