דצמבר 16 2019
תיקון פיצוץ בצנרת מים

תיקון פיצוץ בצנרת מים

אחד הדברים היותר מבאסים הוא פיצוץ בצנרת המים. כידוע, מים יכולים לגרום לנזק בלתי הפיך לקירות, לתקרה ולרצפות. לכן, כאשר יש נזילה או פיצוץ חייבים לבצע את התיקון כמה שיותר מהר. תיקון פיצוץ בצנרת מים מצריך טיפול מהיר ומקצועי מ- אינסטלטור בעל נסיון, מכיון שאם לא מטפלים בזה כמה שיותר מהר הוא יכול לגרום לנזק של ממש גם בקירות הבית, גם בריהוט ולפעמים גם להגיע לשכנים שלנו.

מדוע צינורות מתפוצצים?

ובכן, כמו כל דבר אחר, גם הצינורות שבמערכת המים והביוב נשחקים ואורך החיים שלהם מוגבל. לפעמים צינור מתפוצץ כי הוא פשוט קופא. בנוסף, פיצוץ יכול להופיע בצנרת המים החמים או הקרים ולעתים גם יש רטיבות נוספת שמגיע מהביות כתוצאה מפתיחה של סתימה שהובילה לחום או כתוצאה מהתקנה לקויה. לפעמים מצטברים מים לאורך השנים וזה גורם לנזקים.

מה לעשות בעת פיצוץ בצנרת מים?

ובכן, הדבר הראשון שאתם צריכים לעשות הוא לסגור את הברז הראשי המכונה שיבר שאחראי בעצם על כל מערכת המים והאינסטלציה.

קיימים כל מיני סוגים של פיצוצי מים ולפיכך כל תיקון פיצוץ בצנרת מים דורש התיחסות שונה.

  1. פיצוץ בצינורות מתכת
  2. פיצוץ חיצוני
  3. פיצוץ בתוך קיר
  4. פיצוץ מתחת לבלטות

איך שלא הופכים את התמונה, בכל מקרה מורכב, מומלץ להיעזר בקבלן המתמחה בתיקון פיצוצים בצנרת או באינסטלטור מקצועי. תיקון נקודתי לפעמים יכול לגרום לנזק עתידי גדול יותר ולכן דרושה כאן הסתכלות מקצועית.

 

לפני שבכלל קובעים תכנית עבודה, קודם כל, יש לאתר את מקור הפיצוץ.

 

נזילה מצנרת מים חמים

ניתן לפתור בעיה זו בצורה מהירה וקלה יחסית בעזרת מצלמה תרמית המאפשרת להבין מאיפה המים החמים יוצאים בצורה מדויקת.

 

נזילה מצנרת מים קרים

במצב שבו הפיצוץ חזק, לפעמים אפשר לראות את מקור עליית המים או לפי עוצמת הרעש ואז קל יותר לתקן את הנזילה.

נזילה מצנרת הביוב

בעיה זו נוצרה מהתקנה רשלנית או פעולת פתיחת סתימות שפגעה בצינור ביוב, שגורמת לנזילה בעת שימוש במים באזור מסוים, בדרך כלל קשה לזהות את מקור הבעיה הספציפי ולא ניתן לבדוק סוג נזילה זה בעזרתצ מונה המים

 

איך פותרים את זה?

בדרך כלל כשיש נזילה מה שעושים זה פונים לחברת הביטוח שבעצם פונה לשמאי שלה והוא מגיע לנכס לאתר את התקלה. לאחר מכן שולחים בעל מקצוע שיבצע תיקון. ברוב המקרים מה שאפשר לעשות הוא הלציג לחברת הביטוח חשבונית ועליה להזדכות אל מול חברת המים.

 

מדוע לבחור בנו ל- תיקון פיצוץ בצנרת מים?

ההבדל בינינו  לבין חברות הביטוח הוא שהם מתקנים את התקלה נקודתית. סוג של פלסטר שלא מבטיח שהתקלה לא תמשיך לצוץ בנקודה אחרת תוך זמן קצר.  לעומת זאת, אנחנו תמיד ממליצים ללקוח על פתרון מלא של הבעיה שיחזיק מעמד לאורך שנים וישפר את איכות החיים שלנו בבית. פרט לאיתור נזילות באמצעות מצלמה תרמית חברתנו עושה שימוש במצלמת לד שמגיעה עד עשרה מטרים וניתן להשחיל אותה בצינור שנראה שממנו מגיע הפיצוץ. במקרה של שיפוץ או תיקון, אנו מעניקים ללקוחותנו אחריות מלאה למשך שנה.

 

צריכים תיקון פיצוץ בצנרת מים? רוצים לקבל מידע נוסף? נשמח להגיע ישירות אליכם, להסתכל על מקור הפיצוץ ולבדוק מהי הדרך הטובה ביותר לפתור את הבעיה. השאירו את הפרטים שלכם או צרו איתנו קשר ונשמח לעזור.

בניית קירות גבס באשדוד
כמה עולה שיפוץ דירה קומפלט?