יולי 26 2015
איך להכין את הבית לפני שיפוץ

איך להכין את הבית לפני שיפוץ?

שיפוץ של בית חדש יחסית או שיפוץ בית ישן לצורך שדרוג המטבח או הוספת ממ"ד, למשל, הוא תהליך שאינו קל בכלל. עם זאת, בעזרת קצת הכנה מוקדמת ניתן לעבור אותו באופן רגוע יחסית ובאווירה שלווה במידת האפשר. במאמר שלפניכם נפרט איך להכין את הבית לפני שיפוץ וכל ההכנות החשובות שיש לבצע לפני שמתחילים תהליך של שיפוץ.

אז איך להכין את הבית לפני שיפוץ?

סידור וארגון הבית

ראשית עליכם להבין שאתם עומדים לפני תקופה לא קלה מבחינת סדר וניקיון. למעשה, גם קבלן השיפוצים הנקי, המסודר והמתוקתק ביותר בעולם, לא באמת עובד בתנאי מעבדה סטריליים ולכן הלכלוך ואי הסדר הם בלתי נמנעים. אי לכך, מומלץ לסדר את הבית בצורה חכמה ויעילה לפני תחילת השיפוצים שכן אי סדר נוטה להצטבר ובלגן נוטה להיערם. ככל שהבית יהיה מסודר יותר לפני השיפוצים, כך הוא יישאר מסודר יותר או לכל הפחות ייהפך למבולגן פחות במהלכם.

עטיפת חפצים חשובים

בדיוק כמו שהבלגן בלתי נמנע, כך גם הם פני הדברים בכל הקשור לאבק. כל אחת ואחת מפעלהכין את הבית לפני שיפוץולות השיפוץ השונות ותהיה זו החלפת הריצוף, שבירה של קיר, התקנת חיפוי חדש לקיר או חלוקה מחודשת של חדר האמבטיה, כרוכה בענני אבק למכביר. לכן, מומלץ מאוד לעטוף מבעוד מועד את כל החפצים החשובים שלכם באריזות פלסטיק או נייר. כמו כן, ניתן לארוז את החפצים החשובים בקרטונים, ממש כאילו שאתם מתכוונים לעבור דירה. על כל ארגז חשוב לזכור לרשום מה הוא מכיל בדיוק ובמקרה הצורך ניתן גם לשכור יחידת אחסון ייעודית.

תיאום ציפיות

תיאום הציפיות צריך להתבצע לא רק בין בני הבית לקבלן השיפוצים אלא גם בין הדיירים לשכנים שלהם. שיפוצים הם מקור לסכסוכים ועל כך אין עוררין. עם זאת, עם קצת רוח טובה, חיוך והכנה מוקדמת, ניתן לסיים את התהליך ללא תקלות. הודיעו מראש לשכנים על כך שאתם מתנצלים על כל חוסר נעימות שעלול להתעורר כתוצאה מעבודות השיפוץ, הקפידו להבהיר לכל קבלן שיפוצים שאסור לו להחנות את רכבו בחנייה של השכנים ובאופן כללי הבהירו לכל הצדדים המעורבים בעניין שאתם מעוניינים בטובת כולם ושאתם מעוניינים להתחשב כמה שניתן בכל הצדדים.

כחלק מתהליך תיאום הציפיות הקפידו לדרוש מקבלן השיפוצים שיספק לכם לוח זמנים מסודר ומאורגן כדי שתוכלו להיות עם היד על הדופק בכל רגע נתון וכדי שתוכלו לדעת מתי כל שלב מתחיל ומתי הוא מסתיים. חוסר ודאות מוביל ללחץ וחרדה אך כאשר מקבלים לוח זמנים מסודר, ניתן להירגע ולקבל תחושה של שליטה במצב.

להכין את הבית לפני שיפוץ – עם עוז בנייה ושיפוצים

חברת השיפוצים עוז בנייה ושיפוצים היא חברה הפועלת בתחום השיפוצים כבר יותר משלושה עשורים וחצי. אנשי המקצוע של החברה ישמחו להסביר לכם בפירוט אודות כל ההכנות הדרושות לפני כניסה לתהליך שיפוצים כדי שתוכלו לעבור את התקופה הזו, שיכולה להיות לא פשוטה לעתים, באופן החלק והנעים ביותר. לתיאום פגישה השאירו פרטים באתר ונחזור במהרה.

איך לשפץ דירה שכורה?
טיפים לשיפוץ הבית