יולי 26 2015
סוגי חומרים לבניה קלה

סוגי חומרים לבניה קלה

סוגי חומרים לבניה קלה

כאשר אנו מעונינים בניית קירות ותקרות יש לקחת בחשבון שני הפרמטרים העיקרים: האם הקיר העמיד לתנאי חוץ או שמא מדובר בקיר פנימי? והאם אנו מעוניינים בבניה כבדה שתכביד על היסודות או שמא בניה קלה יותר מתאימה לנו? בנוסף יש לקחת בחשבון פרמטרים כמו: עמידות הקיר למים, אש, וונדלים, מהירות הקמת הקיר, לפעמים גם הם מהווים שיקול חשוב.

פלטות בטון

פלטות אלו מיוצרות במפעל ובאות לאתר הבנייה מוכנות לעבודה, הם נכנסות תחת הכותרת בנייה קלה ומיישמות על גבי קונסטרוקציות פחים\מתכת, הם מתאימים לבנייה חיצונית ופנימית. ישנם עוביים וגדלים שונים הניתנים לבחירה, ניתן למצוא פלטות בטון משופרות המשלבות בתוכן רשת להגדלת הגמישות ולהפחתת סדקים, בחלקן יש גם פאזות בקצוות המקלות על העבודה וישור הקיר. קימת ווריאציה נוספת המשלבת בטון ועץ פלטה זו נוטה להיסדק עקב עבודת החומר ואינה בעלת תקן.כדי להגיע לגמר סופי מומלץ להשתמש בשליכט אקרילי גמיש.

פלטות גבס

פלטות אלו מיוצרות במפעל ובאות לאתר הבנייה מוכנות לעבודה, הם נכנסות תחת הכותרת בנייה קלה ומיישמות על גבי קונסטרוקציות פחים\מתכת, הם מתאימים לבנייה פנימית בלבד. ישנם עוביים וגדלים שונים הניתנים לבחירה, פלטות אלו באות בשלושה צבעים המעידים על ייעודם: פלטות לבנות רגילות, ירוקות נגד מים, אדומות נגד אש. הפלטה הירוקה והאדומה מכילות בתוכם תוספת חומרים המשפרים את עמידותם. פלטות אלו מגיעות עם פאזות בקצוות על מנת להקל בחיבור בין פלטה לפלטה. חובה להדביק רשת או נייר בחיבורים על מנת למנוע סדקים. בקירות אלו ניתן להעביר חשמל וצנרת מים, להוסיף בידוד אקוסטי ועוד… כמובן שיש לתכנן זאת מראש. כדי לשפר ביעילותם נגד וונדליזם והגנה מאש ניתן לחבר פלטה על גבי פלטה.

הלוח הכחול/וורוד

פלטות אלו מיוצרות במפעל ובאות לאתר הבנייה מוכנות לעבודה, הם נכנסות תחת הכותרת בנייה קלה ומיישמות על גבי קונסטרוקציות פחים\מתכת, הם מתאימים לבנייה פנימית וחיצונית. ישנם עוביים וגדלים שונים הניתנים לבחירה, פלטות אלו נותנות פיתרון טוב יותר מלוח הגבס בעמידות נגד וונדליזם ומאש (אינם פולטים עשן). ניתן למצוא אותו בשימוש בבניה ציבורית: מלונות, משרדים ובבניה הפרטית.

לוח "פנל מבודד"

לוח זה בא בעובי של 50 מ"מ והוא מורכב משלושה שכבות: לוח חיצוני פח צבוע בלבן, קלקר ועוד שכבת פח לבן. קירות אלו הינם קירות קלים מאוד, הם נושאים את משקלם ואת משקל הגג הבנוי מאותו חומר. הרכבתם הינה מהירה וללא לכלוך כבד. ניתן לשלב בבניה זו חלונות, דלתות וכל הציוד הדרוש, על מנת להגיע לאסטטיקה פנימית ולהתאימו למגורים ניתן להוסיף בניית גבס בחלקו הפנימי. חומר זה משמש למוסכים ביתיים, מחסנים, תוספות בנייה קלות על גבי גגות ולכל מטרה אחרת.

לוח אלומיניום מבודד "עלית"

חומר זה דומה ל"פנל המבודד" אם כי הוא מורכב מפלטות אלומיניום שבמזם קלקר ועוביו 10 ס"מ מה שמשפר את חוזקו ואת כושר הבידוד. גמר האלומיניום מהווה שיפור לעומת גמר הפח. יתרון נוסף של ה"עלית" הוא כי החברה מייצרת את הלוחות ואת כל האביזרים הנלווים כדומא: דלתות חלונות מרזבים, כדי להגיע לרמת חיבור טובה ואטימות.

יתרונות של סוגי חומרים לבניה קלה מול חומרים לבניה כבדה ,כל אחד בתחומו ברורים מאוד מבחינת עלות מהירות הקמה והוורסטליות של החורים השונים המאפשרים לנו לבצע מגוון חדש של עבודות שבלעדיהן היה הרבה יותר יקר, קשה וארוך. עוד מידע נמצא באתר בבנית קירות ותקרות כמו כן תחת עבודות גבס .

לפרטים נוספים בנוגע ל- סוגי חומרים לבניה קלה המתאימים לכם והזמנת הצעת מחיר לעבודה, השאירו את הפרטים שלכם אצלנו. באתר ונשמח לחזור אליכם עם מענה על כל השאלות.

טיפים לתכנון שטחי האחסון במטבח
סוגי גדרות