אחד התהליכים הפופולאריים בשנים האחרונות בתחום העיצוב והאדריכלות בו ישראלים רבים בוחרים במטרה לשדרג את מראה הבית הוא באמצעות עיצוב תקרות גבס. מדובר באפקט ייחודי אותו ניתן ליישם בכל חלל בבית החל מהסלון, דרך מעברים ומסדרונות ועד חדרי הילדים ושינה. התהליך כולל הנמכות גבס ולרוב נהוג לעצב את התקרה עם תאורה המכונה תאורה נסתרת. ניתן גם לשלב בחללים רטובים כמו חדר האמבטיה פלטות עשויות גבס הנקראות פלטות גבס ירוקות העמידות לאזורים עם רמת לחות ורטיבות גבוהה. למעשה, הנמכת תקרת גבס מעניקה פתרון עיצובי ופרקטי שכן מצד אחד ניתן בעזרתה להסתיר כל מיני בעיות אסתטיות בתקרה ומצד שני לשדרג את הבית מבחינה עיצובית.

עיצוב תקרות גבס טרנד מוביל

עיצוב תקרות גבס
עיצוב תקרות גבס

מתי נהוג לשלב תקרת גבס?

למעשה, ניתן לשלב תקרת גבס מעוצבת בכל שיפוץ או שדרוג עיצובי הן בבית והן במשרד. יחד עם זאת, כאשר קיימות תעלות מיזוג אוויר צנרת, כל מיני כבלים של חשמל, סדקי בניה מהם לא ניתן להיפטר – מדובר בפתרון המושלם. באמצעות הגבס שנחשב לחומר קל וגמיש, ניתן ליצור המון סוגים של צורות, שקעים ולשלב בהן תאורות נסתרות, תקרה צפה, צבעים, גבס מחורר ועוד. חברת עוז בניה ושיפוצים היא בין חברות השיפוצים הראשונות בישראל שהחלו לעשות שימוש בגבס כאלמנט דקורטיבי ייחודי. את הגבס ניתן לשלב בכל סגנון עיצובי: קלאסי, מודרני, כפרי או משולב וכך להפוך את החלל לייחודי, מרהיב ויוצא דופן.

למעשה, ברגע שאנחנו מנמיכים את התקרה הקיימת עם תקרת גבס ומעצבים אותה אנו מקבלים מראה וסגנון עיצובי אחר לגמרי המשדרג את החלל בכמה רמות ובעלות יחסית נמוכה.

למה דווקא תקרות מעוצבות בגבס?

לעבודה עם גבס יש מגוון רחב של יתרונות:

  • פשוט לעבודה, גמיש ונוח
  • קל לשינוע
  • קל לחיתוך ולהרכבה
  • ניתן ליצור בעזרתו מגוון של עיצובים ואלמנטים דקורטיביים

ניתן לשלב קרניזים בגבס, סוג של קורה אותה ממקמים בין הקיר לבין התקרה ומגיעה בכל מיני צורות כמו מדרגה, ריבוע, עיגול ועוד. בעזרת הקרניזים ניתן להסתיר חוטי חשמל ואף לעשות בהם שימוש כסוג של מסגרת. הנמכת התקרה מעניקה לנו פתרון מושלם הן בכדי ליצור אווירה מסוימת והן בשביל ליהנות ממראה חלק, דקורטיבי ונקי. עוד אופציה הנחשבת ליפהפייה היא תקרה צפה עם תאורה נסתרת.

מעוניינים בעיצוב תקרת גבס ושוקלים שיפוץ בקרוב? נשמח לבקר אצלכם בנכס ולסייע לכם בתהליך התכנון והעיצוב, ללא כל התחייבות מצדכם. צרו איתנו קשר ונשמח לענות לכם על כל השאלות.

גלרית עיצוב תקרות גבס :