אפריל 30 2020
בניית קיר גבס

בניית קיר גבס

הגבס הוא בין חומרי הגלם אשר הביאו בשורה לעולם העיצוב, השיפוצים והאדריכלות. מדובר בחומר גמיש, קל לעבודה, נוח ויחסית זול בהשוואה לחומרים אחרים. פרט לעובדה שבאמצעות הגבס ניתן ליצור מגוון של פתרונות אחסון יצירתיים, לבצע הנמכת תקרה ועוד שלל אפשרויות דקורטיביות, ניתן גם לבצע בניית קיר גבס.

הקיר יכול לסייע לנו לחלוקה מחדש או כפתרון אקוסטי בחללים בהם יש בעיית רעש.

כאשר בונים קיר גבס יש שתי אפשרויות: בניית קיר גבס בשיטת ”עשה זאת בעצמך“ או בניית הקיר בעזרת חברת שיפוצים מקצועית ויסודית. לכל שיטה יש את היתרונות והחסרונות שלה, אבל זה כבר לפוסט אחר.

הפעם בחרנו לספר לכם על הכלים הנדרשים לביצוע המשימה ועל השלבים עצמם.

בניית קיר גבס – מה צריך?

כדי שניתן יהיה לבנות קיר גבס או אפילו לבצע הנמכה של התקרה יש צורך בניצבים ומסילות – פרופילי פח שמהם אנו מרכיבים את שלד הקיר, ניצבים אשר מתחברים למסילות עצמם וכמובן לוחות גבס איכותיים. מקדחה, פטיש, ברגים ודיבלים, ברגי פח פח, פלס, מסור גבס, פינות משתנות ורשתות, עפרון לסימונים וסכין לבצע חיתוכים חשובים גם כן.

שלב ראשון – תכנון קיר הגבס

בשלב זה עלינו להתייחס לגודל של הקיר ולפיכך להתאים את כל החלקים.

שלב שני – בנייה

בשלב זה קודחים ומברגים את המסלולים ומחזקים את כל החיבורים בברגי פח פח. חשוב לשמור על מרחק של 60 ס“מ בין הניצבים במטרה שיהיה קל להבריג את הפלטות. לאחר מכן מסמנים את הגדלים הרצויים על גבי הלוחות.

השלבים הבאים כוללים חיתוך של הלוחות, חיבור שלהם באמצעות ברגים, הצמדה של פינות מתכת בקצוות באמצעות והדבקה באותו האופן סרט שיריון או רשת. לאחר מכן עובדים על הגימור, מורחים שלוש שכבות של שפכטל, משייפים וצובעים פעמים לפחות כאשר ניתן לתקן שריטות בין שכבות הצבע ולשייף נקודתית. חשוב מאוד לנקות אבק מהקיר גבס לאחר כל שיוף בכדי שהצבע יקלוט ויהיה חלק.

 

איך בוחרים את לוחות הגבס?

זה מאוד תלוי במטרה של הקיר. בעיקרון קיימים ארבעה סוגים עיקריים של לוחות לבניית קירות מגבס. הסוג הראשון אלו לוחות לבנים המתאימים לשימוש רגיל בחדרים פנימיים.

למשל, אם אנו רוצים להפוך חלק מסוים בבית או בדירה למחסן, חדר משחקים או משרד, אלו הלוחות המתאימים למטרה זו. הסוג השני אלו הם לוחות ירוקים המתאימים לחללים רטובים, אבל אסור שיבואו במגע קבוע עם מים. הסוג השלישי הם לוחות אדומים החסינים מפני אש ומתאימים לצורך בנייה של ארונות חשמל מסדרונות במבני תעשיה ומשרדים.

הסוג הרביעי אלו לוחות גבס כחולים שיתאימו לבניית קיר לשימוש חיצוני.

קיר גבס – כמה זה עולה?

המחיר משתנה ותלוי במספר גורמים כמו סוג הלוחות, גודל הקיר, האם מדובר בקיר עם או בלי פתחים, כמה פינות יש בשטח, האם יש עוד עבודות נלוות לעבודה זו כמו עבודות חשמל, תקשורת ואינסטלציה למשל. וגם אם מראש ידוע שהקיר צריך לתמוך משהו כבד כדוגמאות טלביזיה, מזגן או פריט ריהוט ועוד.

לפרטים נוספים אודות בניית קיר גבס באופן מקצועי, יסודי וברמת גימור מושלמת צרו איתנו קשר ונשמח לסייע לכם בכל שאלה, או הצגת הצעת מחיר מותאמת לדרישותיכם.

בנייה קלה - יתרונות וחסרונות