בנייה קלה מהי? בנייה קלה הינה שיטת בנייה אשר כבשה בסערה את עולם היזמות, הקבלנות והשיפוצים. למרות שישראל נמצאת כמה שנים מאחור בהשוואה למדינות כמו ארצות הברית, קנדה ואוסטרליה בהן כמעט שלא בונים יותר בשיטת הבנייה הקונבנציונאלית, לאט לאט אנחנו כן רואים שינוי והתפתחות בתחום הזה ב- עבודות שיפוצים .

בנייה קלה מהי?

בעוד יש אנשים שבוחרים לבנות את ביתם מאפס בשיטה בניה קלה, אחרים משלבים אותה כחלק בלתי נפרד מתכנית של שיפוץ. למעשה, ההגדרה ל- בנייה קלה היא בנייה שלא כוללת שימוש בבלוקים, טיח או בטון. התחלופה של חומרי בנייה מסורתיים ב- בנייה קלה היא שימוש בלוחות מיוחדים שמונחים על ידי סוג של קונסטרוקציה העשויה ברוב המקרים מפלדה או מעץ. ללוחות אלה משלבים חומרי בידוד ייחודיים. את מרכיבי הבנייה מייצרים מראש במפעל מיוחד ואלו מגיעים לפרויקט מוכנים כאשר ההרכבה היא הרבה פעמים מודולרית.

בנייה קלה יתרונות:

  1. תהליך בנייה מהיר ונקי בהשוואה לשיטות בנייה אחרות.
  2. התאמה מושלמת לצרכים של הלקוח – בנייה זו מאפשר גמישות מירבית וכך ניתן להתאים את סוג הבנייה לצרכים של הלקוח באופן מושלם. ניתן לעצב את החומרים כמעט בכל צורה או גודל ולהביא אותם לידי ביטוי במרחב.
  3. עלויות נמוכות – אין ספק כי פתרונות כמו קירות גבס או פתרונות אחסון אחרים מאפשרים להוזיל בעשרות אחוזים את עלות הבנייה או השיפוץ של הבית. בשונה מבנייה רגילה יש הרבה דברים שאינם צפויים ואז הרבה פעמים אנחנו רואים שינוי כזה או אחרת בתכנון התקציבי.
  4. איכות – ניתן להשיג חיסכון משמעותי בכל ההיבט האנרגתי, להפחית את ההוצאות עם השנים, לשמור על רמת בידוד מצוינת בתוך החלל בשונה מחומר הבטון הנחשב ללא מבודד בכלל.
בנייה קלה מהי?
בנייה קלה מהי?

תוספת חדר או חלוקה מחדש

גם שאנחנו בונים בית והוא מתוכנן לפרטים, הרבה פעמים עם השנים הצרכים שלנו משתנים. לכן, ה- בנייה הקלה מאפשרת לנו לעשות את השינויים האלה בצורה הרבה יותר פשוטה וקלה. ניתן למשל להוסיף חדר או לבצע חלוקה מחדש של החללים בבית בעזרת לוחות מיוחדים המתאימים לבנייה קלה.

חברת עוז בנייה ושיפוצים רואה בתחום ה- בנייה קלה הזדמנות נפלאה לשפר הן הפרויקט הן מבחינה פרקטית פונקציונלית בכל ההיבט של איטום או בידוד והן בהיבט העיצובי. הבעלים של החברה גדעון עוז הוא מראשוני הקבלנים שהחלו לתכנן ולבנות פרויקטים מרשימים מגבס.  אין כמעט עבודה או תהליך שאנו לא מבצעים בתחום ה- בנייה הקלה החל מקירות גבס עמידית למים או אש, דרך בניית לוחות צמנט בורד לסוגיהם השונים המתאימים בעיקר כקירות חיצוניים או אזורים לחים דרך בניית פנלים מבודדים לגגות. בנוסף אנו מתקינים תקרה אקוסטית ומספקים קשת רחבה של פתרונות לריצוף בתחום ה- בנייה קלה. אחד הדברים הכי חשובים ב- בנייה קלה הוא תהליך האיטום. אנו מפקידים לעשות שימוש בחומרי האיטום הטובים ביותר במטרה למנוע חדירה של מים.

רוצים לשמוע עוד מידע על בנייה קלה? צרו איתנו קשר דרך האתר ונשמח לחזור אליכם במהרה ולענות לכם על כל השאלות. ניתן לקבוע פגישה מסודרת בה נגיע אליכם לנכס, נבחן את הפרויקט ואת תהליכי השיפוץ שאתם רוצים לבצע ללא כל התחייבות מצדכם.

גלרית בנייה קלה מהי? :