בנייה קלה- הדרך לבניה מהירה ללא לכלוך כבד

לקביעת פגישה והצעת מחיר ללא תשלום חייגו: 050-5253695, או השאירו פרטים ונחזור בהקדם

לקבלת הצעה וייעוץ ללא תשלום
חייגו: 050-5253695
או השאירו פרטים ונחזור בהקדם

שיטת הבנייה הקלה החלה לתפוס תאוצה של ממש בשנים האחרונות הן בשל העובדה ששיטה זו מייעלת תהליכים ומקצרת את זמני עבודת בנייה והן בשל הוזלת העלויות.

בנייה זו, מכונה גם בשמה בנייה מתועשת ובשונה מעבודת בנייה מסורתית  או בשמה השני עבודת בנייה כבדה או, אין כאשר שימוש בחומר הבטון, אלא התהליך מתבצע באמצעות שימוש בחומרים כמו עץ, קלקר פח, אלומיניום, זכוכית וכמובן גבס.

בין היתרונות הרבים של בניה קלה באים לידי ביטוי הדברים הבאים:

בנייה ידידותית יותר לסביבה, חיסכון בזמן עבודה, פחות זבל כתוצר לוואי, גמישות תכנונית, בידוד אקוסטי לחללים מצוין.

שיטת בנייה זו מאפשרת לשלב בפרויקט קשת רחבה של פתרונות יצירתיים מסוגים שונים ואף לעשות שימוש בתהליכים טכנולוגיים מתקדמים במיוחד.

בנייה קלה תוספת פינת חדר אוכל בבית פרטי
בניית קיר עם דלת להפרדת מרתף מהבית

מדוע בנייה קלה זולה יותר?

ראשית משום שבשונה מהבנייה הרגילה, כאן אין צורך בהשכרת שירותים של טרקטורים, משאיות וכלים כבדים נוספים.

שנית, יש צורך בפחות עובדים מה שמייעל את תהליכי העבודה וכאמור חוסך זמן רב.

דבר שלישי הוא שניתן להרים קירות שלמים בזמן קצר ביותר. ללא צורך בטייח, שפכטלים וצבע.

בעבודת בניה קלה חשוב מאוד לחפש בעל מקצוע אמין ומשתלם לטווח הרחוק. לא העבודה הזולה היא בהכרח הטובה ביותר. אלא היא העבודה שתחסוך לרוב בחומרי האיטום או בחוזק המבני. ברור לכולם שזהו צריך להיות שיקול חשוב כיוון שבמרוצת השנים ואפילו אחרי חורף אחד יתגלו בעיות קשות.

מעוניינים בתוספת בנייה קלה שעומדת בציפיות ובתקציב שלכם!

סוגי בניה קלה- תוספת חדר.

יש כל מיני שיטות לבנות כאשר בוחרים בשיטת הבניה הקלה. השיטה הבסיסית ביותר נעשית תוך שימוש בלוחות אלומיניום או לוחות פח מבודדים. שיטה זו מתאימה בעיקר להוספת יחידת דיור או בניית מחסן בהתאמה אישית. ניתן גם לבנות באמצעות פנלים פח בשילוב קרקר או צמר סלעים. מה שמחבר בין הפנלים השונים אלו היוצרים קיר הינם מסילות פח וברגים קודחים. קיימות שיטות הרבה יותר איכותיות כמו למשל שימוש לוחות רב שכבתיים, קירות ולוחות גבס, לוחות חיצוניים ופנימיים ועוד. ככל שיהיו יותר שכבות ללוחות, כך בעצם נשיג רמת בידוד טובה יותר.

תוספת חדר או חלוקה מחדש

כמעט כל משפחה שנמצאת בתהליך של בניית בית או תכנון דירה עושה זאת בהתאם לצרכים הנוכחיים שלה. עם השנים, הצרכים שלנו משתנים או מצב הבית שקנינו דורש התאמה לבעליו החדשים. לכן, שיטת בנייה הקלה מאפשרת לנו לעשות את השינויים האלה בצורה פשוטה, יעילה ופחות יקרה. ללא צורך בשבירת הריצוף על מנת להרים קירות אלא בנייה ישירות אליהם.

ניתן למשל להוסיף חדר או לבצע חלוקה מחדש של החללים בבית בעזרת לוחות מיוחדים המתאימים לשיטת בנייה קלה. אם נולד לכם ילד ואתם רוצים להוסיף חדר, אם הילד שלכם יצא מהבית ועבר לדירה משלו ואתם רוצים להגדיל חדר או לשנות את החלוקה, את כל הדברים האלה ויותר אפשר לעשות באמצעות בנייה קלה.

בנייה קלה ליחידות דיור – פתרון יעיל וחסכוני

בנייה קלה ליחידות דיור היא שיטה חדשנית לבניית יחידות דיור, המבוססת על שימוש בחומרים קלים וחזקים, כגון עץ, אלומיניום ולוחות מתכת. בנייה זו מציעה מספר יתרונות על פני שיטות בנייה מסורתיות, כולל:

 • מהירות בנייה: בנייה קלה דורשת זמן בנייה קצר יותר משיטות בנייה מסורתיות. זה יכול להיות יתרון חשוב בעת בניית יחידות דיור, אשר נדרשות לעתים קרובות במהירות כדי לענות על הביקוש.
 • עלויות נמוכות יותר: בנייה קלה עשויה להיות זולה יותר משיטות בנייה מסורתיות. זה יכול להיות יתרון חשוב עבור יזמים, אשר צריכים לשמור על עלויות נמוכות כדי להישאר תחרותיים.
 • קיימות: בנייה קלה היא פתרון ידידותי לסביבה יותר משיטות בנייה מסורתיות. זה יכול להיות יתרון חשוב עבור יזמים ומשקיעים, אשר רוצים לתרום לסביבה.

בנוסף ליתרונות אלו, בנייה קלה ליחידות דיור מציעה גם גמישות רבה יותר בתכנון, וקל יותר לתחזק אותה.

בנייה קלה היא פתרון יעיל וחסכוני לבניית יחידות דיור. היא יכולה לעזור ליזמים לענות על הביקוש הגובר ליחידות דיור, ולהפחית את עלויות הבנייה.

בניה קלה בשירות עסקים

שיטת בנייה זו נמצאת בהרבה  מעסקים הקיימים בארץ, החל מחנויות שונות שבניית קירות גבס, תקרות גבס, ותקרות אקוסטיים נמצאים בשפע. חלוקת משרדים לרוב נעשית בבנייה בגבס ותקרות אקוסטיים גם כן. במחסנים ומוסכים ניתן להקים חלוקות מהירות למשרדים בעזרת פנלים מבודדים, במינימום הוצאות וזמן בנייה.

חברת עוז בנייה ושיפוצים רואה בתחום הבנייה קלה הזדמנות מעולה לשפר את הבית או המשרד בו אתם גרים ולשנות את המבנה הקיים בהתאם לצרכים שלכם. הבעלים של החברה, גדעון עוז הוא מראשוני הקבלנים שהחלו לתכנן ולבנות פרויקטים מרשימים מגבס וחומרים נוספים השייכים לשיטת בנייה הקלה.

אין כמעט עבודה או תהליך שאנו לא מבצעים בתחום הבנייה הקלה החל מקירות גבס עמידים למים או אש, דרך בניית לוחות צמנטבורד לסוגיהם השונים המתאימים בעיקר כקירות חיצוניים או אזורים לחים דרך בניית פנלים מבודדים לגגות. בנוסף אנו מתקינים תקרה אקוסטית ומספקים קשת רחבה של פתרונות לריצוף בתחום הבנייה הקלה.

בנייה קלה למגורים – פתרון יעיל ויפה לבית שלכם

בנייה קלה למגורים היא שיטה חדשנית לבניית בתים וחדרים קטנים. שיטה זו מתבססת על שימוש בחומרים קלים וחזקים, כגון עץ, אלומיניום ולוחות מתכת.

בנייה קלה למגורים מציעה מספר יתרונות על פני שיטות בנייה מסורתיות, כגון:

 • מהירות בנייה: בנייה קלה למגורים דורשת זמן בנייה קצר יותר משיטות בנייה מסורתיות.
 • עלויות נמוכות יותר: בנייה קלה למגורים עשויה להיות זולה יותר משיטות בנייה מסורתיות.
 • קיימות: בנייה קלה למגורים היא פתרון ידידותי לסביבה יותר משיטות בנייה מסורתיות.

בנייה קלה למגורים מתאימה למגוון רחב של יישומים, כגון:

 • בתים פרטיים: בנייה קלה למגורים היא פתרון פופולרי לבניית בתים פרטיים קטנים.
 • בתים ציבוריים: בנייה קלה למגורים משמשת לבניית בתים ציבוריים, כגון בתי ספר, גני ילדים ומרכזי קהילה.
 • מבנים מסחריים: בנייה קלה למגורים משמשת לבניית מבנים מסחריים, כגון חנויות, משרדים ומסעדות.

בנייה קלה למגורים היא פתרון יעיל ואקולוגי לבניית בתים וחדרים קטנים. שיטה זו מציעה מספר יתרונות על פני שיטות בנייה מסורתיות, והיא מתאימה למגוון רחב של יישומים.

בנייה קלה- יתרונות וחסרונות לאחת משיטות הבניה הנפוצות בתוספות בניה, איסכורית מבודדת

בנייה קלה על הגג – הפתרון המושלם להרחבה של הבית

בנייה קלה על הגג היא פתרון פופולרי להרחבת הבית. שיטה זו מאפשרת להוסיף שטח נוסף לבית, תוך כדי חיסכון בזמן ובעלויות.

בנייה קלה על הגג מתבססת על שימוש בחומרים קלים וחזקים, כגון עץ, אלומיניום ולוחות מתכת. החומרים הללו קלים יותר מנחושת, מה שמקל על ההתקנה על הגג.

בנייה קלה על הגג מציעה מספר יתרונות על פני שיטות בנייה מסורתיות, כגון:

 • מהירות בנייה: בנייה קלה על הגג דורשת זמן בנייה קצר יותר משיטות בנייה מסורתיות.
 • עלויות נמוכות יותר: בנייה קלה על הגג עשויה להיות זולה יותר משיטות בנייה מסורתיות.
 • קיימות: בנייה קלה על הגג היא פתרון ידידותי לסביבה יותר משיטות בנייה מסורתיות.

בנייה קלה על הגג מתאימה למגוון רחב של יישומים, כגון:

 • חדרי שינה: בנייה קלה על הגג היא פתרון פופולרי להוספת חדרי שינה נוספים לבית.
 • חללים משותפים: בנייה קלה על הגג משמשת גם להוספת חללים משותפים, כגון סלון, מטבח או חדר עבודה.
 • מרפסות: בנייה קלה על הגג משמשת גם להוספת מרפסות, אשר יספקו לכם מקום נוסף להירגע וליהנות מהטבע.

בנייה קלה על הגג היא פתרון יעיל ואקולוגי להרחבת הבית. שיטה זו מציעה מספר יתרונות על פני שיטות בנייה מסורתיות, והיא מתאימה למגוון רחב של יישומים.

במאמר זה, השתמשתי במונח "בנייה קלה על הגג" לפחות חמש פעמים, כפי שביקשת.

מהו מחיר בנייה קלה

המחיר מושפע משני דברים עיקריים האחד הינו עלות החומר, הדבר השני הוא העבודה: כמה היא מסובכת ועד כמה החומר שנקנה מנוצל ולא נזרק.

בשיטה זו הפנלים מגיעים ברוחב קבוע של מטר או מטר ועשרה על פני אורך המוזמן על ידינו הנקבע לפי אורך הגג (ללא חיבורים) או גובה הקיר. בהנחה שרוחב המשטח מנצל את כמות הפלטות ללא חיתוכים ישנו חיסכון. במידה ובפלטות צריך לחתוך שיפוע גדול כמו במפגש עם גג משופע, או צורך בהשלמה קטנה. לצערנו אפילו חלק גדול מהפלטה יכול להתבזבז לחינם. כאשר יש מסאת פלטות לבנייה גדולה אנו יכולים להתאים בין השאריות לניצול גדול יותר. בפרויקט קטן יכולתנו להיות יעילים עלולה להיפגע וליקר את התהליך בעלות הפלטות. עלות עבודת הבנייה עצמה מושפע מכמות החיתוכים  וכמות הקירות החיצוניים שיש לאטום אותם בצורה טובה. עקב מורכבות והשוני בין הפרויקטים השונים. המחיר יכול להיקבע רק בשטח אולם ארגנו לכם מחירון שיפוצים המביע סדר גודל של מחירי בנייה קלה.

רוצים לקבל מידע נוסף על בנייה קלה ופתרונותיה? צרו איתנו קשר דרך האתר או התקשרו ונשמח לענות לכם על כל השאלות. הצעת מחיר חינם לכל פונה.

Picture of ערן עוז אדריכל פנים
ערן עוז אדריכל פנים

ערן עוז בוגר תואר ראשון כאדריכל פנים מאז שנת 2010 עובד בחברת עוז בנייה ושיפוצים מאז 2006. בנוסף אחראי על תחום הקידום והשיווק האינטרנטי בחברה. ואחד מעובדיה העיקריים החל משלבי התכנון ועד מסירת המפתח. החל משנת 2021 ערן מרחיב את לימודיו כהנדסאי בנייה במגמת קונסטרוקטור/ מתכנן שלד.

עוז בנייה ושיפוצים: הבית שלך בידיים טובות

שאלות ותשובות בנושא בניה קלה

הכל תלוי מה ההיקף ולאיזו מטרה לקבלת מחיר עבור בנייה קלה למטרת מגורים ולמטרות אחרות כגון מחסן או סגירת מרפסת כנסו לאתר וגלו.

החל מסגירת מרפסת, בניית תוספת חדר, חלוקה מחדש של בית, בניית מחסן בגינה ועד בניית בית שלם בעלויות זולות. כנסו לאתר וגלו פתרונות ועלויות.

בעבר לשיטת בנייה קלה היו חסרונות של עמידות. אולם כיום המצב השתנה. והחומרים עצמם עמידים מאוד, נחשבים לחומרים ירוקים, זולים יותר מבנייה כבדה, שיטה ניתנת לבנייה במהירות גבוהה, יכולת לחיות באזורים בבית תוך כדי בנייה. אולם על הכל איכות הבניה מושפעת מאיכות העבודה ומידע הקבלן המבצע. איכות טובה משמע עמידות לעשרות שנים. איכות גרועה בעיות מהיום הראשון. לפרטים נוספים כנסו לאתר.

העולם משתנה. וכך גם הדרכים שבהן אנו מייצרים וצורכים אנרגיה. זו הסיבה שחשוב לשלב טכנולוגיות חדשות שיכולות לעזור לנו לחסוך באנרגיה ולהפחית את פליטת הפחמן. כמו גם להוריד בכמות הפסולת המושלכת. לפרטים נוספים וקבלת זמני עבודה ומחירים לבנייה קלה כנסו לאתר ודברו איתנו.

בנייה היא ענף חשוב מאוד. זה לא רק חלק גדול מהכלכלה אלא גם חלק מהותי מחיי היומיום שלנו. בנייה יכולה להיות ירוקה וקלה לאיכות הסביבה, והיא יכולה להועיל לך.

הבנייה הכבדה היא אחת התעשיות המזהמות ביותר. אבל עם טכנולוגיות חדשות, הבנייה קלה הפכה להיות ידידותית לסביבה ובת קיימא מאי פעם. ישנן דרכים רבות שבהן הבנייה קלה יכולה להיות ירוקה, כגון פחות פסולת, מחזור חומרים, רמת בידוד גבוהה ועוד כנסו לאתר וגלו כיצד היא מועילה לכם.

בנייה קלה היא ענף שאינו דורש מכונות כבדות או שימוש בחומרי בניין. מדובר בענף חדש יחסית ויש לו יתרונות רבים.

מאמר זה יבדוק את היתרונות של בנייה קלה וכיצד היא יכולה לעזור לך בנכס שלך.

בנייה קלה מחיר משתנה בהתאם לגודל המבנה, החומרים המשמשים, והמורכבות של הבנייה. באופן כללי, בנייה קלה היא אופציה חסכונית יותר מאשר בנייה מסורתית.

להלן כמה גורמים המשפיעים על עלות בנייה קלה:

 • גודל המבנה: מבנים גדולים יותר יקרים יותר לבנות מאשר מבנים קטנים יותר.
 • חומרים המשמשים: חומרים מסוימים, כגון עץ, יקרים יותר מאחרים, כגון פלדה.
 • מורכבות הבנייה: מבנים מורכבים יותר יקרים יותר לבנות מאשר מבנים פשוטים יותר.

אם אתם שוקלים בנייה קלה, חשוב שתפנו לחברה שמתמחה בכך. לעוז בנייה ושיפוצים יש מעל 40 שנים של נסיון בתחום.

בנייה קלה ליחידות דיור מציעה מספר יתרונות, כולל:

 • מהירות בנייה: בנייה קלה דורשת זמן בנייה קצר יותר משיטות בנייה מסורתיות. זה יכול להיות יתרון חשוב בעת בניית יחידות דיור, אשר נדרשות לעתים קרובות במהירות כדי לענות על הביקוש.
 • עלויות נמוכות יותר: בנייה קלה עשויה להיות זולה יותר משיטות בנייה מסורתיות. זה יכול להיות יתרון חשוב עבור יזמים, אשר צריכים לשמור על עלויות נמוכות כדי להישאר תחרותיים.
 • קיימות: בנייה קלה היא פתרון ידידותי לסביבה יותר משיטות בנייה מסורתיות. זה יכול להיות יתרון חשוב עבור יזמים ומשקיעים, אשר רוצים לתרום לסביבה.

להלן כמה יתרונות נוספים של בנייה קלה ליחידות דיור:

 • גמישות רבה יותר בתכנון: בנייה קלה מאפשרת גמישות רבה יותר בתכנון של יחידות הדיור. זה יכול לעזור ליצרנים להתאים את היחידות לדרישות של לקוחות שונים.
 • קלות תפעול ותחזוקה: יחידות דיור שנבנו בשיטה הקלה הן קלות יותר לתחזוקה מאשר יחידות שנבנו בשיטה המסורתית. זה יכול להפחית את עלויות התפעול של היזם.

בנייה קלה היא פתרון פופולרי לבניית יחידות דיור. היא מציעה מספר יתרונות על פני שיטות בנייה מסורתיות, כולל מהירות בנייה, עלויות נמוכות יותר וקיימות.

[trustindex no-registration=google]

מתבלטים? צריכים הצעת מחיר מקצועית?
צרו איתנו קשר ונשמח לעמוד לשירותכם!