איטום יסודות המבנה

לקבלת הצעה וייעוץ ללא תשלום חייגו: 050-5253695, או השאירו פרטים ונחזור בהקדם

לקבלת הצעה וייעוץ ללא תשלום
חייגו: 050-5253695
או השאירו פרטים ונחזור בהקדם

לכל מבנה, מכל סוג שהוא אמורים לייצר מערכת הגנה ממים הנקראת מערכת איטום ליסודות מבנה.

המטרה העיקרית של מערכת זו היא למנוע חדירה של מים שמחלחלים באדמה ומדביקים ברטיבות מהקירות החיצוניים אל פנים הבית.

לצערנו מניסיון שצברנו בחברתנו עוז בנייה ושיפוצים, שוק הבנייה הפרטית סובל מאינספור ליקויי איטום בשלד המבנה, הן משום שלא מתבצע בפועל פיקוח בשטח של מהנדס בודק  או משום שהקבלן לא מבצע עבודת איטום מראש או לא מתבצעת כמו שצריך.

הדבר הזה מאוד מבאס כי הרי כולנו משקיעים הון עתק בבניית בית החלומות שלנו ותוך מספר שנים, לפעמים גם עוד קודם לכן, אנו מגלים את אותם הליקויים.

איטום יסודות המבנה
איטום יסודות המבנה

איטום ליסודות מבנה

בית אשר לא נעשתה בו עבודת איטום ליסודות המבנה או אשר היא בוצעה בצורה לקויה או כאשר היא נפגעה כתוצאה מעבודות או זמן תתחיל פעולות די מהירות של נזק למבנה.

כתוצאה מכך, בעלי בתים בכל הארץ סובלים מחדירה של מים, בעיקר בחודשי החורף וכתוצאה מכך יתחילו קילופים של חלקי טיח אשר יושמו על גבי שכבות האיטום. וסמני רטיבות בתוך הבית.

הדבר הזה בעצם גורם לסוג של בומרנג משום שלא משנה כמה נקלף את הקירות, נמלא אותם בטיח ונסייד מחדש, הרטיבות תחזור ולכם ויש לטפל בבעיה מהיסוד ולבצע סוג של איטום ליסודות המבנה.

מדוע זה קורה?

כתוצאה משתי סיבות עיקריות: או שהקבלן לא ביצע כלל וכלל עבודות איטום ליסודות מבנה או שלא בוצעה הכנה של התשתית לפני שהתחילו את עבודות האיטום.

איטום ליסודות מבנה, מה זה אומר?

תהליך איטום ליסודות מבנה מתבצע ברוב המכריע של המקרים בווילות בנויות ובתים צמודי קרקע בהם קיימת תופעה של רטיבות הנוצרת בקירות החיצוניים. רטיבות זו פעמים רבות עולה מן האדמה ונכנסת לתוך הבית. למעשה, במקרים בהם לא מטפלים בבעיה במהירות וחדירת המים הינה מסיבית, אותה רטיבות יכולה להמשיך ולחלחל גם לקירות הפנימיים שכידוע מאוד רחוקים מקירות המעטפת ולעתים אף להגיע לשכבות הריצוף של הבית. יש לא מעט מקרים בהם יש צורך לפרק את הריצוף הקיים, להחליף את החול הרטוב ואף לצאת החוצה ליסודות עצמם

אנו מזמינים אתכם ליהנות מעבודת איטום שתעמוד בציפיות ובתקציב שלכם!

במהלך השנים, נתקלנו באינספור מקרים בהם מרחו בצורה פזיזה את חומרי האטימה על גבי השלד, מבלי להכין את השטח וזה בעצם הוביל לחדירה של המים ולהיווצרות של סדקים בין קורות היסוד, בין הבלוקים ובצינורות שחודרים ישירות למבנה.

איטום ליסודות המבנה – איך זה מתבצע בפועל בשלבים?

חפירה וגילוי היסודות

מריחת זפת קר או חם

הדבקת פלטת קלקר

מילוי חצץ

בנוסף, מומלץ ליצוק שביל הקפי מבטון ולרצף אותו בקרמיקה או באבן במטרה למנוע חזרה של הרטיבות.

סובלים מרטיבות? זקוקים לאיטום יסודות מבנה? נשמח להגיע אליכם להסתכלות ראשונית חינם ולהסביר לכם איך התהליך מתבצע בהתאם לבעיה אצלכם. צרו איתנו קשר ונענה לכם על כל השאלות בצורה מקצועית במטרה לסייע לכם בבעיה כמה שיותר מהר. זכרו! רטיבות יכול להוביל לנזקים בלתי הפיכים ולכן ככל שנקדים לטפל בבעיה במהירות, כך עדיף.

מתבלטים? צריכים ייעוץ מקצועי?
צרו איתנו קשר ונשמח לעמוד לשירותכם!