מערכות אזעקה לבית הן דבר שאנו צריכים להתקין רק בסיום של שיפוץ או בניית הבית ונחשב לאחד הדברים האחרונים שנתקין אך ללא ספק אחד הדברים החשובים שיש לשים עליו דגש מרכזי ולקחת בחשבון מספר משתנים. האזעקה היא למעשה אחד הכלים המרכזיים שבעזרתו אנו מבריחים פורצים לאחר שכבר פרצו לבית כאשר תפקידה כמובן הוא להלחיץ את הפורץ ולגרום לו לעזוב את המקום במהירות האפשרית ולא להמשיך את הפריצה אל הדירה. ישנם מספר רב מאוד של מערכות אזעקה לבית כאשר לכל אחת יתרונות משלה וכל אחת באה על מנת לתת לנו מענה לצורך אחר. במאמר הבא נסביר לכם מעט על מערכות אזעקה לבית, על היתרונות שלהן  לצד מספר טיפים חשובים הקשורים בהתקנת אזעקה לבית שלכם.

 

סוגי אזעקות

ישנם שני סוגים של מערכות כאשר סוג אחד הוא מערכת אלחוטית והסוג השני הוא מערכת קווית. אז מתי למעשה נרצה להתקין כל אחת מהן? כאשר אנחנו גרים בבית או דירה שכורה שאינם ממוגנים ואנו רוצים למגן אותו מחד אך מאידך לא צפויים להישאר בו לטווח הארוך נרצה מערכת שלפני המעבר שלנו נוכל לנתק אותה ולקחת אותה איתנו ולהתקין אותה בבית הבא שלנו. במידה וזה המקרה שלנו עדיף להתקין מערכת אלחוטית שכל שנצטרך הוא להחליף בה סוללות מידי פעם. אם אתם בתהליך של בניית בית או שיפוץ מן היסוד של הבית שלכם ואתם עתידים להישאר לגור בבית הזה זמן רב ככל הנראה שהפתרון האידיאלי עבורכם הוא התקנה של מערכת אזעקה קווית כאשר הצנרת של כל המערכת יעבור בתעלות ייעודיות בקירות הבית וכך למעשה התוצאה תהיה אסטתית יותר. העלויות של המערכות הללו יחסית די דומות כאשר האלחוטית עלולה להיות מעט יקרה יותר כאשר למעשה כל מה שעליכם לחשוב לפני שאתם בוחרים את סוג המערכת הוא האם אתם עתידים לעזוב את הבית בעתיד הקרוב או לא. את האזעקות השונות ניתן כמובן לחבר למצלמות הבית ולקבל התראה בטלפון החכם במידה והופעלה אזעקה במערכות אזעקה מתקדמות יותר.

 

האם עדיף להתקין צופר פנימי או חיצוני לאזעקה?

התקנת צופר פנימי או חיצוני למערכות אזעקה לבית הוא אחת השאלות היותר נפוצות שאנחנו נתקלים בהם כאשר לכל אחד יתרונות וחסרונות. צופר פנימי אומנם יהיה ככל הנראה מחריש אוזניים אך לפורץ יהיה יותר קל לנטרל אותו היות והוא פנימי. לכן. אם העדפנו צופר פנימי עלינו לראות כי אנו לא מתקינים אותו בכניסה לבית, מקום בו יהיה קל לפורץ לחבל בצופר במהירות, אלא מתקינים אותו במקום שהוא יחסית נסתר ולפורץ לא תהיה גישה קלה אליו, כלומר במקום מרוחק מהכניסה לבית ועדיף במקום גבוה יחסית. היתרון של צופר פנימי הוא שמחירו זול יותר יחסית לחיצוני. צופר חיצוני נחשב לעמיד יותר שכן הוא צריך להיות עמיד בתנאי מזג אויר חיצוניים. מתקינים רבים מעדיפים צופר פנימי לאור העובדה שכפי שציינו קודם לכן, ברגע שהצופר הוא חיצוני לפורץ יהיה הרבה יותר קשה לחבל בו וכך הוא כמובן לא יוכל להפסיק את האזעקה. יתרון מרכזי נוסף של צופר חיצוני הוא העובדה שניתן למקם אותו בצורה יעילה לרחוב ראשי או לכביש ראשי, דבר נוסף שיעזור לנטרל את הפורץ שכן שכנים או עוברי אורח לא יוכלו להישאר אדישים לאזעקה ויזעיקו את המשטרה שתגיע אל הבית, כאשר הדבר נכון במקרים שאנחנו מחוץ לבית כמובן.

 

לפרטים נוספים אודות התקנת מערכות אזעקה, צרו איתנו קשר ונשמח לתת לכם מענה!.