אחד האתגרים הגדולים ביותר בשיפוץ הבית הוא החלפת צנרת מים בדירה ולשם כך אנחנו צריכים חברת שיפוצים מקצועית עם אינסטלאטור מנוסה מאוד על מנת לבצע את התהליך הזה בצורה נכונה ויעילה. המורכבות של החלפת הצנרת בבית שלנו היא יחסית גדולה מאוד שכן צריך לשבור קירות, לרוב בבניינים משותפים נצטרך גם לשבור מרצפות בשטחים משותפים על מנת להגיע עד לקו הראשי, נצטרך לשבור את המרצפות של הבית וכמובן קירות ומרצפות סביב איזור המטבח, חדרי האמבטיה והשירותים ועוד. המלאכה המסובכת הזו אומרת לנו למעשה שהחלפת צנרת מים בדירה הוא לא סוג של שיפוץ שעושים אחת למספר חודשים וגם לא אחת לכמה שנים אלא אחת לכמה עשרות שנים טובות לאור המורכבות שלו. לכן, על מנת שהפעם הזו תהיה מוצלחת ולא נצטרך לחזור עליה מספר פעמים או לתקן ליקויים חשוב מאוד לבצע אותה בצורה איכותית, החל מבחירת סוג הצנרת, ההנחה של הצנרת בבית, ההתקנה והגימור.

 

מתי נחליף צנרת בדירה שלנו?

לאור המורכבות הגדולה שהחלפת צנרת מים בדירה גורמת אנו כאמור נעשה את התהליך הזה אחת לכמה עשרות שנים. כדאי מאוד לתזמן את החלפת הצנרת של המים עם שיפוץ גדול של הבית כי כפי שכבר ציינו החלפת הצנרת גוררת שבירת רצפות וקירות ולכן מומלץ שזה יהיה חלק משיפוץ נרחב של הבית. זמן נוסף שבו עדיף לבצע את החלפת הצנרת הוא מעבר דירה לאחר קנייה שכן זהו שלב שבו אנו בודקים מהם הליקויים בבית ומה צריך להחליף או לשפץ לפני שנעבור ומעבר דירה לאחר קנייה שלה זהו בהחלט זמן טוב להחליף את הצנרת.

 

סוגי צנרות

כפי שכבר ציינו קודם לכן, אחד השיקולים המרכזיים בהחלפת צנרת מים לדירה שלנו הוא איזה סוג צנרת נתקין במקום הצנרת הישנה שלנו. על האינסטלאטור לבחור את הצנרת שתתאים ביותר לדירה שלכם בהיבט של תוואי השטח בדירה שלכם, וסוג העבודה והלחץ בה הצנרת צריכה לעמוד. ניתן למצוא מספר רב של צנרות כגון צנרת נחושת, צנרת SP, צנרת פולירול, צנרת פסקגול, צנרת מתכת ועוד. לכל צנרת יש יתרון אחר ועל האינסטלאטור יהיה להחליט איזו צנרת הוא יבחר עבור הדירה שלכם ולכן מאוד חשוב לבחור אינסטלאטור וחברת שיפוצים מנוסים עם ניסיון רב בתחום האינסטלציה והשיפוצים.

 

שיטות להנחת צנרת

להנחת צנרת מים בבית ישנן שתי שיטות התקנה כאשר שיטה אחת היא שיטה קווית והשנייה היא שיטת מקבילית. השיטה הקווית אומרת למעשה שאנו משתמשים במחלק מים וכל נקודה בבית מקבלת קו מים ישיר באמצעות צינור אחד או שני צינורות, של מים חמים וקרים, במקרה של צרכן שצריך גם מים חמים כמו כיור או מקלחת. היתרון של השיטה הקווית הוא שבמקרה של נזילה מאוד קל לפתור אותה, לנתק ולהחליף את הצינור עם הנזילה או הפיצוץ אך חשוב לזכור שיהיו בבית הרבה קווי מים ולאור העובדה שיש יותר צינורות כך גם יותר סיכוי שאחד מהם יתפוצץ. בשיטה המקבילית לעומת זאת שעון המים של הדירה מחובר ישר נקודות המים בעזרת צינורות כך במקרה של פיצוץ או נזילה יש לנתק את הברז הראשי של הדירה ולהפסיק את אספקת המים כליל לעומת השיטה הקווית שרק אותו צרכן נפגע עד לתיקון התקלה. האינסטלאטור וחברת השיפוצים תעזור לכם להחליט איזה מן השיטות תתאים טוב יותר עבור הבית שלכם כמו גם על סוג הצנרת.

 

לפרטים נוספים אודות החלפת צנרת צרו איתנו קשר ונשמח לסייע לכם. אנו עובדים עם מערכות הצנרת המובילות והמתקדמות ביותר, כולן מחזיקות בתו תקן ולאחר עשרות שנים של ניסיון אנו יודעים להתאים את סוג הצנרת בהתאם לצרכי הבית.