קבלן שיפוצים או שיפוצניק?

נמצאים לפני שיפוץ? מתלבטים האם לבחור ב- קבלן שיפוצים או שיפוצניק?. שיפוץ נחשב להליך מורכב הן מבחינת המשך שלו והן מבחינת התכנון וההשקעה הכספית שאנו משקיעים בו. לכן, יש חשיבות רבה לבחירת בעלי המקצוע שייקחו חלק מלא בעבודת השיפוץ. אחרי שנים של ניסיון בתחום, לצערנו אנו נתקלים פעם אחר פעם בעבודת שיפוץ שלא מתבצעות בצורה מקצועית ואז דורשות תיקונים ולעתים אפילו גורמות לנזקים בלתי הפיכים.

הפעם בחרנו לעשות לכם קצת סדר בבלאגן כדי לסייע לכם להגיע להחלטה הנכונה, זו שתואמת את הצרכים שלכם ותמנע מכם להגיע לכדי מצב של ליקויים וכשלים בזמן השיפוץ אשר בשלב מאוחר יותר ייקרו את התהליך ויסבכו אותו.

מה ההבדל בין השניים?

אז מבחינה מילונית אין באמת הגדרה מדויקת לא לקבלן שיפוצים ולא לשיפוצניק. אלו הם מושגים אשר עולים מן השטח. מושגים אשר ”נתפסו“ כחלק בלתי נפרד מהתחום הזה שנקרא שיפוצים.

בדרך כלל, כאשר בוחרים ב- קבלן בנייה ושיפוצים מדובר בבעל מקצוע מנוסה, ותיק בתחום אשר עוסק בקשת רחבה של שיפוצים רחבים ומסיביים כמו למשל שיפוץ קומפלט לדירה או לווילה, תוספות בניה, חלוקת דירה לצד עבודות נוספות הקשורות לתחום החשמל, האינסטלציה, ביצוע עבודות גבס, עבודות נגרות, עבודות ריצוף וכדומה. לעומת זאת, שיפוצניק הוא בדרך כלל בעל מקצוע אשר מבצע עבודת שיפוץ נקודתית כמו למשל שיפוץ חדר אמבטיה או תיקונים קטנים.

בעוד לקבלן שיפוצים יש צוות מגוון ורחב המסייע לו בשלל העבודות הקיימות בעבודת השיפוץ הכוללת, שיפוצניק לרוב עובד לבד או מקסימום עם עוד שניים או שלושה פועלים.

תפקידו של קבלן השיפוצים הוא ”לנצח“ על התזמורת ולוודא שכל בעלי המקצוע עובדים זה עם זה בסנכרון מלא, בסדר הנכון, על מנת שהשיפוץ ייעשה בהדרגה, לפי שלבים. לכל אחד יש את המקום שלו. שיפוצניק לעומת זאת עובד לבד ולכן אם צריך בעל מקצוע נוסף כמו חשמלאי למשל, הוא ייקח אדם שפנוי לעבודה בזמן הספציפי של השיפוץ ולאו דווקא יסתמך על הכישורים המקצועיים והניסיון שלו וזה בעצם החיסרון המרכזי של עבודה עם שיפוצניק ולא עם קבלן שיפוצים. יחד עם זאת, יש שיפוצניקים שבהסמכה שלהם הם גם חשמלאים, גם מבינים באינסטלציה וגם רצפים, ככה שלא מדובר במשהו שהוא אבסולוטי, זה מאוד משתנה.

אז איך מחליטים מה לבחור?

ובכן, במידה והשיפוץ שלכם מסיבי ודורש עבודה נרחבת עם קשת רחבה של פעולות, ההמלצה שלנו היא לבחור בקבלן שיפוצים אשר חבר בהתאחדות קבלני השיפוצים, עובד עם בעלי מקצוע מוסמכים כל אחד בתחומו כדי שתהליך השיפוץ יתבצע כמו שצריך, ללא טעויות. לעומת זאת, אם מדובר בשיפוץ נקודתי, יכול להיות ששיפוצניק בהחלט יספיק ויעשה עבודה מצוינת, רק שימו לב שאתם בוחרים בבעל מקצוע אמין, מקצועי עם המלצות והוכחות בשטח, תמיד ניתן לבקש המלצות או לראות עבודות.

מעוניינים לשמוע עוד על עבודות שיפוץ? לחברת עוז שיפוצים ניסיון של למעלה מ-40 שנה בתחום. אנו מתמחים בכל עבודות השיפוצים לרבות כל סוגי עבודות הריצוף, שיפוץ חדרי אמבטיה ושירותים, חיפוי וצביעת קירות, עיצוב פנים, עבודות חשמל ואינסטלציה, תכנון ועיצוב גינות ועוד. השאירו את הפרטים שלכם אצלנו באתר ונחזור אליכם תוך זמן קצר עם מענה.

עיצוב גינה קטנה
איך לשדרג דירה מקבלן