קבלן גבס – לעבודות קטנות וגדולות

לקביעת פגישה והצעת מחיר ללא תשלום חייגו: 050-5253695, או השאירו פרטים ונחזור בהקדם

לקבלת הצעה וייעוץ ללא תשלום
חייגו: 050-5253695
או השאירו פרטים ונחזור בהקדם

כאשר אנו מתחילים עבודות שיפוצים בבית שלנו אחד הדברים החשובים ביותר שישפיעו רבות על איכות הביצוע ועל התוצאה הסופית של השיפוץ הוא בחירת הקבלנים הנכונים לשיפוץ.

כמובן שכל אחד מאנשי קבלנים שנבחר עבור הפרויקט שלנו חשובים מאוד אבל אחד הקבלנים היותר חשובים שיעבדו בפרויקט שלכם הוא קבלן גבס.

הסיבה שבגינה קבלן הגבס הוא אחד האנשים החשובים ביותר שיעבדו בפרויקט השיפוץ שלכם משלבת מספר אלמנטים, כאשר קודם כל בחלק גדול מעבודות שיפוץ, חומר הגלם שאיתו נעבוד הוא גבס:

כמו למשל בהפרדות בין חדרים וחללים בבית, עיצובים דקורטיביים של גבס כמו הנמכות תקרה, נישות עיצוביות ועוד מגוון רב של דברים שניתן לעשות עם גבס.

הנמכת תקרת גבס תהליך בנית הנמכת גבס
קבלן גבס, הדבקת לוחות גבס להחלקת קירות פגומים

סיבה נוספת שקבלן גבס הוא בעל חשיבות גבוהה מאוד לפרויקט היא נקודות ממשק רבות עם קבלנים אחרים, שכן הגבס תלוי רבות בקצב ההתקדמות של הקבלנים האחרים שיעבדו בפרויקט השיפוץ שלנו.

ולכן תיאום איתו ובין הקבלנים הוא דבר קריטי מאוד. בנוסף לכל אלו קבלן הגבס ככל הנראה יצטרך לעבוד בפרויקט בכמה שלבים שונים במהלך השיפוץ כאשר בדרך כלל בתחילת השיפוץ על מנת ליצור שלד ובסופו על מנת ליצור את הפינישים של הגבס שאנחנו לא רוצים שיהרסו במהלך השיפוץ.

במאמר הבא נסביר לכם מתי תצטרכו קבלן גבס, כיצד לבחור קבלן גבס, מהם נקודות הממשק של קבלן גבס עם קבלנים אחרים, על היתרונות של הגבס עצמו ועל העלויות של עבודות גבס.

מתי מומלץ לפנות לקבלן גבס ומהם היתרונות של עבודות גבס מיוחדות?

אז כפי שציינו כמעט בכל פרויקט בניה יש מקום לקבלן גבס כאשר בין הפעולות שבגינן נצטרך איש גבס מקצועי הן הקמת קירות גבס, הנמכת תקרה מגבס, יצירת נישות עיצוביות ועוד מגוון רב של פעולות. הסיבה שבגינה אדריכלים רבים מתכננים עבודות עם גבס היא היתרונות הרבים שחומר הגלם הזה מביא עימו כאשר בראש ובראשונה היא הגמישות העיצובית שלו.

הגבס הינו חומר גלם שקל מאוד לעבוד עימו וקל מאוד לפסל אותו ולחתוך אותו בכל צורה שרק נרצה. העובדה הזו גורמת לאדריכלים רבים ליצור אלמנטים עיצוביים מגוונים וייחודיים בעזרת הגבס, אלמנטים שלא היו יכולים לקבל עם חומרי גלם אחרים. יתרון נוסף של העבודה עם גבס הוא הקלות ומהירות בהן ניתן להקים פרויקט עם שימוש בגבס שכן גם ההקמה יחסית מהירה לעומת בטון או עץ וגם לאחר מכן כאשר צריך לבצע את הפינישים של צביעה או הדבקת קרמיקה, הגבס כבר מוחלק ומיושר ולכן אין שום צורך בעבודת טיח אלא ישר להדביק את אריחי הקרמיקה או לצבוע את הקיר.

אנו מזמינים אתכם ליהנות משיפוץ שעומד בציפיות ובתקציב שלכם!

בנוסף ישנם חומרים רבים וסוגים רבים של לוחות גבס שמתאימים לכל חלק בבית כולל חדרי אמבטיה, קירות חיצוניים ועוד, לכן כמעט לכל עבודה שהיא אנו נצטרך איש מקצוע שעובד עם גבס.

עם אילו קבלנים קבלן הגבס חייב להיות מתואם במהלך השיפוץ?

ציינו קודם לכן שלאיש הגבס תפקיד חשוב מאוד במהלך כל השיפוץ ולכן יש לשים לב בתהליך הבחירה של איש גבס מקצועי, בעל ידע וניסיון מתאים. הסיבה שעליו להיות מקצועי ויעיל היא לאור העובדה שיש לו נקודות ממשק רבות במהלך השיפוץ בהם הגבס תלוי בעבודתם של קבלנים אחרים ולכן הוא חייב להיות איתם בקשר ולתאם איתם לוחות זמנים וגם כמובן להבין מהם מה צריכים ממנו בהיבט המקצועי. אחד מאנשי המקצוע שעל איש הגבס להיות עימם בקשר במהלך השיפוץ הוא קבלן המיזוג אוויר. במידה והאדריכל שלנו מתכנן להתקין מזגן עילי שיהיה מותקן בתוך תקרה מונמכת ודרכה יעברו תעלות המיזוג אוויר איש הגבס חייב לבנות את התשתית ההתחלתית לאיש המיזוג אוויר ולכן התיאום ביניהם הוא חשוב מאוד ואפילו קריטי.

לאחר גמר העבודה של קבלן מיזוג אוויר, איש הגבס חייב להישאר בתיאום עם איש המיזוג אוויר כמובן ולסגור את ההנמכה של התקרה כאשר הסתיימה התקנת המזגן. בנוסף יהיה חייב איש הגבס לתכנן נקודות שירות בתקרת הגבס עבור המזגן במקרה של תקלה, גם כן בתיאום עם איש המיזוג אוויר שכן הוא ידע מהי הנקודה הנכונה ביותר לכך. איש מקצוע נוסף שעימו קבלן הגבס יתאם את עבודתו הוא החשמלאי שכן גם במקרה של גופי תאורה שקועים בתקרה מונמכת וגם במקרה של העברת צנרת חשמל בקירות גבס חייב להיות בין השניים תיאום מוחלט.

היתרונות של חברת שיפוצים שיש לה קבלן גבס

ישנו יתרון מובהק בהיבט של תיאום בין קבלנים כאשר אנו שוכרים את שירותיה של חברת שיפוצים או קבלן מפתח. בדרך כלל לחברות וקבלנים כאלו יש מאגר קבלנים קבוע שאיתו הן עובדות שאחד מאותם קבלנים הוא גם איש הגבס אך במקרה כזה בדרך כלל מדובר על אותם קבלנים שתמיד מבצעים יחד את הפרויקטים של החברה וככל הנראה עבדו יחדיו במספר רב של פרויקטים בעבר ולכן הם כבר מכירים זה את זה ויודעים בדיוק מה הקבלן האחר צריך וכיצד לתקשר ולעבוד בצורה נכונה יחדיו. כאשר הקבלנים מכירים זה את זה ועובדים יחד תחת המטריה של חברת שיפוצים השיפוץ יכול להתקצר ולהיות יעיל יותר היות ואנו חוסכים בכאב הראש של התיאומים בין הקבלנים.

בנוסף הסיכוי שתקרה טעות במהלך הבניה והקמת הקונסטרוקציה של הגבס או טעות בממשק בין הקבלנים הינו קטן מאוד, וגם אם בסופו של דבר קרתה טעות חברת השיפוצים מכסה אתכם במקרה הזה ודואגת לתקן את הטעות בעזרתם של הקבלנים ואנשי המקצוע הנמצאים תחת חסותה באופן מלא. במידה ואתם שוכרים את שירותיה של חברת שיפוצים כזו חשוב מאוד לוודא שהאדריכל מטעמכם מדבר עם מנהל הפרויקט באופן אישי ומסביר לו על אלמנטים גבס מיוחדים אותם הוא רוצה לבצע בפרויקט השיפוץ שלכם.

היתרונות של גבס על פני חומרים אחרים

לגבס ישנם יתרונות רבים על פני חומרים אחרים שעל חלקם כבר דיברנו כאן כמו למשל הגמישות העיצובית. כיום כמעט ולא קיים דבר שלא ניתן לבצע באמצעות הגבס תודות לגמישות הרבה שהוא מעניק לאדריכלים ומעצבי הפנים.

הגבס הינו חומר גלם שפשוט מאוד לעבוד עימו והוא מקנה לנו רמת גימור גבוהה מאוד תוך זמן קצר ובעלויות נמוכות מאוד, דבר שכמעט בלתי אפשרי להגיע אליו עם חומרי גלם אחרים. יתרון מרכזי נוסף של הגבס הוא תכונות הבידוד הטובות שלו שכן שימוש בגבס בקירות ובתקרה של הבית יעזרו לשמור על הטמפרטורה של הבית בימי הקיץ החמים או בימי החורף הקרים וכך נוכל למעשה לחסוך באנרגיה. בנוסף ישנם לוחות גבס שעמידים בפני לחות ויכולים לשמש אותנו בתור פתרון טוב בחדרים בהם ישנה לחות גבוה כמו למשל חדרי אמבטיה. יש לשים לב כי הם אינם עמידים מאה באחוז בפני רטיבות ולכן יש לדאוג לאיטום איכותי ויעיל בקירות כאלה.

קבלן גבס כמה זה עולה?

עבודות גבס שונות יתומחרו כמובן על ידי הקבלן בצורה שונה כאשר חלק מהפרמטרים שקבלן הגבס ייקח בחשבון כאשר הוא נותן לכם הצעת מחיר הינם סוג לוחות הגבס בהם יעשה שימוש, שכן ישנם מגוון רב של לוחות גבס שמחירם משתנה מעט מאחד לאחר. פרמטר נוסף שנלקח בחשבון הוא מורכבות העבודה שכן אם זוהי עבודה שמצריכה חיתוכים רבים ורמת גימור מורכבת וקשה ייתכן והמחיר יעלה מעט מהמחירים של עבודת גבס סטנדרטית.

למשל עבודת גבס של הנמכת תקרה לקראת התקנה של מזגן תעלה בממוצע בין 4,500 ש״ח לבין 5,000 ש״ח אך ייתכן והמחיר יהיה גבוה יותר אם מדובר בגודל לא סטנדרטי וגדול מהרגיל או כאשר מעצבים תעלות מיזוג אוויר דקורטיביות מחיר תלוי עיצוב וקושי העבודה, בעוד שמחיר של תקרת גבס רגילה בה נתקין גופי תאורה ינועו בין 3,000 ש״ח ל-4,000 ש״ח. במקרה של התקנת קירות גבס המחיר ינוע בין 1,500 ש״ח לבין 2,500 ש״ח ותלוי כמובן בכלל המשתנים שציינו קודם לכן. עבודות דקורטיביות יותר בתחום הגבס כמו בניית נישה בסלון ינועו בדרך כלל בין 1800 ש״ח לבין 2,800 ש״ח כאשר שוב גם כאן תלוי מה הגודל של הנישה ואילו עוד אלמנטים אנו רוצים להכניס. במקרה של מדף גבס המחירים ינועו בין 1200 ש״ח ל-1,500 ש״ח.

רוצים לשמוע מידע נוסף על עבודות גבס מיוחדות ועל איך ניתן לשלב את חומר הגבס במרחב הביתי, לחסוך זמן ולהוזיל את עלות השיפוץ בעשרות אחוזים? לפרטים נוספים אודות שירותיו של קבלן גבס מקצועי וביצוע עבודות גבס דקורטיביות וקבלת הצעת מחיר, צרו איתנו קשר ונשמח לחזור אליכם במהרה עם מענה לכל השאלות.

ערן עוז אדריכל פנים
ערן עוז אדריכל פנים

ערן עוז בוגר תואר ראשון כאדריכל פנים מאז שנת 2010 עובד בחברת עוז בנייה ושיפוצים מאז 2006. בנוסף אחראי על תחום הקידום והשיווק האינטרנטי בחברה. ואחד מעובדיה העיקריים החל משלבי התכנון ועד מסירת המפתח. החל משנת 2021 ערן מרחיב את לימודיו כהנדסאי בנייה במגמת קונסטרוקטור/ מתכנן שלד.

עוז בנייה ושיפוצים: הבית שלך בידיים טובות

שאלות ותשובות נפוצות בנושאי בניה בגבס

חלל האמבטיה הינו חלל רטוב. וככזה גבס רגיל אינו, עמיד. קיים גם גבס ירוק בעל עמידות למים, אבל גם עליו הייתי ממליץ רק במקומות שאין מגע מים ישירות. בעבר בחברתנו השתמשנו צמנטבורד. כבר תקופה שקיים עוד סוג של גבס בשוק, סוג שדי מבטל חלק מהחסרונות של צמנטבורד, וזהו הגבס הכחול: עמיד בתנאי חוץ וגשם ולפיכך הוא המלצתנו לשימוש בחללים רטובים כגון חדר אמבטיה.

  • גבס לבן המגיע בעוביים שונים ובאורכים שונים מתאים לעבודות פנימיות לא בחללים רטובים. חלש יותר מכלל הסוגים הקיימים.
  • גבס ירוק מתאים לאזורים שתיתכן בהם רטיבות. עמיד יותר וחזק יותר מגבס לבן. גבס זה לא אמור לעמוד בתנאים חיצוניים ואף לא במגע מים ישיר ותכוף.
  • גבס אדום מתאים לעבודות בעלות צורך בתקן אש. יתכן וידרשו כמה שכבות בכדי להגביר את זמן העמידות לפי תקן נדרש לכל חלל.
  • גבס כחול המילה האחרונה בגבס פלטה זו עמידה בתנאים חיצוניים ובמגע מים תכוף בניגוד לשאר סוגי הפלטות. נוכל להשתמש בה בתוספות בניה, בחדרי אמבטיה ועוד…

לכל מטרה בין אם זה לקירות או תקרות, שימושים חיצוניים ושימושים פנימיים, מקומות בעלי רטיבות או צורך בתקני אש. לצורך בידוד רעשים ובידוד חום וקור. לבניית קרניזים ואף ארונות ומידוף.

גבס מתאים לשימוש תעשייתי, משרדי וביתי. ולכן מתאים לכולם. רק מומלץ להתייעץ עם בעל המקצוע איזו פלטה ושיטת בניה מתאימה לכם.

רוב הפלטות המצויות בשוק אינן עמידות לתנאים חיצוניים ואל לנו לשיקולם לצרכי בניה חיצונית. אולם ישנה רק סוג גבס אחד המתאים לבניה חיצונית וזו הפלטה הכחולה. והיא מומלצת מאוד לבניה מהירה זולה ואיכותית.

קירות גבס מותקנים על מסגרת מתכת לרוב עם כי גם מסגת פנימית מעץ היא אופציה אבל יקרה יותר ולא מתאימה במקרים רבים.

שיטה אחת כוללת חיפוי קיר או תקרה בעזרת פרופיל אומגה וזו הדרך הטובה ביותר בחיסכון שטח הבנייה. הגבס בא רק בצד אחד. שיטה זו מתייחסת כי המשטח ישר ומוכן להתקנה אם זה לא המצב שיטה זו לא מתאימה.

שיטת הבניה משניי צדדים או מצד אחד בעזרת פרופיל מסילה ופרופיל ניצב. שיטה זו אינה נסמכת על משטח ישר אלא צפה, עומדת בזכות עצמה. שיטה זו מהווה את מירב הקירות הבנויים.

שיטת בנייה מחוזקת בעלת שימוש בפרופילים מתכת עבים יותר המאפשרים חוזק קיר גדול יותר.

כין ישנה הפלטה האדומה אשר מתאימה, חשוב לוודא מול יועץ מהם הדרישות ולפי כך לעבוד. יתכן וידרשו מספר שכבות של גבס אדום בהתקנה בשיטת הבנייה בכדי לעמוד בדרישות.

בעיקרון כן. מומלץ בעת בניית קיר חדש להתייעץ עם בעל המקצוע ולהכין חיזוקים בתוך הקיר כך שהטלוויזיה תיתפס על מסגרת ברזל או עץ ותהייה חזקה. בקיר גבס קיים יתכן ותצטרכו לפתוח ולהכין חיזוקים. הגבס עצמו אינו מספיק חזק לתפוס טלוויזיות כבדות.

בעיקרון כן. מומלץ בעת בניית קיר חדש להתייעץ עם בעל המקצוע ולהכין חיזוקים בתוך הקיר כך שהרהיט ייתפס על מסגרת ברזל או עץ ויהיה חזק. בקיר גבס קיים יתכן ותצטרכו לפתוח ולהכין חיזוקים. הגבס עצמו אינו מספיק חזק לתפוס רהיטים כבדים.

יתרונות קירות הגבס הינם רבים: החל מעבודה זולה, מהירה, חסכונית וירוקה ובעלת אפשרות להקטנת כמויות הפסולת. בנוסף שיטה זו יכולה להיבנות על קרמיקה בניגוד לרוב שיטות הבניה הכבדות.

בידוד נוצר מחללי אוויר כלואים בתוך חומר. ולכן קיר גבס אשר מחופה בפלטות גבס הינו קיר מבודד. רוצים להעלות את רמת הבידוד אין בעיה מומלץ תמיד להתקין חומר בידודי בתוך קיר הגבס כדי למנוע בצורה מיטבית מעבר רעש.

כן בוודאי אנו מראשוני החברות העובדות בגבס בארץ. עוד מימיו הראשונים בארץ. שיטת בניה זו מלווה אותנו ברוב עבודותינו. ואנו כאן למענכם בייעוץ ועבודה.

שיטה זו אידיאלית לבניה בעסקים שונים, רק התייעצו איתנו ונמליץ לכם על שיטת הבניה וסוג הפלטות המתאימים לכם.

רק חלק מסוגי הפלטות מתאימים: הפלטה הירוקה לא במגע מים ישיר. והפלטה הכחולה העמידה גם בתנאי חוץ.

[trustindex no-registration=google]

מתבלטים? צריכים הצעת מחיר מקצועית?
צרו איתנו קשר ונשמח לעמוד לשירותכם!