איטום יסודות המבנה – פתרון לבעיות רטיבות בבית פרטי

לקביעת פגישה והצעת מחיר ללא תשלום חייגו: 050-5253695, או השאירו פרטים ונחזור בהקדם

לקבלת הצעה וייעוץ ללא תשלום
חייגו: 050-5253695
או השאירו פרטים ונחזור בהקדם

לכל מבנה, מכל סוג שהוא אמורים לייצר מערכת הגנה ממים הנקראת מערכת איטום ליסודות מבנה.

המטרה העיקרית של מערכת זו היא למנוע חדירה של מים שמחלחלים באדמה ומדביקים ברטיבות מהקירות החיצוניים אל פנים הבית.

לצערנו מניסיון שצברנו בחברתנו עוז בנייה ושיפוצים, שוק הבנייה הפרטית סובל מאינספור ליקויי איטום בשלד המבנה, הן משום שלא מתבצע בפועל פיקוח בשטח של מהנדס בודק או משום שהקבלן לא מבצע עבודת איטום מראש או לא מתבצעת כמו שצריך.

הדבר הזה מאוד מבאס כי הרי כולנו משקיעים הון עתק בבניhת בית החלומות שלנו ותוך מספר שנים, לפעמים גם עוד קודם לכן, אנו מגלים את אותם הליקויים.

איטום יסודות המבנה
איטום רולקות בזפת חם וקר בווילה שלא נאטמה

איטום ליסודות מבנה וכשלים נפוצים באיטום בתי קרקע

בית אשר לא נעשתה בו עבודת איטום יסודות המבנה או איטום קורות יסוד או כאשר היא בוצעה בצורה לקויה או כאשר מערכת איטום קורות קשר נפגעה כתוצאה מעבודות או זמן תתחיל פעולות די מהירות של נזק למבנה.

כתוצאה מכך, בעלי בתים בכל הארץ סובלים מחדירה של מים, בעיקר בחודשי החורף וכתוצאה מכך יתחילו קילופים של חלקי טיח אשר יושמו על גבי שכבות האיטום. וסמני רטיבות בתוך הבית.

הדבר הזה בעצם גורם לסוג של בומרנג משום שלא משנה כמה נקלף את הקירות, נמלא אותם בטיח ונסייד מחדש, הרטיבות תחזור ולכם ויש לטפל בבעיה מהיסוד ולבצע סוג של איטום ליסודות המבנה ובנוסף איטום קיר חיצוני בבית קרקע למטרת מניעת רטיבות בקירות הן בפנים הבית והן מחוצה לו.

מדוע זה קורה?

כתוצאה משתי סיבות עיקריות: או שהקבלן לא ביצע כלל וכלל עבודות איטום ליסודות מבנה או שלא בוצעה הכנה של התשתית לפני שהתחילו את עבודות האיטום.

אנו מזמינים אתכם ליהנות מעבודת איטום שתעמוד בציפיות ובתקציב שלכם!

איטום ליסודות מבנה, מה זה אומר?

תהליך איטום ליסודות מבנה מתבצע ברוב המכריע של המקרים בווילות בנויות ובתים צמודי קרקע בהם קיימת תופעה של רטיבות הנוצרת בקירות החיצוניים. רטיבות זו פעמים רבות עולה מן האדמה ונכנסת לתוך הבית. למעשה, במקרים בהם לא מטפלים בבעיה במהירות וחדירת המים הינה מסיבית, אותה רטיבות יכולה להמשיך ולחלחל גם לקירות הפנימיים שכידוע מאוד רחוקים מקירות המעטפת ולעתים אף להגיע לשכבות הריצוף של הבית. יש לא מעט מקרים בהם יש צורך לפרק את הריצוף הקיים, להחליף את החול הרטוב ואף לצאת החוצה ליסודות עצמם

במהלך השנים, נתקלנו באינספור מקרים בהם מרחו בצורה פזיזה את חומרי האטימה על גבי השלד, מבלי להכין את השטח וזה בעצם הוביל לחדירה של המים ולהיווצרות של סדקים בין קורות היסוד, בין הבלוקים ובצינורות שחודרים ישירות למבנה.

איטום קיר חיצוני בבית קרקע – קבלן איטום מומלץ

איטום חיצוני לבית קרקע זהו קיר שלרוב נמתח מהיסודות שבאדמה ועד חלקו העליון של הקומה או הגג. קירות אלו שנטועים באדמה מועדים ללא איטום יסודות נכון, מקור סופג מים וכאשר שאזור זה מגיע לרווית ספיגה המים מתחילים לטפס ולצאת מעל גובה האדמה. בדרך כלל נראה זאת בקיר החיצוני כהתנפחות או עובש, אבל לרוב נראה זאת קודם בפנים הבית כרטיבות מעל הפנל. צריך להבחין ברטיבות העולה מהיסודות או כתוצאה של מים שחודרים לקיר בעת שטיפה. לאבחון נכון וודא כי הרטיבות היא באזור מעל הפנל בקיר חיצוני ולא בכל קירות הבית (דבר שיעיד על פיצוץ מים. כמו כן חפשו סימנים חיצוניים באותו אזור לרטיבות. לטיפול נכון צפו בסרטון שיצרנו עבורכם על איך פתרנו בעיית רטיבות פנימית בקיר חיצוני.

איטום ליסודות המבנה – איטום בבית פרטי – איך זה מתבצע בפועל בשלבים?

  1. חפירה וגילוי היסודות
  2. מריחת זפת קר או חם
  3. הדבקת פלטת קלקר
  4. מילוי חצץ
  5. בנוסף, מומלץ ליצוק שביל הקפי מבטון ולרצף אותו בקרמיקה או באבן במטרה למנוע חזרה של הרטיבות.

איטום רטיבות במרתף כחלק מפתרון איטום  בבית קרקע

איטום רטיבות בית קרקע ללא מרתף יחסית זו עבודה פשוטה יותר אם כי לא ממש. יש צורך בחפירה וכמה פעולות איטום שונות שהתייחסנו אליהם כבר במאמר זה. אולם איטום מרתף שחדרו אליו מים אינו בעיה קלה לפתרון. קיימים 2 שיטות איטום מרתפים האחת היא חיצונית וכוללת את כל מה שכתבנו אליו במאמר זה. אולם בבתים ישנים לא תמיד זה אפשרי לאטום חיצונית את המרתף או שהיקף הנזק מהעבודה גדול מידי לכן פותחה שיטה לאטום מרתף מבפנים. פעולה שנמליץ אליה רק שאין ברירה

איטום קורות יסוד יסודות המבנה

 

איטום קורות יסוד יסודות המבנה הוא תהליך חשוב מאוד לבניית מבנה איכותי ועמיד. קורות היסוד הן הבסיס של המבנה, והן חשופות לרטיבות רבה מהאדמה. אם קורות היסוד לא אטומות כראוי, הן עלולות לספוג מים, מה שעלול לגרום לנזקים חמורים למבנה, כגון:

  • נזילות: נזילות מקוררות יסוד יכולות לגרום להצפה של המרתף או הקרקע, מה שעלול לפגוע במערכות אינסטלציה, בציוד חשמלי ובריהוט.
  • עובש ופטריות: עובש ופטריות עלולות לצמוח על קורות יסוד לא אטומות, מה שעלול לגרום לבעיות בריאותיות, לפגוע במראה המבנה ולפגוע בערך הנכס.
  • התפוררות: מים עלולים לגרום להתפוררות של קורות יסוד, מה שעלול לגרום לקריסת המבנה.

על מנת לאטום קורות יסוד, ניתן להשתמש במגוון חומרים, כגון:

  • יריעות ביטומניות: יריעות ביטומניות הן החומר האיטום הנפוץ ביותר עבור קורות יסוד. הן עשויות ביטום, חומר גלם גמיש וחזק שמתאים לסביבה רטובה.
  • חומרים צמנטים אקריליים: חומרים צמנטים אקריליים הם חומר איטום גמיש שמתאים לשימוש על קירות וחיפויים. הם חזקים, עמידים ומתאימים לשימוש במגוון תנאי סביבה.

תהליך איטום קורות יסוד הוא תהליך מורכב שצריך להתבצע על ידי בעל מקצוע מוסמך. בעל המקצוע יבצע בדיקה של קורות היסוד על מנת לאתר נזילות או נזקים אחרים. לאחר מכן, הוא יאטום את קורות היסוד באמצעות החומר המתאים.

איטום קורות יסוד הוא השקעה חשובה שמחזירה את עצמה לאורך זמן. על ידי איטום קורות היסוד כראוי, ניתן להבטיח מבנה איכותי ועמיד שישרת אתכם לשנים רבות.

איטום בית פרטי בחברת עוז בנייה ושיפוצים – חברת קבלני איטום

סובלים מרטיבות? זקוקים לאיטום יסודות מבנה? נשמח להגיע אליכם להסתכלות ראשונית חינם ולהסביר לכם איך התהליך מתבצע בהתאם לבעיה אצלכם. צרו איתנו קשר ונענה לכם על כל השאלות בצורה מקצועית במטרה לסייע לכם בבעיה כמה שיותר מהר. זכרו! רטיבות יכול להוביל לנזקים בלתי הפיכים ולכן ככל שנקדים לטפל בבעיה במהירות, כך עדיף.

Picture of ערן עוז אדריכל פנים
ערן עוז אדריכל פנים

ערן עוז בוגר תואר ראשון כאדריכל פנים מאז שנת 2010 עובד בחברת עוז בנייה ושיפוצים מאז 2006. בנוסף אחראי על תחום הקידום והשיווק האינטרנטי בחברה. ואחד מעובדיה העיקריים החל משלבי התכנון ועד מסירת המפתח. החל משנת 2021 ערן מרחיב את לימודיו כהנדסאי בנייה במגמת קונסטרוקטור/ מתכנן שלד.

עוז בנייה ושיפוצים: הבית שלך בידיים טובות

שאלות ותשובות בנושא איטום במהלך עבודות שיפוצים

לצערנו אתם לא היחידים, הדבר קורה באלפי בתים פרטיים בישראל ואף בבעיות בעמודי וקירות בבתים משותפים. הפתרון או אפשרי וכך גם פתרון הבעיה בצורה מיטבית. צרו איתנו קשר ונשמח לתת לכם את הפתרונות המותאמים לכם. כולל מתן אחריות לפתרון הבעיה.

זו בעיה נפוצה בישראל, היסודות יושבים בתוך האדמה, וכאשר האדמה רטובה הבטון נדבק גם הוא ברטיבות. כאשר הבטון הגיע לרוויה מהרטיבות, הרטיבות מתחילה לטפס ובכך היא נכנסת לתוך ביתנו, וגורמת לפיצוצי צבע ונזקים אף יותר גרועים. לפתרון הבעיה כנסו לאתר וגלו מה אנו מציעים.

כן הדבר אפשרי אך יש להתייעץ איתנו לפני קבלת ההחלטות.

איטום קורת יסוד בדיעבד ניתנת לביצוע. הקושי לבצע איטום קורת יסוד נובע מעומקה, מכיסויי קרקע כמו יציקות בטון וצמחיה ומסוג הקרקע. לפרטים נוספים למה לבחור בנו כנסו לאתר ונשמח לסייע.

כן בהחלט האחריות ניתנת על העבודה שביצענו. כמובן שאם מקור הבעיה הוא לא באזור שטופל יצטרך להיות מחויב. אולם על כול עבודה שאנו מבצעים ישנה אחריות עבודה. כנסו לאתר ובררו עוד מידע כיצד נוכל לסייע לכם.

בהחלט לא בשלב הבנייה נבחר בחומרים אחרים שיתנו כיסוי מלא ליסודות ולקורות הקשר במבנה. רוצים עוד מידע כנסו למאמר ותמצאו הסברים.

[trustindex no-registration=google]

מתבלטים? צריכים הצעת מחיר מקצועית?
צרו איתנו קשר ונשמח לעמוד לשירותכם!