יולי 26 2015
לשפץ דירה שכורה

איך לשפץ דירה שכורה?

הרבה מאוד אנשים מעוניינים לעשות שיפוץ דירה ישנה בה הם גרים או בזו שאליה הם מתעתדים להיכנס, על מנת להתאים אותה לצורכיהם בצורה האופטימלית. כשמדובר בדירה שנמצאת ברשותם זה הרבה יותר פשוט, שכן הם יכולים לבצע שינויים ככל העולה על רוחם – כל עוד הם מתבצעים באישור, כמובן. כשמדובר בדירה שכורה, הרבה אנשים מוותרים על השינוי, כי הם צריכים לקבל את האישור של בעל הבית, שהרבה פעמים נדרש לטובת העניין. שוכרים בדרך כלל לא מעוניינים להיכנס להוצאות לא קטנות שיידרשו מהם, כנראה, גם כדי לשנות וגם כדי להחזיר את המצב לקדמותו.

איך ניתן לשפץ דירה שכורה?

אמנם, אם אתם מתגוררים בדירה שכורה כנראה שלא תוכלו לשבור קירות או להוסיף חדרים, אבל יש מספיק דברים אחרים שכן תוכלו לעשות, כדי לעשות את הדירה הרבה יותר מתאימה לצרכים ולהעדפות האישים שלכם.

לפניכם מספר טיפים שיעזרו לכם לעשות את זה נכון:

  • צבע, זה כל הסיפור – לפעמים צביעה של קיר או שניים בבית, תעשה את ההבדל בין דירה שנראית ישנה ומוזנחת, לדירה שנראית חדשה ומלאה באור. ניתן לעשות שימוש בצבעים לא סטנדרטיים, כגון אפרסק, תכלת או אפילו אדום, ולהשיג אפקט מיוחד ומרשים, שלא רואים כל יום.
  • שיפוצים "בקטנה" – אז אמנם כשאתם גרים בדירה שכורה אתם לא יכולים להרחיב את חדר האמבטיה או את חדר השירותים, אבל אתם בהחלט יכולים לשדרג אותם כך, שיהיה בהם הרבה יותר נעים. כך למשל, באמצעות החלפה של כלים סניטריים – אסלות, כיורים ואגני אמבט, תוכלו ליהנות מחדרי אמבטיה ושירותים שנראים ממש כמו חדשים.
  • אלוהים נמצא בפרטים הקטנים – אם, למשל, תצבעו את דלת הבית בצבע לא סטנדרטי, או תקימו פינת עציצים ירוקה באחת מפינות הבית, תוכלו לשדרג פלאים את מראה הדירה. כל מה שצריך הוא לחשוב באופן יצירתי, ואז – השמיים הם הגבול.
  • בחירת רהיטים קצת אחרת – בחירת רהיטים לא סטנדרטיים יכולה לשדרג מאוד את מראה הדירה שלכם. כך למשל, אם תבחרו בשולחן סלוני עם דוגמה של שש-בש, שחמט או משחק שולחני אחר – תשיגו אפקט מרשים ביותר; אם תבחרו מזנון סלוני מדורג – תהפכו את הסלון להרבה יותר מיוחד.
  • חיפויי פנים – תוספת של חיפוי קירות באבנים, למשל, יכול לשדרג מאוד את מראה הדירה. אמנם צריך לקחת בחשבון שייתכן שתצטרכו להחזיר את המצב לקדמותו בסיום חוזה השכירות, ולכן הדבר מתאים רק במקרה של שכירות לתקופה ארוכה, אולם בכל מקרה העלויות היום בהחלט מאפשרות גם לחפות וגם להסיר את החיפוי, אם בעל הבית יבקש.

והכי חשוב – אל תהססו לבקש. הרבה פעמים גם בעל הבית חושב על שיפוץ דירה, אבל לא עושה זאת משיקולים אישיים שלו. אם אתם תבקשו לעשות זאת על חשבונכם, הדבר יכול לשמר את ערך הנכס ואפילו להעלות אותו, כך שמאוד יכול להיות שהוא יגיד לכם כן.

לפרטים נוספים פנו ל- חברת השיפוצים עוז בנייה ושיפוצים או השאירו פרטים באתר ונחזור במהרה.

איך לשפץ בית בלי לשבור קירות?
איך להכין את הבית לפני שיפוץ?