אחד מליקויי הבניה הנפוצים בישראל, בעיקר במבנים משותפים הוא נושא האקוסטיקה וספיגת הרעש בחלל הבין דירתי. במבנים כאלה חשוב מאוד שהתקרה תהיה פריקה, על פי דרישות התכנון של האדריכל, עמידה בתקני אקוסטיקה ואש. פיתרון מצויין בתחום הינו בניית תקרה אקוסטית, ופה יש חשיבות רבה לבעל מקצוע הנבחר, בחירה ב- קבלן שיפוצים בעל רקורד עבודות ווותק רב הינה בחירה מנצחת.

מהי בכלל תקרה אקוסטית ומהם היתרונות שלה?

תקרה אקוסטית היא תקרה שבעצם עוזרת לנו להתמודד עם רעשים, משפרת את איכות הצלילים בתוך החלל ומקטינה את מה שמכונה הדהוד. בדרך כלל נהוג להתקין תקרות אקוסטיות במבנים המאופיינים בחללים רחבים וגדולים, במשרדים, חנויות, אבל גם בבתים פרטיים ודירות, החלו לעשות בהן שימוש.

בניית תקרה אקוסטית – איך זה עובד?

 1. מדידות – לפני שמבצעים הזמנה של החומרים, חשוב קודם כל למדוד את גודל החלל הרצוי. הספוגים שאנו מזמינים חייבים להיות כגודל השטח המיועד. נהוג להוסיף חמישה אחוזים למקדם בטחון. לדוגמה אם שטח התקרה הוא 100 מטר רבוע, כדאי להזמין 105 מטרים. נתון זה נכון גם כאשר בתקרה יש אביזרים נלווים כמו מזגן, פתחים, מוצרי תאורה וכדומה.
 2. צבע – ניתן להזמין ספוגים בכל צבע העולה על דעתכם.
 3. התקנה – למעשה, מדובר בסוג של הרכבת לגו.
בניית תקרות אקוסטיות
בניית תקרות אקוסטיות

מה משפיע על המחיר של בניית תקרה אקוסטית?

 1. החומרים מהם היא עשויה
 2. עיצוב
 3. רמת הבידוד
 4. גודל
 5. כמות גופי התאורה

אילו סוגים של תקרות אקוסטיות קיימים?

 • תקרות אקוסטיות מגבס – לוחות גבס מחוררים. ככל שנבחר ביותר לוחות, ככה ספיגת הרעש תהיה טובה יותר. מדובר בפתרון זול בהשוואה לתקרות האחרות אבל במקרים מסוימים הוא בהחלט נותן מענה מספק.
 • תקרות אקוסטיות מפח – לוחות פח מחוררים. קל מאוד להתקנה אבל דורש שילוב של חומרים אחרים. מתאים בעיקר לאזורים תעשייתיים, פחות לבתים פרטיים.
 • תקרות אקוסטיות מעץ – שילוב של תערובת סיבי עץ שעברה דחיסה. מעט כבד אבל מעולה כשרוצים להשיג מראה עיצובי ייחודי.
 • תקרות אקוסטיות מפיברגלאס – עשויות מצמר זכוכית או וילניל. יכולת ספיגת רעשים גבוהה. מגוון מצומצם.
 • תקרות אקוסטיות מינרליות – שילוב בין עמילן לחרסית. אריחים קלים, מסייעים בבידוד רעשים מצוין ועמידים מאוד.

מה מייחד אותנו על פני המתחרים?

הדיוק. אחד הדברים הכי חשובים ב- בניית תקרה אקוסטית נעוץ ברמת הדיוק שלה. אנו מקפידים לעבוד עם מכשיר לייזר המסייע לשמור על דיוק מירבי ברמת המילימטר. יחד עם זאת, אנו עושים שימוש בחומרי העבודה הטובים ביותר בתחום במטרה להבטיח עבודה איכותית ברמת גימור סופר גבוהה. בנוסף, אנו עושים שימוש במספר גבוה של חיזוקים המבוססים על דיבילים עם תו תקן. במקביל, בשונה מבעלי מקצוע אחרים, העבודה מתבצעת על ידי חשמלאי מוסמך וזה קריטי בהיבט של בניית תשתית חשמל ותקשורת. ניתן כמובן לשלב גם מערכת מיזוג.

רוצים לשמוע עוד מידע על בניית תקרה אקוסטית? אנו מזמינים אתכם ליצור איתנו קשר דרך האתר ונשמח לחזור אליכם במהרה עם מענה על כל השאלות. בנוסף, תמיד ניתן לקבוע פגישת ייעוץ אצלכם בנכס ללא כל התחייבות מצדכם בה נציג בפניכם מגוון של דוגמאות, נבחן את החלל, נראה לכם טווחי מחירים בין הדוגמאות השונות וכך תוכלו להגיע להחלטה הכי נכונה עבורכם.

גלריית בניית תקרה אקוסטית: