עוד ועוד משפחות בישראל בוחרות לחפות את הקירות החיצוניים של ביתם באחד מהפתרונות הדקורטיביים הייחודיים של השנים האחרונות: שליכט צבעוני לקירות חוץ. תהליך היישום מתאים הן לנכסים הנמצאים בתהליך של שיפוץ בית או חידוש הבית והן לכאלה בתהליך בנייה.

כידוע לכל, החלק החיצוני של הבית בעייתי משום שהוא חשוף לפגעי מזג האוויר לאורך כל ימות השנה כמו למשל רוחות, שמש וכמובן מים.

שליכט צבעוני לקירות חוץ
שליכט צבעוני לקירות חוץ

מהו שליכט צבעוני ומהם היתרונות שלו על פני פתרונות אחרים?

לפני שנבין עד הסוף מהם היתרונות של שיטת צביעה זו, כדאי להעמיק קודם כל במה זה בכלל שליכט צבעוני. למעשה, שליכט צבעוני הוא שכבת צבע גמישה וחזקה המתאימה ליישום בעיקר על קירות חיצוניים. החומר מיוצר משילוב בין חומרים אקריליים המבוססים על מים, סיבים וסיליקון.

שליכט צבעוני מיוצר בטכנולוגיה ייחודית שמטרתה למנוע הופעה של סדקים אשר נוצרים משינויים קרקעיים. חומר זה גם מסייע למנוע היווצרות של רטיבות על הקירות כאשר יש נזילה למשל. אנו עדים איך בבתים ודירות שלא עברו תהליכי צביעה במשך זמן רב, מתחילים להיווצר קילופים וסדקים עמוקים בקירות שעם הזמן גם נוטים להתפורר.

בשלבים אלו גם חודרת רטיבות וזה בעצם כמו בור ללא תחתית שממשיך וגורם לנזק.

אחד היתרונות הבולטים של שליכט צבעוני הוא בכך שבעזרתו ניתן לטשטש כל מיני סוגים ליקויים או תקלות בקירות. בנוסף, בעזרת השליכט הצבעוני ניתן ליצור בקיר מרקם מחוספס המעניק לו מראה עיצובי ייחודי.

מה ההבדל בין סוגי הטקסטורות השונות?

יש כל מיני סוגים של מרקמים אותם ניתן לבחור. ההבדל העיקרי הוא בעובי של הגרגירים בתוך התערובת. ככל שהתערובת עבה יותר, גם המרקם גס יותר וזה בעצם אומר שהשכבה על הקיר תהיה עבה יותר.

היתרון המרכזי בשכבה עבה הוא בכך שהם יוצרים שכבת הגנה טובה יותר על הקיר ושומרים עליו לאורך זמן. בנוסף, שכבה כזו מסייעת להפחית את מראה הליקויים בקירות. מומלץ לבחור בסוג שעמיד לקרינת השמש כדי למנוע דהייה.

שליכט צבעוני – איך זה מתבצע?

  1. הכנת תשתית
  2. מיישמים על גבי הקיר טיח – יש כל מיני סוגים של טיח, מומלץ לבחור את הטוב ביותר.
  3. מריחת פריימר.
  4. המתנה לייבוש מלא.
  5. ערבוב השליכט במטרה למנוע שקיעה של הגרגירים.
  6. מיישמים בצורה של מריחה, שפשוף, מריחה שפשוף.

טיפים חשובים לבחירת שליכט צבעוני

ראשית כל חשוב לשים לב שהחומר בו אתם עושים שימוש מחזיק בתו תקן של מכון התקנים. בנוסף, כדאי לבחור בשליכט צבעוני המיוצר על ידי חברה מוכרת. מומלץ לוודא שאתם מקבלים אחריות גם על החומר וגם על התהליך עצמו.

מעוניינים לצבוע את הקירות החיצוניים בביתכם בשליכט צבעוני ולחדש את מראה החלק החיצוני של הבית? רוצים לקבל עוד מידע על התהליך ולקבל הצעת מחיר הוגנת במיוחד? חברת עוז בניה ושיפוצים מתמחה בתחום השיפוצים כבר קרוב ל-40 שנה.

אנו מתמחים בכל סוגי עבודות השיפוצים לרבות שיפוץ חדרי אמבטיה ושירותים, שיפוץ מטבחים, החלפת ריצופים וחיפויים בבית, עבודות אלומיניום, עבודות עץ, תיכנון ועיצוב גינות ועוד. השאירו את הפרטים ונשמח לחזור אליכם ממש בקרוב.