fbpx

ניסור וקידוח בבטון – עבודה לבעלי מקצוע איכותיים בלבד

לקבלת הצעה וייעוץ ללא תשלום חייגו: 050-5253695, או השאירו פרטים ונחזור בהקדם

לקבלת הצעה וייעוץ ללא תשלום
חייגו: 050-5253695
או השאירו פרטים ונחזור בהקדם

יציקות בטון הינו מרכיב הכרחי ברוב עם לא בכל סוגי הבנייה בישראל. מרבית בתי הדירות והקרקע שופעים בקירות בטון וברצפות בטון. 

לבטון ישנם יתרונות רבים שלא נפרט כעת. אולם  מה קורה שצריך לפתוח דלת  בקיר בטון, חלון בקיר חיצוני או פתח בתקרה למדרגות.

פתיחת פתחים חדשים בבטון

ישנם כמה דברים שחשוב לדעת לפני בחירת קבלן שיפוצים מבצע ואף קבלת הצעת מחיר לפתיחת פתח בבטון:

בטון הרבה פעמים נמצא באלמנטים המוגדרים נושאי משקל בבניין ובבית למשל  בקירות ממ"ד, בקירות הדף, בעמודים וקורות היקפיים של הבית. 

ניסור וקידוח בטון בשטח
ניסו וקידוח בבטון לכל מטרה

אולם יש מקרים שקיר הבטון או רצפת הבטון אינה אלמנט נושא משקל. ואפשר לפתוח אותה ללא סכנה מבנית. כמובן שחובה להתייעץ עם מהנדס שיקבע מה מותר ואיך. ולבצע עם חברה מוכרת ואחראית. במידה ועברתם כל זאת אין מניעה להוריד את הבטון המניעה היחידה היא על האיך.

עקרונות הורדת משטח הבטון בצורה נכונה

לסוג עבודה זאת יש להתכונן ולתכנן מראש ורק לאחר מכן יש להתחיל את העבודה בין ההכנות נמנים הסעיפים הבאים:

  • פינוי חפצים ועטיפה – פינוי שטח נרחב מחפצים ומכשולים לעבודה ולעטוף את כלל הרהיטים למניעת כניסת אבק כבד. עבודת הניסור מלווה באבק או במים בוציים שכיבו את האבק
  • התייחסות להערות המהנדס – כל מה שקבע המהנדס יש לבצע בדיוק רב לפי התהליכים שאותם הוא קבע.
  • סימון מדויק – עבודת הניסור היא עבודה פיזית קשה, צריך לסמן בדיוק ובצורה ברורה מה יש לחתוך ואיך.

אנו מזמינים אתכם ליהנות משיפוץ שעומד בציפיות ובתקציב שלכם!

  • בחירת האמצעים הנכונים לחיתוך –  על הקבלן לדאוג שבידיו ישנם כלל הכלים אשר ידרשו לשיים את החיתוך כולל מספר מכונות שחלקן לגיבוי ואף מספר דיסקים לחיתוך. על הכלים להתאים לעובי החיתוך ולשיטת ההסרה הנדרשת. אסור שייווצר מצב שהקבלן הלך ורק חלק מהמטח שכבר הפך להיות מסוכן נחתך. כמו כן יש להימנע ככל האפשר מעבודת קונגו אשר מרעידים את המבנה ועלולים לזעזע חלקים אותם לא נרצה להחליש.
  • בדיקת תשתיות חבויות – בתוך הקירות והתקרות עוברים צנרות מים חשמל וגז עלינו לוודא שבעת החיתוך לא יחתכו אותם צנרות ויגרמו נזקים ויסכנו את הדירות במבנה ואת העובדים. במידה וכן עוברים תשתיות עלינו להתייחס עליהם לפני תחילת החיתוך.
  • משקל הבטון המוסר – לבטון משקל רב אפילו לחתיכה של חצי מטר מרובע יש משקל רב מאוד. עלינו לוודא שחתיכות נופלות לא יזעזעו את המבנה, ישברו ריצופים או יפלו לקומה מתחת דרך הבטון. יש להוריד בזהירות רבה בשיטות שונות אשר ימגנו וימנעו נפילת חלקים גדולים.
  • פינוי פסולת – כאמור פסולת כבדה מאוד, מלכלכת מאוד, ובעלת ברזלים בולטים שיכולים לשרוט את המעלית ולפגוע בדיירים צריך לשקול שיטות פינוי. אשר יבצעו בחלקים קטנים ועדיף בשיטות חיצוניות מהמבנה ובצורה בטוחה. כמו כן יש לוודא שהפסולת מפונת בצורה חוקית לאתר ולא נזרקת בציידי הדרך.
  • ביצוע עבודות משלימות – רבות החברות אשר יתנו  לכם פתרונות  ניסור וקידוח בטון ואף פינוי הפסולת. אולם מעטות החברות אשר יצנו לכם פתרון מלא כלומר. חברות שגם ינסרו ויקדחו וגם יתקינו או יבנו גרמי מדרגות, יתקינו דלתות, יטיחו ויצבעו אץ הבית ועוד…
  • מהירות וזמינות – כמובן שבכל עבודה למהירות ולזמינות יש השפעה על הסבל שלכם ועל העלות הכספית. ובטוח שהיתם מעדיפים עבודה המשכים ללא הפסקות ומרדפים אחרי בעלי מקצוע. בטח בתחום מסוכן ומלכלך שמונע המשך עבודה כמו ניסור וקידוח בבטון.

 

חברת עוז בנייה ושיפוצים שמה דגש כבר שנים רבות על מתן פתרונות משלב התכנון ועד מסירת העבודה המלאה. תוך זמינות מתחילת העבודה ועד סיומה ומתן אחריות מקיפה. לקבלת הצעת מחיר חינם וייעוץ בשטח חינם פנו אלינו דרך האתר או התקשרו ונשמח לסייע.

העמוד הזה מדהים

ערן עוז אדריכל פנים

ערן עוז אדריכל פנים

ערן עוז בוגר תואר ראשון כאדריכל פנים מאז שנת 2010 עובד בחברת עוז בנייה ושיפוצים מאז 2006. אחראי על תחום הקידום והשיווק האינטרנטי בחברה. ואחד מעובדיה העיקריים החל משלבי התכנון ועד מסירת המפתח.

שאלות ותשובות נפוצות בנושאי עבודת הריסה ופינוי

קבלן הבנייה והשיפוצים ברוב המקרים יציין בהצעה סעיף פינוי ומכולות. את הפסולת של השיפוץ אסור ! לזרוק בפחי העירייה. בכל עירייה מושתת קנס כספי על בעל הדירה ולא על הקבלן. לכן שימו לב כי בהצעה מצוין פינוי פסולת לאתר מורשה. והימנעו מקומבינות ומריבות עם וועד הבית או קנסות מהעירייה.

פסולת בניין ניתן לפנות בעזרת מכולות ואישורי פינוי ממטמנות. לקוח מגובה כאשר יש סעיפי פינוי פסולת בכתב כמויות, קבלן מכוסה כאשר הוא מקבל חשבונית מחברת המכולות. ניתן לבקש מבעל המכולה אישור פינוי, בדרך כלל חברות וגופים גדולים דורשים אישור זה.

שיפוץ בדירה בבניין משותף יכולה לגרום נזקים לבניין ולדיירים האחרים. נזקים אלו מתבטאים בעיקרם במסדרונות הקומות, המעליות, הלובי ואף החנייה.

מומלץ ביותר לא להעלות את הריצוף והכליים הסניטריים דרך המעלית עם יש אופציה מומלץ להזמין מנוף דירות ובאותה ההזדמנות להוריד פסולת ולא דרך המעליות. אופציה טובה נוספת להיפטר מהפסולת היא שרוול היוצא מהדירה אל עבר מכולת פסולת.

כאשר משתמשים במעלית אנו נוהגים להדביק קרטון מגן על הרצפה ובסיום כל יום להחליפו ונקות את המעלית.

עוד דרך קלה להגן על הבניין מלכלוך היא לשים סמרטוט רטוב בכניסה לבית ובכך לצמצם סימני רגלים מאובקות במסדרון.

ובעיקר להיות זהירים ולהתחשב בשכנים.

שרוול לפינוי פסולת מאפשר בעת שיפוץ להיפטר מפסולת והוצאתה בצורה בטוחה לתוך מכולת פסולת אשר נמצאת ברחוב או בחנייה.

שרוול פסולת פותר את בעיית מעבר הפסולת בתוך הבניין.

חשוב לעטוף את המכולה, כדי שפסולת לא תעוף החוצה ולהוריד את כמויות האבק.

לחברתנו ציודים מיוחדים אשר מכבים אבק ושואבים אבק. כיבוי אבק זו שיטה אשר מתיזה מים בעת חיתוך בטון, ריצוף ובלוקים. שאיבת אבק אלו כלים המאפשרים התחברות של שואב מיוחד היודע להתמודד עם כמויות האבק. השילוב ביניהם מיתר את הצורך במים (אשר מלכלכים). כלים אלו הם בחוד החנית של הבניה. והם מאפשרים חיתוך להעברת צנרת חשמל, תקשורת ומים במינימום חיתוך ונזק.

מתבלטים? צריכים ייעוץ מקצועי?
צרו איתנו קשר ונשמח לעמוד לשירותכם!