עד לפני מספר שנים, מי שהיה מעוניין לבצע החלפה של הריצוף בביתו, היה עושה זאת על ידי שבירה של הריצוף הקיים והחלפתו בחדש. מדובר בהליך שיפוץ כללי יקר, מורכב ומסובך שכן בתחילה יש לשבור את הריצוף, לפנות את הפסולת, לחפור לעומק מסוים, להחליף את החול הקיים ולהתחיל שוב את תהליך הריצוף מאפס. 

למעשה, כל הנושא של פינוי הפסולת מייקר בצורה ניכרת את תהליך ההחלפה. במשך השנים פותחה שיטה ייחודית המסייעת לקצר משמעותית את זמן העבודה, להוזיל את החלפת הריצוף, לרוב מבלי לפגוע ברמת הגימור ובאיכות העבודה. הדבקת ריצוף. בשונה מבעבר, היום ברוב המקרים אין צורך לשבור את הריצוף הקיים, אלא מבססים את הריצוף החדש על גבי הקיים.

הדבקת ריצוף
הדבקת ריצוף

איפה הבעיה?

ובכן, אחת הבעיות שנוצרו בשיטה החדשה של הדבקת ריצוף באה לידי ביטוי בפילוס. כלומר, במידה והריצוף הקיים עקום, גם החדש יהיה עקום. ובכן, גם לזה יש היום פתרון שלצערנו עדיין לא כל הקבלנים מיישמים. שיטה זו נקראית ריצוף באמצעות ספיסר מתפלס.

אנו מבינים שאתם לא בקיאים כל כך בתחום הריצוף ובכל זאת ננסה להסביר את הדברים בצורה פשוטה

בגדול, כדי שעבודת הריצוף תהיה תקינה קיים תקן שמחייב שיהיו חריצים בין אריח לאריח של לפחות של 3 מילימטרים. במידה ואין הקפדה על המרחק הזה, זה לא עומד בתקן ואז מדובר בליקוי בניה לכל דבר גם בהיבט המשפטי

הסיבה שמקפידים על המרווח הזה היא שאם אין מרווח רצוי בין אריח לאריח נוצר לחץ ואז יש פיצוץ של האריחים וכל העבודה נעשתה לחינם. הספייסרים הללו בעצם נועלים את אריחי הקרמיקה אחד לשני עד שהדבק מתייבש במצב ישר. פילוס שהוא מדויק זה מה שמייצר עבודה ברמה גבוהה. הספייסרים בעצם שומרים על מרווחים שווים וזה יוצר מראה אחיד ברמת גימור מושלמת. ריצוף בשיטת ספיסר מתפלס שומרת על רווחים שווים ודואגת שכל האריחים יהיו בקו המשכי אחד ללא תלות כמעט בשכבה מתחת. בשיטה זאת מגיעים לרמת סטייה אפסית בגבהים בין אריח ואריח לידו.

לסיכום, עם הרבה פחות בלאגן ובתקציב לא מאוד גבוה, גם אתם תוכלו להתחדש ברצפה חדשה

מתי ניתן לבצע הדבקת ריצוף?

הדבקת ריצוף מתאפשרת רק במצבים בהם האריחים החדשים לא עשויים מאבן שהיא טבעית כמו שיש למשל. בנוסף, בבתים בהם הצנרת מאוד ישנה, לא מומלץ לבצע הדבקה, שכן כל בעיה בצנרת תגרום בעצם להרים שתי שכבות של אריחים במקום אחת. אם החלפת הריצוף היא חלק מתהליך של שיפוץ דירה ישנה או שיפוץ כללי, אפשר קודם כל לבצע החלפה של הצנרת הקיימת ורק אז להדביק את הריצוף.

במקרים מסוימים, כאשר מבצעים הדבקה של הריצוף יש צורך לבצע קיצור של הדלתות לפי גובה השכבה החדשה. לפני שמבצעים את ההדבקה, חשוב לבדוק שהשטח נקי ושאין אריחים מתנדנדים, מנותקים או שבורים. מבצעים מריחה בדבק את הריצפה הקיימת ומבצעים סירוק באמצעות מאלג מחורץ. חשוב גם את האריח למרוח ולסרק ורק אז להניחו על הריצפה. ביצוע נכון הכרחי במניעת ייצור חללים בין שכבות הריצוף.

הדבקת ריצוף
הדבקת ריצוף

רוצים לשמוע עוד מידע על הדבקת ריצוף? אנו מזמינים אתכם להשאיר את הפרטים שלכם אצלנו באתר ונשמח לחזור אליכם ממש בקרוב ולענות לכם על השאלות בצורה מקצועית.

גלרית הדבקת ריצוף: