מרץ 23 2020
איתור נזילות מים

איתור נזילות מים

אין ספק כי בעיות אינסטלציה הן בין המצבים המטרידים והמעיקים שיש. מסוג הדברים שכן יש להם פתרון, ברוב המקרים אפילו מיידי ולא מאוד יקר ועדיין הם תופסים אותנו ברגעים שאנחנו הכי לא מוכנים. פרט לעובדה שנזילות מים מובילות לנזקים אסתטטיים כמו למשל כתמים על הקירות, הופעה של עובש, קילופים, חלודה בצינורות וכדומה הם גם יכולים להוביל ללא מעט בעיות עם השכנים ואף להגיע למצב של נזקים הפוגעים בערך הנכס ובבריאות שלנו. לכן, אם שמתם לב לבעיית רטיבות, נזילה או חמור מכך פיצוץ, הדבר הכי חשוב הוא להזמין אינסטלטור ל- איתור נזילות מים ולטפל בבעיה כמה שיותר מהר.

השלבים ב- איתור נזילות מים

  1. זיהוי הנזילה – יש כל מיני מצבים שיכולים להוביל לנזילה ולכן הדבר הכי חשוב הוא לאתר את המקור שלה. חשוב להבין שלאו דווקא האזור שבו המים נגלים הוא גם מקור הנזילה. הרבה פעמים מקור הנזילה נסתר ואינו נראה לעין. במצב שבו מקור הנזילה בצנרת שמתחת לריצוף או בתוך הקירות, חייבים להיעזר במומחה שיש לו את הניסיון, הידע ואת הציוד והכלים המתאימים לאיתור נזילות.
  2. שימוש בציוד מתקדם – ככל שהציוד יותר מתקדם מבחינה טכנולוגית, כך יותר קל לאתר את הנזילה. לחברתנו ציוד סופר מתקדם. אנו עושים שימוש בין השאר במצלמה תרמית לאיתור נזילות, מצלמה זו פועלת על הפרשי טמפרטורה ומאפשרת להבין מאיפה מגיעה הנזילה. בנוסף, ברשותנו מצלמה עם סיב אופטי אותה ניתן להשחיל לתוך הצנרת, מכשירים למדידת לחות, שעוני לחץ הבודקים האם יש נזילה בצנרת ולבדיקת צנרת חדשה לנזילות ועוד.

 

יש לא מעט מערכות שהופכות את איתור נזילות המים למורכב יותר כמו למשל מערכת הסקה הנמצאת בעיקר בבתים או דירות ישנים. במצב כזה המערכת נוטה לאבד כמות מאוד קטנה של מים. גם במצבים של בעיה במערכת אספקת המים דרושים ידע וניסיון רב בתחום איתור נזילות מים. מכיון ומערכת המים קשורה למערכות נוספות, יש צורך לבצע בדיקה בכל המערכות במקביל. לפעמים יש צורך גם לבצע הצפה כדי לגלות את מקור הנזילה. כמובן שכל מקרה נבחן לגופו ועל פי סוג הנזילה והמקור שלה בוחרים את תהליך הטיפול. לפעמים מדובר בתיקון נקודתי ולפעמים יש צורך להחליף את כל הצנרת כתוצאה מבלאי של שנים או שחיקה.

 

זקוקים למומחה ל- איתור נזילות מים? צרו איתנו קשר ונשמח לענות לכם על כל השאלות בצורה מקצועית ולתת לכם מענה כמה שיותר מהר.

ריצוף למרפסת
שיפוץ דירה קומפלט באשקלון