מרץ 23 2020
שיפוצים

ריצוף למרפסת

מרפסת היא ללא ספק תוספת כיפית, שימושית ונעימה לכל בית. לשמחתנו התברכנו במזג אויר משגע ולכן רוב ימות השנה אנו יכולים להעביר את הזמן הפנוי בחוץ, לבלות עם הילדים במרפסת אחר הצהריים, לארח או סתם ככה לרבוץ להנאתנו. כדי שהמרפסת תשרת את הצרכים שלנו באופן המיטבי, עלינו מצד אחד לתכנן אותה כמו שצריך ומצד שני לעצב אותה בטוב טעם. אחד הדברים שמשפיעים על איכות המרפסת הן בהיבט העיצובי והן בהיבט התחזוקה והעמידות הוא הריצוף שלה. לכן כדאי לשקול שיפוץ למרפסת בין אם כפרויקט בודד או חלק מ-שיפוץ כללי, וכן את סוג ה- ריצוף למרפסת.

ריצוף למרפסת יותאם לתנאי חוץ!!!

בשונה מהריצוף אותו אנו בוחרים לחלקים הפנימיים בבית, ב- ריצוף למרפסת עלינו לקחת בחשבון את התנאים החיצוניים ולבחור בריצוף שעמיד לגשם, שמש ורוח. ברוב המקרים, יתאים ריצוף יותר מחוספס ופחות חלק.

אילו סוגים של חיפויים מתאימים לריצוף מרפסת?

  1. אריחים קרמיים – אריחים המתאימים לשימוש חיצוני. הם יכולים להיות חלקים, עם מראה דמוי עץ, מחוספסים או בעלי מראה מודרני ייחודי.
  2. גרניט פורצלן – האריחים הכי נפוצים בריצוף מרפסות. מגיעים בשלל עיצובים, גוונים ופינישים. גרניט פורצלן מיוצר בטכנולוגיה מתקדמת ומאפשר עמידות גבוהה וחוזק לאורך שנים. ניתן לשלב גרניט פורצלן דמוי עץ, דמוי בטון, דמוי שיש ועוד.
  3. קרמיקה- אינספור אופציות עיצוביות, יחסית זול וקל מאוד לניקוי.
  4. שיש או אבן טבעית – מראה ייחודי אך מאוד לא פשוט לתחזוקה ומאוד יקר.
  5. בטון מוחלק – משטח אחד ללא חלוקות. מהיר מבחינת היישום אבל עם השני נוטה להיסדק.
  6. דק – פתרון טבעי, ייחודי המעניק למרפסת מראה יוקרתי. חשוב לבחור בסוג דק המתאים לתנאי חוץ.

דגשים נוספים

בתהליך העיצוב של המרפסת כדאי להתחשב גם במוצרים נלווים כמו המעקה, הרהיטים ופתרונות הישיבה, סוכך, פרגולה, אדניות, עציצים וכדומה. כלומר, הריצוף אמור להשתלב עם כל הדברים הללו וליצור אוירה נעימה וחלל שהוא פרקטי. חשוב להתייחס גם למערכות כמו מערכת חשמל, מערכת השקיה, מערכת ביוב וכדומה. במידת הצורך כדאי גם לתכנן תאורה מתאימה.

איך משלבים את הריצוף במרפסת?

בשלב הראשון יהיה עלינו לפרק ולפנות את הריצוף הישן. לאחר מכן יש צורך לוודא שמערכות החשמל והאינסטלציה תקינות ובמידה ולא יש צורך להחליפן. מיישמים את כל נושא האיטום בהתאם לסוג המרפסת. בשלב הבא יש צורך לאטום את המרפסת ולבצע בדיקת הצפה כדי לוודא שהכל אטום כמו שצריך. השלבים הבאים כוללים יצירת ניקוזים ושיפועים, מילוי חול או סומסום, הדבקה של הריצוף ומריחת רובה.

רוצים לשמוע עוד מידע על ריצוף למרפסת? צרו איתנו קשר ונשמח לענות לכם על כל השאלות ולסייע לכם להתאים את הריצוף המושלם לצרכים שלכם ולאופי המרפסת בביתכם.

שיפוץ משרדים בגדרה
איתור נזילות מים