אוקטובר 18 2019
עלות שיפוץ בית פרטי ישן

עלות שיפוץ בית פרטי ישן

אם הגעתם לכאן, בטח אתם נמצאים באחד התהליכים הכי מרגשים טוהמבלבלים בחייכם. הגעתם להחלטה לשפץ את ביתכם ולאסוף הצעות מחיר. אז מה עלות שיפוץ בית פרטי ישן שלכם? כיצד היא נקבעת? ולמה יש הבדלים בין בעלי המקצוע השונים? לאחר שלב זה ועוד זמן שיפוץ אתם צפויים להיכנס בדלת הראשית ופשוט להתרגש. יחד עם זאת, כחלק בלתי נפרד מהתהליך שיפוץ בית כולו, אתם צפויים לקבל לא מעט החלטות. חלקן מתייחסות להחלטות אדריכליות הקשורות למבנה החללים, אולי הגדלה או חלוקה שלהם מחדש. אחרות קשורות לנושא העיצובי ולבחירת סגנון ואווירה בכל חלל ויש גם החלטות פונקציונאליות המבוססות על הצרכים שלנו ושל בני הבית.

 

אחד הדברים הכי חשובים שעל בסיסו כל אותן החלטות מתקבלות הוא התקציב שעומד ברשותנו למטרת השיפוץ. כחברת המתמחה בכל סוגי עבודות השיפוצים לרבות שיפוצים כלליים, שיפוצים קטנים, שיפוץ חדרי מקלחת ושירותים, שיפוץ מטבחים, עבודות גבס, עבודות צבע, עבודות חשמל ועוד, לא פעם שואלים אותנו לגבי עלות שיפוץ של בית פרטי ישן. לצערנו, אין לשאלה זו תשובה חד משמעית ויש לכך כמה סיבות.

 

קריטריונים לקביעת עלות שיפוץ בית פרטי ישן

ובכן, יש כמה קריטריונים שמשפיעים באופן ישיר על עלות שיפוץ בית פרטי ישן, אשר נכתבת ומנוסחת בימים שאחרי פגישת ייעוץ וביקור בנכס:

  1. תחזוקה – בעוד יש משפחות המקפידות לסייד את ביתם אחת למספר שנים, יש בתים מוזנחים שלא עברו שום תהליך תחזוקה במהלך עשור. עובדה זו משפיעה באופן ישיר על עלות השיפוץ על כל מרכיביו. זה נכון גם לגבי החלפה של מערכות כמו מערכת אינסטלציה למשל.
  2. גודל הבית- מן הסתם, ככל שהבית גדול יותר, כך זמן העבודה ארוך יותר, יש צורך ביותר חומרי בניה והמחיר עולה בהתאמה.
  3. שיפוץ כללי או נקודתי – האם אתם מעוניינים לשפץ רק את חדר האמבטיה והמטבח? האם אתם רוצים לשפץ את כל החללים בבית כולל עבודות נגרות? האם השיפוץ כולל גם ייעוץ אדריכלי, ייעוץ חשמל ואינסטלציה?. לכל בית יש את תהליכי השיפוץ המאפיינים אותו ולכן אי אפשר לאמוד מראש מחיר של שיפוץ. שיפוץ יכול לעלות 20,000 שקלים והוא גם יכול לעלות 200,000 שקלים.
  4. מה השיפוץ כולל? – אם למשל אנחנו מחליטים להחליף את הריצוף בפרקט, להנמיך את התקרה בסלון עם גבס, לשנות בבית את כל התאורה, להחליף את כל הארונות בחדרי הילדים, עלות השיפוץ תהיה גבוהה פי כמה בהשוואה למשפחה שבוחרת לשפץ רק את המטבח וחדרי האמבטיה.
  5. חומרי גלם – תחום השיפוצים רחב ויש כל כך הרבה סוגים של מוצרים, רהיטים, גופי תאורה, חיפויים, חלקים סניטריים- כאשר לכל מוצר יש את המחיר שלו וגם בין הספקים השונים יש הפרשי מחיר גבוהים לפעמים. למשל, יש הבדל ניכר במחיר בין הבחירה לרצף את הבית בחיפוי שיש אבן טבעית לעומת הבחירה באריחי קרמיקה. קיים גם הבדל בין הבחירה להחליף את המקלחון הקיים במקלחון אחר, גדול יותר עם דלת הזזה מסוג מסוים לעומת לשלב בין אמבטיה לבין מקלחון.

 

 

מסיבות אלה ועוד, לא ניתן לאמוד עלות שיפוץ בית פרטי ישן ככה סתם, בטח שלא לתת הצעת מחיר בטלפון. לכל בית יש את המאפיינים שלו ולכל שיפוץ יש את התהליכים הקשורים אליו. אנחנו רואים הצעת מחיר לשיפוץ כללי של בית ישן ובכלל כל הצעת מחיר טלפונית לצעד לא מקצועי ולחוסר אכפתיות לתחום הזה. נשמח להגיע אליכם לנכס ללא כל התחייבות, להסתכל על הבית, להבין את הצרכים והמטרות שלכם מהשיפוץ ורק אז לתת לכם הצעת מחיר מסודרת. למידע נוסף השאירו את הפרטים שלכם ונשמח לחזור אליכם במהרה.

כמה עולה שיפוץ דירה קומפלט?
כמה עולה שיפוץ כללי לבית?