מערכת האיטום בגג משפיעה באופן ישיר על איכות חיינו ועל הדרך שבה נצטרך לתחזק את גג ביתנו במרוצת השנים. אחד הדברים הכי חשובים כאשר מבצעים עבודות איטום באופן כללי ואיטום של הגג באופן ספציפי הוא החומרים שבהם אנו בוחרים. חייבת להיות התאמה מלאה למאפיינים כמו סוג הגג, חומרי האיטום שכבר יושמו עליו, רמת המורכבות לעבודה על הגג וכמובן מזג האוויר המאפיין את המיקום של הנכס. חברת עוז בניה ושיפוצים מתמחה בכל סוגי עבודות האיטום עם דגש על התאמת החומרים לאופי הגג, שימוש בטכנולוגיות מתקדמות, איכות והקפדה על רמת גימור סופר גבוהה.

מדוע מבצעים איטום גגות בטון?

תהליך האיטום נעשה במטרה למנוע נזילות הנוצרות כתוצאה מחדירה של מי גשמים, בעיקר בעונת החורף. כל סדק או חריץ ולו הקטן ביותר יכול להוביל לחדירה של מים מהגג. הכנת הגג בזמן תסייע להגן עלינו בעונת החורף הגשומה ותמנע היווצרות של רטיבות ונזילות בפנים הבית.

איטום גגות בטון
איטום גגות בטון

הנזק שחדירת מים יכולה לגרום:

 • הופעת עובש המסכן את הבריאות ונחשב למפגע אסתטי ותברואתי
 • פגיעה בברזלי הבטון והיווצרות קורוזיה
 • קילוף ונפילה של חלקי טיח

מתי מומלץ לבצע איטום גגות בטון?

מומלץ מאוד לבצע את תהליך האיטום הרבה לפני שהחורף מגיע. ביצוע העבודות אחרי שכבר ירדו גשמים פוגע באיכות העבודה. לכן, הטיפ שלנו הוא לבצע את האיטום מיד עם סיומה של עונת החורף או לכל המאוחר עם הגעת הסתו לפני הגשם הראשון.

איך לבחור את שיטת האיטום התאימה?

ראשית כל חשוב לבחור בקבלן איטום מקצוען שמבין בתחום וידע לתת פתרון מדויק לבעיה. חוסר ידע הוא אחת הבעיות המרכזיות שמובילה בסופו של דבר לחוסר דיוק וליקויים בהמשך. יש כמה דגשים מרכזיים שעל פיהם ניתן יהיה לקבוע את תהליך האיטום.

 • איזה חומר איטום גגות בטון קיים על הגג ?- אין אפשרות לאטום גג בכל חומר משום שיש חומרים שלא נקשרים אחד לשני. למשל, ניתן ליישם יריעות ביטומניות רק על גבי גגות שנמרחו בזפת או על גגות שלא עברו אף תהליך איטום לפני כן.
 • הכנת הגג לאיטום- יש לוודא כי הגג מוכן לאיטום. עלינו לנקות את הגג, להסיר שאריות של חומרי איטום קודמים, להרים דודים, מרזבים ומזגנים. ביצוע איטום על גג שאינו נקי מוביל להיווצרות של חורים, בועות וסדקים. עבודת הכנה יסודית היא המפתח לאיטום מקצועי.
 • מה משפיע על מחיר ה- איטום גגות בטון?- החומרים, השיטה, המורכבות וכמובן רמת הניסיון והמקצועיות של הקבלן.
 • בחירת החומרים- נעשית בהתאם לתשתית הגג.
איטום גגות בטון
איטום גגות בטון

שיטות לאיטום גגות

קיימים ארבעה סוגים של חומרים ל- איטום גגות בטון : ביטומנים, פולימריים, אקריליים וזפת. ההבדלים בין החומרים באים לידי ביטוי בתהליך הייבוש, ביכולת הבידוד וברמת העמידות שלהם.

איטום באמצעות יריעות ביטומניות

השיטה היעילה ביותר היום. יריעות אלו עמידות לאורך שנים ומחזיקות מעמד בטמפרטורות קיצוניות. אין צורך בתהליכי תחזוקה או ביצוע הלבנה של הגג. חשוב לוודא כי הן עומדות בתו תקן. לפני יישומן יש להכין את הגג ולעשות שימוש בחומר הנקרא ״בטקס״.

יריעות ביטומניות- יתרונות מול חסרונות

 • יקרה בהשוואה לשיטות אחרות
 • מתאימה רק לגגות שלא עברו תהליך איטום או כאלה הנאטמו בזפת
 • קשה ליישום בגגות עליהם עצמים בולטים
 • מתאים בעיקר לגגות בטון

יש סוגים שונים של יריעות ביטומניות

 • יריעת APP- מתאימה לגגות החשופים בקביעות לשש
 • יריעת SBS- עמידה לקור קיצוני

איטום בזפת

שיטה מסורתית ומיושנת אך עדיין משתמשים בה משום שהיא יעילה. מתאימה לגגות עם הרבה עצמים בולטים. פחות עמידה בהשוואה ליריעות ביטומניות אך זולה בהרבה.

שתי השיטות הללו כוללות כמה שלבים ביניהם שלבי ניקוי והכנה, הכנת שיפועי בטון, גילופים, תיקון סדקים, יישום חומרים וגימור.

שיטה נוספת נקראת איטום באמצעות חומרים אקריליים המתאימה לגגות עם ניקוז איכותי ומדויק. החומרים האקריליים הנפוצים ביותר הם פוליגג ואקרילפז. במצבים של אילוצים בשל מבנה הגג ניתן להשתמש ביריעות מסוג PVC  או EPDM  ללא הדבקה, אלא כשכבת כיסוי.

מעוניינים לקבל מידע נוסף על איטום גגות בטון? צרו איתנו קשר ונשמח לענות לכם על כל שאלה.