מרץ 30 2020
רטיבות בקיר

רטיבות בקיר

מידע שנצבר ב- חברת עוז בנייה ושיפוצים למדנו כי רטיבות בקירות חיצוניים או פנימיים, רטיבות בתקרה או בחלונות יכולה לפגוע באופן ניכר באיכות החיים שלנו ולגרום למגוון של בעיות אסתטיות, פונקציונאליות ואף בריאותיות. יש כמה מאפיינים המעידים על כך כי קיימת רטיבות בקיר לרבות קיר רטוב כאשר מעבירים את היד במגע, התפתחות של עובש בגוונים שונים בשילוב ריחות לא נעימים, טיפות של מים הנוזלות על הקיר בזמן גשם, רטיבות בתקרה, רטיבות מתחת לחלון, רטיבות בתקרה בחללים רטובים כמו חדר האמבטיה ועוד.

רטיבות בקיר – חשוב לדעת

אחד הטעויות בעיקר של אנשים שאינם מגיעים מהתחום היא שהם חושבים שהמקום בו מופיעה ה- רטיבות בקיר אז שם זה המקור שלה. למעשה, זאת הסיבה המרכזית שאיתור רטיבות נחשב לאחד התהליכים הכי מורכבים בתחום האינסטלציה.

תיקון הרטיבות בהתאם לליקוי

בקירות חיצוניים, יש כל מיני סיבות שיכולים להוביל ל- רטיבות בקיר כמו למשל שכבת טיח לקויה, שכבת טיח שאינה שלמה ולא מכסה את כל שטחו של הקיר, בליטות בקיר, סדקים תרמיים כתוצאה מתזוזות של המבנה, בעיות במערכת הבידוד של הקיר ועוד. תהליך התיקון משתנה בהתאם לסיבה ולגורם שמוביל לרטיבות. למשל, במקרה של ליקויים בשכבת ההרבצה, יש לחדש את ההספגה בחומרים אחת לתקופה, אך כאשר מדובר בסדקים, עלינו לסתום את הסדקים באמצעות שימוש בחומרים גמישים מיוחדים, להרחיב את הסדק וליישם שכבה עליונה של טיח על גבי הקיר. יש מקרים בהם יש צורך להתיז טיח. במצב שבו יש בעיית עיבוי על הקיר כתוצאה מבידוד לקוי, עלינו לשפר את מערכת הבידוד באמצעות לוחות קרקר מיוחדים ולסגור אותם בעזרת לוחות גבס או בעזרת פתרונות תרמיים אחרים.

תיקון רטיבות של קירות פנימיים

במקרים בהם לא יודעים את מקור ה- רטיבות,בקיר חשוב קודם כל להפעיל את כל האמצעים הטכנולוגיים הדרושים במטרה לזהות את מקור הנזילה. לפעמים יש הפרשי טמפרטורות גדולים בין זו שעל פני הקיר לבין החלל ואז אדי המים מתעבים והופכים למים במגע עם הקיר. במצבים אלה יהיה עלינו לשפר את הבידוד של הקירות בעזרת טיח תרמי אותו מיישמים מבחוץ או לחלופין לבצע בידוד תרמי פנימי בעזרת אותם לוח קרקר ולוחות גבס. מקרה נפוץ נוסף בבתים הוא כאשר יש רטיבות של קיר חדר שינה המשותף עם חלל לח כמו שירותים למשל. במצב זה יש קודם כל לאתר את הסיבה להופעת הרטיבות ולפי זה לקבוע תכנית תיקון.,

לעוד מידע בנוגע לאיבחון וטיפול בבעיית רטיבות בקיר או בקשת הצעת מחיר לשיפוץ, אנא פנו אלינו ונשמח לעזור לכם במהרה.

בנייה קלה - יתרונות וחסרונות
צביעת חנות באשדוד