יציקות בטון – הבסיס לכל עבודת בניה

לקביעת פגישה והצעת מחיר ללא תשלום חייגו: 050-5253695, או השאירו פרטים ונחזור בהקדם

לקבלת הצעה וייעוץ ללא תשלום
חייגו: 050-5253695
או השאירו פרטים ונחזור בהקדם

בסוגי עבודת בנייה השונות כמו טביעת היד של האדם ישנה שונות, ייחודיות בין פרויקט לפרויקט.

כל צורך שלנו כיום מצריך שיטת בנייה שונה, גודל וצורה שונים ולו במקצת מפרויקט אחר.

אולם כידוע, יציקות בטון כבר מאות שנים מלוות אותנו בצורות שונות וכנראה שגם בעתיד הנראה יהיה אחד מחומרי הבנייה הרלוונטיים הן בתהליכי בנייה מסורתיים והן למטרות של שיפוץ כללי ותוספות בנייה מסוגים שונים.

כיום ישנם סוגי בטון רבים בשוק אשר נבדלים בין זה לזה בתכונות, חוזק, עיצוב ובשימושים השונים שבהם נבחר להשתמש בהם. כולם יופרטו בהמשך המאמר.

מה שברור היום הרבה יותר מהעבר בטון כבר לא רק חומר קונסטרוקטיבי אלא גם עיצובי.

יציקות בטון התמחות בסיסית וחשובה לחברתנו
יציקות בטון הבסיס לכלל עבודות הבניה בביתכם

לאלו מטרות נבחר להשתמש ביציקות בטון?

באמצעות חומר הבטון ניתן ליצור מגוון של פתרונות הן עבור מבנים פרטיים כמו בתים פרטיים, וילות ודירות והן עבור מבנים תעשייתיים. תוספות בנייה, שבילים חיצוניים, מרפסות בווילות, רצפות בטון מפולסות, בטון מוטבע ועוד…

 

הבסיס לכל מבנה מצריך יציקות בטון

הבטון הוא הבסיס שבו ניצוק את היסודות של המבנה, גם אם נבחר לבנות בבנייה קלה את תוספת הבנייה או לבנות מבנה בבנייה כבדה. זה הבסיס המומלץ ביותר. אנו בנוסף נעדיף להשתמש בו ביציקת עמודים, שבילים חיצוניים, חומות ועוד…

אנו מזמינים אתכם ליהנות משיפוץ בכל תחום שעומד בציפיות ובתקציב שלכם!

יציקת בטון

בטון הוא חומר בנייה חזק ועמיד המשמש למגוון רחב של שימושים, החל מבנייה של מבנים ועד ליצירת מוצרים דקורטיביים. יציקת בטון היא תהליך שבו מערבבים מרכיבים שונים של בטון, כגון צמנט, חול, חצץ ומים, ומוזגים אותם לתוך תבנית. לאחר מכן, הבטון מתקשה ומקבל את צורת התבנית.

הנה כמה מסוגי הבטון הנפוצים בישראל.

  1. בטון בהכנה מקומית – מתאים ליציקות בטון במבנה מגורים, מבנים מסחריים ותעשייתיים. לתוך היציקה עצמה מכניסים רשתות מפלדה שמטרתם להוסיף חוזק וכוח לבטון לאחר שהוא מתייבש. בעזרת בטון ניתן לבנות תקרות, קירות בשילוב קשת רחבה של אלמנטים. חוזקו והטיב שלו מגיע לפי ביחסים בין החומרים שהפועלים ערבבו
  2. בטון מוכן – ניתן להיעזר בו במטרה לבנות בבית מדרגות, שבילים או גדרות. את הבטון משנעים לאתר עם מערבל בטון מה שחוסך זמן ומייעל תהליכים. הבעיה איתו שהוא כלכלי רק ביציקות גדולות. ניתן לבקש מהמפעל חוזקים שונים של התערובת ובכך להתאים את חוזק ה- יציקות בטון לצרכיכם.
  3. בטון מוטבע – חומר ייחודי שהחל להשתלב בשנים האחרונות במטרה לאפשר מגוון רחב של אפשרויות עיצוביות. בזמן שתערובת הבטון רטובה, ניתן לשלב בה מרקמים, צורות וצבעים שונים. באמצעות בטון מוטבע ניתן ליצור מגוון של סגנונות ייחודיים ולעצב משטח אסתטי וברמת גימור סופר גבוהה תוך מקסום היתרונות של החומר. חומר זה משמש ככיסוי ולא כבסיס ויש ליצוק או להטביע אותו על בסיס יציב וחזק.
  4. בטון חצי שקוף – פיתוח חדשני בו משלבים סיבים אופטיים כדי שניתן בסוף תהליך היציקה לראות דרך הבטון. מתאים לחיפויים בחנויות ומבנים מסחריים המעוניינים ליצור מראה סופר נקי, מודרני ומיוחד.

השלבים ביציקת בטון

יציקת בטון כוללת את השלבים הבאים:

  • הכנת השטח: לפני יציקת הבטון, יש להכין את השטח עליו יוצק הבטון. הדבר כולל ניקוי השטח מכל לכלוך, אבנים או מכשולים אחרים. במקרים מסוימים, יש צורך גם לבצע פילוס של השטח או להוסיף שכבת חול או חצץ.
  • הכנת או הבאת הבטון: הבטון מורכב משלושה מרכיבים עיקריים: צמנט, חול וחצץ. המרכיבים מעורבבים יחד ביחסים מדויקים על מנת ליצור תערובת בטון חזקה ויציבה. ניתן לרכוש בטון מוכן ממפעל בטון או להכין בטון בעצמו.
  • יציקת הבטון: לאחר הכנת הבטון, יש להזין אותו לתוך התבנית. ניתן לעשות זאת באמצעות מערבל בטון, משאבת בטון או באופן ידני.
  • דחיסה: לאחר הזנת הבטון לתוך התבנית, יש לדחוס אותו על מנת להוציא ממנו את האוויר ולהבטיח את יציבותו. הדחיסה יכולה להתבצע באמצעות מכונת דחיסה או באופן ידני.
  • אשפרת הבטון: לאחר היציקה, יש לטפל בבטון על מנת לסייע לו להתקשות בצורה אחידה. הטיפול כולל השקיית הבטון באופן קבוע והגנה עליו למספר ימים מפני פגעי מזג האוויר (בעיקר חום קיצוני).
 

חברת עוז בנייה ושיפוצים מתמחה במגוון של עבודות יציקות בטון. אנו מתחייבים להליך נקי מלכלוך ככל האפשר, מדויק במדידות לייזר ובעבודה ללא פשרות וחיפופים, מאורגן תוך שימוש בחומרים האיכותיים ביותר והקפדה על טכנולוגיה מתקדמת. התוצאה – יציקה איכותית, חזקה, עמידה לאורך שנים ברמת גימור סופר גבוהה.

לפרטים נוספים אודות יציקות בטון ושימוש בחומר לצרכים ומטרות שונות, צרו איתנו קשר ונשמח לתת לכם מענה על כל השאלות. במקביל, אנו מעניקים עוד קשת רחבה של שירותים בתחום השיפוצים, כך שתוכלו ליהנות מכל העבודות תחת קורת גג אחת ללא הטרחה של יצירת קשר עם קבלני משנה.

ערן עוז אדריכל פנים
ערן עוז אדריכל פנים

ערן עוז בוגר תואר ראשון כאדריכל פנים מאז שנת 2010 עובד בחברת עוז בנייה ושיפוצים מאז 2006. בנוסף אחראי על תחום הקידום והשיווק האינטרנטי בחברה. ואחד מעובדיה העיקריים החל משלבי התכנון ועד מסירת המפתח. החל משנת 2021 ערן מרחיב את לימודיו כהנדסאי בנייה במגמת קונסטרוקטור/ מתכנן שלד.

עוז בנייה ושיפוצים: הבית שלך בידיים טובות

שאלות ותשובות נפוצות בנושאי בניה

כן, ניתן לעשות זאת. בטון הוא תערובת של מלט, מים וחול שמתקשה בנוכחות מים. ניתן גם לערבב עם חומרים כדי להוסיף חוזק, עמידות ותכונות אחרות. על מנת ליצוק בטון בחוץ בגשם, יש לבצע התאמות מסוימות לבטיחות ליציקת הבטון ולבטון עצמו. לפרטים נוספים צרו קשר.

תהליך יציקת בטון הוא די פשוט. הבטון מעורבב עם מים, חול ומלט. לאחר מכן יוצקים את התערובת לתבנית ליצירת צורה רצויה. הטפסות יכולות להיות עשוי מעץ או מתכת כדי לספק שלמות מבנית וחוזק. לאחר יציקת הבטון, הוא יצטרך להתייצב במשך שש שעות לפחות לפני שניתן יהיה להסירו מהטפסות.

ישנן דרכים רבות ושונות בהן אתה יכול לצקת בטון בהתאם למה שאתה מנסה ליצור ולאן אתה יוצק אותו. אם אתה יוצק בשטח גדול כמו בחוץ או בסביבה תעשייתית, אז תצטרך להשתמש במשאבה או במכונות כבדות אחרות כדי לעזור ליצוק את הבטון למקומו.

לאחר כל יציקה יש לבצע אשפרת בטון. התהליך הינו החזרת המים שהבטון מאבד חזרה ליציקה. אשפרה טובה תמעיט בסדקים ובגודלם, תדאג שגיבוש הבטון וחוזקו יהיו מיטביים. לחברה מקצועית שתבצע את העבודה בצורה טובה פנו אלינו.

יציקות בטון משמשות בפרויקטים בנייה ליצירת עמודים, קורות ולוחות. הם משמשים גם לייצור אלמנטים מבניים ואדריכליים וגם משטחים שונים מרצפות בטון ועד שבילים ומשטחי ישיבה בחצר.

המחיר הסופי נקבע בשטח על ידי המבצעים. תוכלו להיכנס למאמר וליצור קשר איתנו לקבלת מחיר אטרקטיבי.

כן בהחלט ניתן דרכנו לשלב יציקות בטון עם סוגי עבודות אחרות. כנסו למאמר לפרטים נוספים.

[trustindex no-registration=google]

מתבלטים? צריכים הצעת מחיר מקצועית?
צרו איתנו קשר ונשמח לעמוד לשירותכם!