תיקון רטיבות כיצד לאבחן

לקבלת הצעה וייעוץ ללא תשלום חייגו: 050-5253695, או השאירו פרטים ונחזור בהקדם

לקבלת הצעה וייעוץ ללא תשלום
חייגו: 050-5253695
או השאירו פרטים ונחזור בהקדם

תיקון רטיבות כיצד לאבחן

רטיבות בקיר וברצפה אינה אף פעם סימן טוב והיא מגיעה כתוצאה של בעיה אחרת, אם כי ברגע שסימן הרטיבות מתפשט על פני אזורים  אחרים או גדל, הרטיבות נהית בעיה בפני עצמה. סימן רטיבות אשר לא מטופל יצור בעתיד הקרוב מאוד סימני עובש שחור, העובש מסוכן לבריאות שלנו, יוצר בעיות נשימה בחשיפה מתמשכת ומגביר את ההידבקות במחלות במיוחד אצל ילדים וזקנים. לכן תיקון רטיבות הוא עניין חשוב מאוד ויש לקרוא לאינסטלטור או לקבלן שיפוצים.

מאמרים נושפים בנושא:

קבלן אינסטלציה

עבודת אינסטלציה

החלפת צנרת מים

 

תיקון רטיבות כיצד לאבחן?

רטיבות בקירות ותקרות חיצוניים

רטיבות בקירות חיצונים קרוב לקרקע בבתים פרטיים מצביע כי ישנה בעיית איטום, במהלך הבניה של הבית הקבלן חסך או לא ביצע בצורה נכונה איטום של יסודות הבית. הבטון שביסודות סופח עליו מים וכך המים מטפסים עד אשר מגיעים מעל גובה האדמה ששם הם מתנדפים.הנזק שנראה יהיה התנפחות של צבע הקיר ופיצוצי צבע , במקרים של הזנחה רבת שנים נראה באזורים אלו ירוקת ואף צמחיה שגדלה מהקיר. כמו גם נפילת חלקי בטון שנשברו מהקיר עקב הברזלים שמחלידים  ומתרחבים. תיקון הרטיבות המתבקש הינו חפירה היקפית עד לגובה היסודות וביצוע איטום ליסודות.

רטיבות בקירות חיצונים בווילות במקומות אקראיים תופעה זו יכולה להצביע על כך שהקירות כבר לא אוטמים וסופגים מי גשמים הפיתרון לכך הוא צביעה מחודשת חיצונית של הווילה או במידה שקיים חיפוי אבן אז יש לאטום את כל החריצים, לתקן מקומות בהם האבנים נפלו ומריחת סילר אוטם. במידה ורואים את הרטיבות קרוב לחלון מסוים בדרך כלל בתחתיתו אז נדרש טיפול באותם חלונות בעיתיים הכולל מריחת חומר גמיש אוטם במסגרת ועד לרמת החלפת חלון במקרים קשים יותר כשהבעיה אינה יכולה להיפטר ממריחת חומר.

רטיבות המופיעה בתקרה שצידה החיצוני הוא הגג ברחבי הבית. בעיות אלו מופעיות כאשר מים מצליחים לחדור את איטום הגג ולחלחל מטה. בישראל נפוצים 2 סוגי גגות עיקריים האחד גג רעפים הפיתרון במקרה זה הוא בדיקת הגג והחלפת רעפים פגומים וניקוי פסי הולכת המים בפינות הגג והמרזבים, בגג בטון יש לנקותו ולבצע איטום חדש על כל שטח הגג, במידה ואין יריעות ביטומניות מומלץ ליישם, במידה ויש ישנם חומרי מריחה אשר מלבינים את הגג ואוטמים שכבה נוספת מעל היריעות. מומלץ לשים לב שהמים אינם חודרים דרך פתח בגג שנפרץ או דרך אחד מהצינורות שעולים לגג.

 

רטיבות בשטחי הבית הפנימיים

רטיבות  קרובה לפנל יכולה להצביע על שני תופעות:

האחת קלה יחסית ל תיקון רטיבות ואילו האחרת מהווה את אחת הסיבות הנפוצות ביותר לכניסה לשיפוץ כללי המקיף את כל הבית.

התופעה הקלה תתאפיין בהופעה לא רציפה אלא במקומות בודדים שמי שטיפה מצליחים לעבור את הפנל ולפגוש את הקיר ששם הם נספגים. הפיתרון הוא בראש ובראשונה לא לשפוך כמויות גדולות של מים. אבל מבחינת טיפול בעל מקצוע יכול למרוח חומר גמיש בין הפנל לרצפה ולאטום את נקודות החדירה. המריחה הינה לאורך כל החלל או החללים ולא נקודתית למתן מראה אחיד.

התופעה הקשה תיראה סימני רטיבות גדולים בקיר ליד מקור הנזילה פיצוץ מים מתחת לריצוף כאשר ככל שמתרחקים ממקור הפיצוץ של המים, הנזק ילך וירד. ניתן לבחון האם זו הבעיה על ידי הצצה בשעון המים הראשי לצלמו ולהמתין כ10 דקות ללא שימוש במים על מנת לראות האם קיימת נזילה.

שני מצבים בתופעות נזילה מצנרת מים וביוב שעלולים לבלבל גם בעל מקצוע טוב הינם במצבים הללו: האחד הוא שהנזילה התרחשה לאורך זמן רב והציפה את כל שטח הבית, במקרה זה אין ברירה, וגם אם בכל זאת נזהה בצורה נכונה את מיקום הבעיה  הנזק כבר נגרם. ללא פתיחת הקרמיקות ויבוש הרצפה מים ימשיכו להעלות ולגרום לנזקים מתמשכים אפילו שהנזילה נגמרה. המצב השני הינו נזילה ממערכת הביוב בדרך כלל הנזק יראה קרוב לאזורים בהם יש מערכות ביוב או בסמוך אליהם ולא יקיף את שטח כל הבית. בעיה זאת לא ניתן לאבחן על ידי בדיקת שעון המים הראשי כיוון שרק בעת שימוש במים באזור הבעייתי יגרום לבריחת מים לחול שמתחת לריצוף. במקרה זה הבעיה נגרמה או מעבודה לא תקינה מראשיתה על מערכת הביוב או במידה והוזמן אינסטלאטור לפתוח סתימה והוא יצר חור במערכת מתחת לריצוף.השיפוץ הנדרש לרוב בנזילה מסוג זה הוא טיפול באותו חלל בעיתי משמע שיפוץ חדר האמבטיה\ חדר המקלחת\שירותים או המטבח. שיפוץ זה לרוב לא ידרוש פתיחת כל ריצוף הבית אלא רק טיפול באזור ספציפי ויתכן גם שתאלצו לתקן צבע או כבר לצבוע את הבית.

הצטברות עובש בפינות העליונות  בהרבה בתים ודירות ישנות ישנה בעיה בעיקר בחדרי המקלחת והאמבטיה. ברוב המקרים בתופעה זאת תראו עובש שחור שחוזר תמיד באותם מקומות אם כי הצבע לא יתנפח. בעיה זאת לא נגרמת עקב נזילה כזאת או אחרת אלא טמונה באוורור החלל, כאשר אנו מתקלחים מצטברים אדי מים בחלל, ללא אוורור נאות לאותם אדים אין דרך לצאת מהחלל ולכן הם נספגים בקירות תקרות במיוחד בפינות. הפיתרון הוא או פתיחת חלונות לאחר כל שימוש או התקנת וונטה אשר תוציא אוויר מהחלל כל פעם שנכנסים ומדליקים אור במידה ואפשר להגדיל חלון קטן הדבר עדיף.

כתמי נזילה בתקרה בבית משותף עלולים להופיע העלולים לרדת גם לקירות. כתמים אלו ינפחו את הצבע ויפוצצו אותו כתם זה יראה כגדל לאורך זמן תלוי היקף הנזילה. במקרה זה הבעיה אינה נמצאת בדירתכם אלא אצל שכינכם מלמעלה שבדירתו קיימת בעיה. המצב הזה עלול להיות מעצבן עבורכם אולם מחובתו לתקן נקודתית את היקף הנזק הנגרם לכם.

 

תיקון רטיבות כזרז לשיפור חייכם

נזילה היא בטוח לא דבר נעים, היא מופיעה תמיד שלא נוח או שאתם מחוץ לבית בחופשה. אולם השיפוץ המתחייב יכול לשפר את רמת חייכם בבית בחדר אמבטיה מפנק וחדש ,במטבח חדש, קירות צבועים וקרמיקה חדשה בכל הבית. כל השיפוצים הללו בבית אף יכולים להעלות את ערכו בעת מכירה. בית שבו קימת צנרת מים חדישה וחדשה יכול להראות לקונה פוטנציאלי שהוא לא צריך להחליף את כל מערכת האינסטלציה ויכול להסתפק בשיפוץ קוסמטי זול יותר. עיקר החשיבות הוא שבעל מקצוע טוב שיודע לזהות את הבעיה ולהסביר לכם האם יש צורך בשיפוץ נקודתי זול שיחסוך לכם הרבה כספים או שנדרשת עבודה יסודית מקיפה, וכמובן בעל מקצוע שיהיה מסוגל לפתור את הבעיה ושהיא לא תחזור.

נתקלתם בבעיית נזילה בביתכם ואתם מעוניינים בתיקון רטיבות. פנו אלינו ונשמח לבוא ולבחון ולהגיש הצעת מחיר המתאימה לבעיה. כי לניסיון בתחום אין תחליף וחברתנו מחזיקה בקרוב ל40 שנות פעילות בתחום.

שתף ב:
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

אנו מזמינים אתכם ליהנות משיפוץ שעומד בציפיות ובתקציב שלכם!

מאמרים נוספים שיעניינו אותך

מתבלטים? צריכים ייעוץ מקצועי?
צרו איתנו קשר ונשמח לעמוד לשירותכם!