החלקת קירות – לשיפור מראה הבית שלכם

לקביעת פגישה והצעת מחיר ללא תשלום חייגו: 050-5253695, או השאירו פרטים ונחזור בהקדם

לקבלת הצעה וייעוץ ללא תשלום
חייגו: 050-5253695
או השאירו פרטים ונחזור בהקדם

בבתים הישנים שנבנו בישראל הרבה פעמים נוכל לראות קירות שהם מחוספסים או אינם ישרים ואחידים.

קיר מחוספס הרבה פעמים פוגע במראה העיצובי של החלל. וכחלק מעבודת שיפוץ כללי, ובשביל לתקן ולהחליק קיים תהליך שיפוץ יחסית פשוט הנקרא החלקת קירות.

תהליך זה מתאים גם במקרים שנשארו טיפות של צבע או כשיש סוג של גלים על גבי הקיר או לפני שצובעים את הקירות.

למעשה, התהליך מתבצע על ידי קבלן שיפוצים,  במטרה למנוע מצב של הבדלי גובה, גלים בקירות ושאריות של טיפות צבע. החלקת קירות נעשית על ידי שימוש בכמה אמצעים: בשפכטל אמריקאי, צלוטיט, טיח גבס, אמצעי שיוף, שפכטלים מריחה או הדבקת לוחות גבס.

מדוע נוצר מצב של הצורך לבצע החלקת קירות?

ככל שאנו מבצעים בבית שלנו יותר עבודות צבע וככל שהעבודה הראשונית לא הייתה מקצועית, ותיקונים רבים על גבי הקירות נוצר עובי בקירות.

עובי זה מקשה על שכבות צבע נוספות להיקלט על הקיר והתוצאה היא התנפחויות וקילופים מידיים מה שמצריך קילוף כל הקירות ומריחת שפכטל אמריקאי.

עד לא מזמן היה נהוג לעשות שימוש בחומר המכונה שליכט על גבי הקיר ואז נוצר מצב שהקירות בעצם מתוקנים אבל לא חלקים ובעלי מרקם מחוספס. החלקה של הקירות בכמה שכבות תאפשר לנו ליהנות מקירות חלקים, אחידים וללא בליטות.

החלקת קירות במסדרון
החלקת קירות ותקרות בדירה

ישנם שני שיטות למרוח שפכטל אמריקאי על הקירות:

מריחת שכבות- בצורה ידנית אנו מורחים עם שפכטלים שכבה על שכבה עד שאנו מגיעים להחלקה יפה של הקירות. ואז מבצעים שיוף וניקוי אבק לפני צביעה.

התזת שפכטל- קיים מכשיר התזה אשר מאפשר לנו להתיז קירות ותקרה בפעם אחת ומהר את כל החלל. לאחר ההתזה אנו עוברים עם מאלג' ארוך ומחליקים את כל הקיר. שיטה זו חוסכת המון זמן מריחה. אולם בבית אשר מאוכלס וישנם הרבה רהיטים יש צורך בעיטוף כל הדברים שבבית שכן, פעולת ההתזה מתיזה לכל מקום.

טעות מאוד נפוצה היא לחשוב ששפכטל אמריקאי טוב לסתימת סדקים או חורים בקיר. שכבת השפכטל באה לתת את ההחלקה את הפיניש. לפניה יש צורך לבצע פעולות אחרות הקשורות לסתימת חורים, טיפול בסדקים. עובי חומר גדול יצור לנו התפוררויות וסדקים שיופיעו במהלך הייבוש.

חשיבות היסודיות בתהליך העבודה, אמנם לא מדובר בעבודת השיפוצים הכי מורכבת ובכל זאת נדרש ניסיון, ידע ומקצועיות. בשלב הראשון, חשוב קודם כל להכין את הקירות לפני שמחליקים אותם. מה זה אומר?

 1. קילוף של הצבע מהקירות והסרת מסמרים וברגים.
 2. שיוף בעזרת נייר מיוחד ובמידת הצורך קילוף בעזרת פטישון בליטות.
 3. תיקון הקיר באמצעות שימוש בטיח וגבס.
 4. יישום שכבות של שפכטל אמריקאי או צלוטיט במקרה של קירות עם בליטות מרובות.
 5. חיפוי באמצעות לוחות גבס במקרה של חוסר אחידות שלא ניתן לתיקון במחיר סביר.
 6. בקירות אחרי טיח, יש ליישם שכבת גבס, צלוטיט או שפכטל אמריקאי.
 7. מריחת דבק לחיזוק הקיר והכנתו לצבע.
 8. שיוף והסרת אבק
 9. צביעת הקיר
 10. מריחת שכבה של שפכטל אמריקאי בפגמים שנותרו.
 11. שיוף והסרת אבק, ומריחת שכבה עד שנים נוספות של צבע.
 

את תהליך החלקת הקירות והשמת שפכטל אמריקאי נהוג לבצע באחת משני השיטות הבאות: מריחה או התזה. מומלץ שלא לוותר על שלב השפכטל לאחר צביעה ראשונית, גם אם בוחרים בשיטת ההתזה משום ששלב זה מסייע לנו ליצור קיר אחיד וחלק, וישמש אותנו לגמר לצבע מדהים.

החלקת קירות ושאר העבודות במקום אחד, קבלו מאיתנו שיפוץ שעומד בציפיות ובתקציב שלכם!

מתי נרצה להחליק קירות?

נרצה להחליק קירות:

 1. לאחר עבודות בנייה: כשנסיים את שלבי הבנייה הכללית כמו הריסה ובנייה חדשה. כדי להבטיח שהקירות לא יפגעו בשלב ההריסה והבנייה.

 2. לפני צביעה ועיצוב: ההחלקה הוא השלב האחרון לפני צביעה ועיצוב הקירות. כשהקירות מחליקים ומכינים בצורה תקינה, רמת הצביעה מקצועית ואסתטית יותר.

 3. במהלך שיפוץ משובח: אם אנו מבצעים שיפוץ משובח וכמה שלבים מולקים מהשלב הקודם, כדאי להחליק את הקירות לפי התכנון שלנו. זה יכול לכלול החלקה יחד עם עבודות גבס או שינויים במבנה.

 4. לפני טפטים המושמים על הקיר.

 

למה חשוב להחליק קירות לפני טפטים:

 1. משטח אחיד: החלקה היא המפתח ליצירת משטח אחיד וחלק על פני הקירות. הזמן והמאמץ שמשקיעים בהחלקה מסייעים לשמור על טפטים שנראים מסודרים, חלקים ונקיים.

 2. מניעת  מעבר פגמים: הטפטים חשים ביטוי גם לפגמים קטנים בקירות. החלקה יכולה לסייע במניעת העצמת פגמים אלו ובהוצאת תוצאה יציבה וחזקה.

 3. יציבות יותר: הקירות המוחלקים

 4. וקים והמחולקים מסייעים לטפטים לתפוס יותר יציבות, במיוחד במצבים של שינויי טמפ' ולחות.

מחיר החלקת קירות פנימיים וחיצוניים

החלקת קירות מקצועית מתבצעת יחד עם מריחת פריימר על הקירות לפני ואחרי כמו גם מריחת לפחות 2 שכבות.
הצעת מחיר חינם !
 • החלקה קירות + תיקון פגמים עולה בממוצע 30 ₪ למ"ר.
 • החלקת קיר מחוספס (שפריץ) המחיר עולה לסכום של 70 ₪ בממוצע למ"ר.
 • מחיר הדבקת פלטות גבס בין 120 - 200 ₪ למ"ר.
פופולרי

החלקת קירות מחוספסים

קירות מחוספסים יכולים להוות בעיה אסתטית ובטיחותית. הם עלולים להיות מלאים בפגמים, כגון סדקים, חורים ופגמים אחרים, שיכולים להוות סכנה למעבר של מים או לכלוך. החלקת קירות מחוספסים היא דרך יעילה להסיר פגמים אלו ולקבל מראה חלק ומבריק.

החלקת קיר שפריץ חיצוני

החלקת קיר שפריץ חיצוני היא שיטה יעילה להחלקת קירות מחוספסים חיצוניים. השיטה כוללת שימוש בתערובת של מלט, חול ומים, שנרססת או נמרחת על הקיר . התערובת מתקשה ויוצרת משטח חלק ואטום.

יתרונות החלקת קיר שפריץ:

 • יעילה להחלקת קירות מחוספסים חיצוניים
 • יוצרת משטח חלק ואטום
 • עמידה בפני פגעי מזג האוויר
 

חסרונות החלקת קיר שפריץ:

 • דורשת ציוד מיוחד
 • עלולה לגרום לכלוך
 • זמן ייבוש ארוך
 

החלקת קיר תמבורטקס

החלקת קיר תמבורטקס היא שיטה יעילה להחלקת קירות מחוספסים פנימיים וחיצוניים. תמבורטקס הוא חומר פלסטי המשמש ליצירת משטח מחוספס. ניתן להחליק את הקיר בעזרת בגר או שפכטל חיצוני או טיח אקרילי.

יתרונות החלקת קיר תמבורטקס:

 • יעילה להחלקת קירות מחוספסים פנימיים וחיצוניים
 • יוצרת משטח חלק ואטום
 • זמן ייבוש מהיר
 • קלה לביצוע

החלקת קיר שפריץ לעומת החלקת קיר תמבורטקס

החלקת קיר שפריץ והחלקת קיר תמבורטקס הן שתי שיטות יעילות להחלקת קירות מחוספסים. לכל שיטה יש את היתרונות והחסרונות שלה, והבחירה בין השתיים תלויה במספר גורמים, כגון סוג הקיר, הגודל שלו, גודל החיספוס והתקציב העומד לרשותכם.

עוז בנייה ושיפוצים חברה אחת לכל עבודות השיפוצים.

לעוד פתרונות בתחום השיפוצים ובפתרונות לעבודת החלקת קירות התקשרו לחברת עוז בנייה ושיפוצים או השאירו פרטים באתר ונחזור אליכם בהקדם.

עוז בנייה ושיפוצים: הבית שלך בידיים טובות

Picture of ערן עוז אדריכל פנים
ערן עוז אדריכל פנים

ערן עוז בוגר תואר ראשון כאדריכל פנים מאז שנת 2010 עובד בחברת עוז בנייה ושיפוצים מאז 2006. בנוסף אחראי על תחום הקידום והשיווק האינטרנטי בחברה. ואחד מעובדיה העיקריים החל משלבי התכנון ועד מסירת המפתח. החל משנת 2021 ערן מרחיב את לימודיו כהנדסאי בנייה במגמת קונסטרוקטור/ מתכנן שלד.

שאלות ותשובות נפוצות בנושאי עבודת צביעה

התהליך כרוך בכמה שלבים: הסרת צבע רופף ובליטות, תיקונים גדולים בגבס, 2 שכבות תיקונים בחומר צלוטיט או דומה ושכבה אחרונה מריחת שפכטל אמריקאי על הכל להחלקה מיטבית. לפרטים נוספים כנסו לאתר.

שפריץ הוא חומר שקשה להסיר, זה לא שבלתי אפשרי להסיר זה אומר שהנזק שיגרם לקיר יצריך יישור מחדש שלו והחלקה. מה שאומר עבודה יקרה.  ישנה שיטה ישנה ולא מומלצת של שריפת הקיר בעזרת ברנר או פשוט עבודה סיזיפית של קילוף גם במחיר פציעת הטייח. ישנה אופציה נוספת שכדאי לבחון וזו יישור הקיר מבלי להסיר את השפריץ או לצפותו בפלטת גבס בכדי להקטין עלויות. כמובן שאופציות אלו ייקחו עוד עובי מהקיר.

קירות חוץ שונים מקירות פנים כיוון שהם צריכים לעמוד בפגעי מזג האוויר השונים לכן כל החומרים המתאימים רק לפנים לא יתאימו כאן. ישנם חומרים יעודים ומתקדמים להחלקת קירות חוץ ותיקון קירות חוץ. תוכלו להתעניין דרכנו מהם השלבים הנכונים לכל מקום.

אפשרי לעשות החלקת קירות בבית כפרויקט עיקרי או כחלק משיפוץ כללי. בשיפוץ כללי האבק הנוצר מתהליך לא משפיע כי לרוב לא גרים בבית. אבל בפרויקט שיפור מצב הקירות למרות שאנו משתמשים בכלים האוספים את רוב האבק נשאר אבק על הרהיטים ולכן אנו עוטפים את הכל בניילון להגנה. לפרטים נוספים כנסו למאמר וצרו קשר איתנו.

החלקת קירות לחדר אורכת בסביבות יום עד שלושה ימים תלוי בעונה, במצב הקירות ובכמות השכבות כמו גם בעבודות נוספות המתרחשות באותו חדר. ליעילות מרבית עבודה על כמה חדרים במקביל מקצר זמנים משמעותית.

לפרטים נוספים כנסו לאתר.

בעל מקצוע איכותי או קבלן שיפוצים מקצועי יוכל לבצע עבודה ברמה גבוהה יותר. מהסיבות של: כלים מקצועיים יותר, השקעה בהגנה על רהיטים ועיטוף והכי חשוב מקצועיות וניסיון רב שנים. לפרטים נוספים צרו קשר איתנו.

[trustindex no-registration=google]

מתבלטים? צריכים הצעת מחיר מקצועית?
צרו איתנו קשר ונשמח לעמוד לשירותכם!