כל בית דורש תחזוקה וכולנו מכירים את השאלות והחששות שמלוות אותנו כשאנחנו מחליטים סוף כל סוף לקחת על עצמנו פרויקט ולחפש בעל מקצוע ל- עבודות שיפוצים בבית פרטי. מדובר למעשה בצביעה שנעה בין שבועיים לחודש בממוצע, כאשר מדובר למשל בבית פרטי בו שתי קומות. בפוסט הבא בחרנו לספר לכם על השלבים בצביעה חיצונית לבית פרטי, על החשיבות של בחירת בעל מקצוע יסודי ועל החומרים שמתאימים לביצוע עבודה זו.

צביעה חיצונית לבית פרטי
צביעה חיצונית לבית פרטי

צביעה חיצונית לבית פרטי – חלק או מחוספס?

אחד הדברים הכי חשובים בתהליך של צביעה חיצונית לבית פרטי הוא לבדוק האם מדובר בקירות חלקים או מחוספסים, שכן מידע זה משפיע על תהליך הניקוי והצביעה. בשלב 6 נסביר על חומרי הצביעה המומלצים היום, בהתאם לסוג הקיר

שלב 1 – פיגומים

שלב זה הוא בעצם השלב המקדים לעבודה עצמה ומטרתו להקל ולייעל תהליכים בהמשך. כאשר מדובר על צביעה חיצונית לבית פרטי, יש לא מעט פינות ואזורים שקשה מאוד להגיע אליהם עם סולם רגיל למשל או שצריך לחזור למקום זה מספר פעמים, ולכן מרכיבים פיגומים לתקופת העבודה. זה יכול להיות פיגום תיקני קבוע או פיגום נייד

שלב 2 – שטיפת הקירות בלחץ מים גבוה והסרת שכבות רופפות

שלב זה הוא שלב הניקיון של הקירות. עם השנים הקירות החיצוניים בבית סופגים לכלוך, אבק, לחות וישנם אזורים מתפוררים ולכן מדובר בשלב שהוא קריטי להמשך. בלי לבצע שלב זה בצורה יסודית ומקצועית, תהליך הצביעה לא ייצא כמו שצריך ורמת הגימור שלו תהיה לקויה, משך חיי השיפוץ עלול לרדת משמעותית עקב צביעה על קיר מלוכלך. אנו עושים שימוש במכונה מיוחדת בלחץ מים גבוה המסייעת לנקות את כל הקירות

שלב 3 – גירוד הקירות 

בשלב זה מבצעים גירוד ידני של כל האזורים הנדרשים ואם יש צורך נהוג גם לבצע שטיפה חוזרת

שלב 4 – עיטוף 

שלב זה מתבצע לפני תהליך הצביעה ומטרתו לשמור על השבילים, המדרגות והאזורים שיכולים להיפגע מתהליך הצביעה. כאן נכנסת החשיבות של בחירת מומחה צבע ולא איזה חאפר שטוען שהוא צבעי, שכן יכול להיגרם נזק של ממש לאזורים הללו.

שלב 5 – תיקוני טיח ושיקום בטון

לפעמים, עבר כל כך הרבה זמן מתהליך הבניה של הבית, שהגיע מצב שהברזלים בתוך הבטון שתפקידם לייצב את הבית בעצם מתפרקים ומתמלאים בחלודה. אם זה המצב, כדאי לנצל את תהליך הצביעה ולבצע שיקום של הבטון ולמרוח ממיר חלודה על הברזלים ולעצור את תהליך הקורוזיה.

שלב 6 – מריחת שכבות והדבקות

זהו למעשה שלב הצביעה שמתבצע גם כן בשלבים. את חומרי הצביעה כאמור בוחרים לפי סוג הקיר. כשמדובר בקיר מחוספס, כדאי לבחור בצבע מיוחד המכונה מ.ד. מדובר בצבע אקרילי איכותי על בסיס מים אשר מתאים במיוחד כאשר מדובר על צביעה חיצונית לבית פרטי (קירות חיצוניים). במידה והקיר הינו חלק, נבחר בצבע סופר גמיש או מקבילים. צבע זה בעל ציפוי גמיש עם יכולת גישור גבוה על סדקים, הוא עמיד בקרינת UV ומונע חדירה של מים למבנה. לפני שעוברים לשכבה הסופית, נבחר בצבע בסיס מקשר כמו למשל פרימר X. לשיפוץ מושקע יותר נבחר ציפוי של הקיר עם חיפוי אבן או שליכט אקרילי שמעניק לקיר גימור ברמה גבוהה ומראה עיצובי ומרשים ומאריך את חייו.

 

רוצים לשמוע מידע נוסף על צביעת קירות חיצוניים? מתלבטים ולא בטוחים מתי זו התקופה הטובה ביותר לעשות זאת? השאירו את הפרטים שלכם באתר ונשמח לענות לכם על כל השאלות!.