מהי בניה קלה?

בניה קלה הינה שיטת בניה אשר כבשה בסערה את עולם היזמות, הקבלנות והשיפוצים. למרות שישראל נמצאת כמה שנים מאחור בהשוואה למדינות כמו ארצות הברית, קנדה ואוסטרליה בהן כמעט שלא בונים יותר בשיטת הבניה הקונבנציונאלית, לאט לאט אנחנו כן רואים שינוי והתפתחות בתחום הזה ב- עבודות שיפוצים .

בעוד יש אנשים שבוחרים לבנות את ביתם מאפס בשיטה בניה קלה, אחרים משלבים אותה כחלק בלתי נפרד מתכנית של שיפוץ. למעשה, ההגדרה ל- בניה קלה היא בניה שלא כוללת שימוש בבלוקים, טיח או בטון. התחלופה של חומרי בניה מסורתיים ב- בניה קלה היא שימוש בלוחות מיוחדים שמונחים על ידי סוג של קונסטרוקציה העשויה ברוב המקרים מפלדה או מעץ. ללוחות אלה משלבים חומרי בידוד ייחודיים. את מרכיבי הבניה מייצרים מראש במפעל מיוחד ואלו מגיעים לפרויקט מוכנים כאשר ההרכבה היא הרבה פעמים מודולרית.

בניה קלה יתרונות:

  1. תהליך בניה מהיר ונקי בהשוואה לשיטות בניה אחרות.
  2. התאמה מושלמת לצרכים של הלקוח – בניה זו מאפשר גמישות מירבית וכך ניתן להתאים את סוג הבניה לצרכים של הלקוח באופן מושלם. ניתן לעצב את החומרים כמעט בכל צורה או גודל ולהביא אותם לידי ביטוי במרחב.
  3. עלויות נמוכות – אין ספק כי פתרונות כמו קירות גבס או פתרונות אחסון אחרים מאפשרים להוזיל בעשרות אחוזים את עלות הבניה או השיפוץ של הבית. בשונה מבניה רגילה יש הרבה דברים שאינם צפויים ואז הרבה פעמים אנחנו רואים שינוי כזה או אחרת בתכנון התקציבי.
  4. איכות – ניתן להשיג חיסכון משמעותי בכל ההיבט האנרגתי, להפחית את ההוצאות עם השנים, לשמור על רמת בידוד מצוינת בתוך החלל בשונה מחומר הבטון הנחשב ללא מבודד בכלל.

תוספת חדר או חלוקה מחדש

גם שאנחנו בונים בית והוא מתוכנן לפרטים, הרבה פעמים עם השנים הצרכים שלנו משתנים. לכן, ה- בניה הקלה מאפשרת לנו לעשות את השינויים האלה בצורה הרבה יותר פשוטה וקלה. ניתן למשל להוסיף חדר או לבצע חלוקה מחדש של החללים בבית בעזרת לוחות מיוחדים המתאימים לבניה קלה.

חברת עוז בניה ושיפוצים רואה בתחום ה= בניה קלה הזדמנות נפלאה לשפר הן הפרויקט הן מבחינה פרקטית פונקציונלית בכל ההיבט של איטום או בידוד והן בהיבט העיצובי. הבעלים של החברה גדעון עוז הוא מראשוני הקבלנים שהחלו לתכנן ולבנות פרויקטים מרשימים מגבס.  אין כמעט עבודה או תהליך שאנו לא מבצעים בתחום ה- בניה הקלה החל מקירות גבס עמידית למים או אש, דרך בניית לוחות צמנט בורד לסוגיהם השונים המתאימים בעיקר כקירות חיצוניים או אזורים לחים דרך בניית פנלים מבודדים לגגות. בנוסף אנו מתקינים תקרה אקוסטית ומספקים קשת רחבה של פתרונות לריצוף בתחום הבניה הקלה. אחד הדברים הכי חשובים ב- בניה קלה הוא תהליך האיטום. אנו מפקידים לעשות שימוש בחומרי האיטום הטובים ביותר במטרה למנוע חדירה של מים.

רוצים לשמוע עוד מידע על בניה קלה? צרו איתנו קשר דרך האתר ונשמח לחזור אליכם במהרה ולענות לכם על כל השאלות. ניתן לקבוע פגישה מסודרת בה נגיע אליכם לנכס, נבחן את הפרויקט ואת תהליכי השיפוץ שאתם רוצים לבצע ללא כל התחייבות מצדכם.