אחד המוצרים שיותר משדרגים את מראה הגינה או החצר, בין אם זה חלק מפרגולה, כתוספת למרפסת ובין אם כיחידה בפני עצמה: הוא משטח דק, בהשקעה יחסית לא גדולה אנו נהנים ממשטח בעל מראה דקורטיבי המשתלב בצורה הרמונית ונפלאה עם פיתוח וגינון של החלק החיצוני של ביתנו, העצים, הדשא הפרחים. דק הוא מוצר שכמעט כל אחד שיש לו בבית גינה או מרפסת יכול ליישם. קיימים סוגים שונים של דקים המיוצרים מסוגי עצים שונים כאשר לכל דק יש את היתרונות מול החסרונות שלו. 

דקים
דקים

סוגי דקים:

  • דק במבוק – עם השנים עוד ועוד משפחות בישראל בוחרות בו בשל העובדה שהוא נחשב ליותר אקולוגי, זאת בהשוואה לאחרים. הוא לא דורש כמעט תחזוקה אבל המחיר שלא יחסית גבוה.
  • דק אורן – יש כל מיני סוגים של עץ אורן כאשר ההמלצה שלנו היא על עץ אורן פיני הנחשב לאיכותי ביותר ומשמש כבסיס כמעט לכל סוגי הדקים. מבחינת המחיר זו ההשקעה המשתלמת ביותר אמנם הוא דורש תחזוקה. הוא נוח לעבודה, גמיש ובעל מראה קלאסי.
  • דק ארז – מכונה גם סידר. עמיד מאוד למזג אויר ומזיקים, חזק בעל צבע ייחודי, גמיש, קל ונוח לעבודה.
  • דק טיק – טיק בורמזי הוא הסוג האיכותי ביותר אבל הוא יחסית מאוד יקר בהשוואה לחבריו. מה שמיוחד בו זה המראה שלו והגוון המיוחד. הוא נחשב לעץ קשיח, עמיד מאוד בפני מזג אוויר ומזיקים ומתאים בעיקר לבתים בסגנון מודרני.
  • דק סינטטי – היתרון שלו הוא היותו מאפשר להנות ממראה אחיד והרמוני ללא עיוותים או פגעים מה שעלול להופיע בשלב כזה או אחר אם בוחרים בעץ טבעי. הוא מגיע במגוון עיצובים ולא מצריך תחזוקה. מה שכן מחייב בעל מקצוע מיומן משום שיותר מורכב להתקין אותו.

מה משפיע על מחירו של הדק?

המחיר מחושב לפי מטר מרובע וככל שהעץ יותר איכותי ונדיר, כך המחיר עולה. כאשר קיימת כבר תשתית בטון, המחיר יהיה זול יותר בהשוואה למצבים בהם יש צורך להתקין את הדק על האדמה.

 

לפעמים יש צורך בהקמת יסודות, יציקת בטון או יריעות של יוטה למניעת צמיחת השביה וזה מייקר את תהליך העבודה. ככל שהאזור שבו מותקן הדק פחות נגיש וככל שהחיתוכים והזוויות מורכבים יותר, הדק נחשב יקר יותר.  מבחינת גודל המשטח, ככל שהמשטח רחב יותר ואין רווחים, כך המחיר דווקא יורד. גם השימוש או הצורך בדק משפיע על המחיר.

 

במקומות ציבוריים, בחללים עסקיים או באזורים של ליד בריכות שחיה או ג‘קוזי יש צורך בדק עם עמידות גבוהה למים. ככל שהמשקלים שמונחים על הדק גבוהים יותר, כך כמות החיזוקים עולה ואז גם המחיר. למשל המחירים הממוצעים להתקנת דק נעים בין 300-1,000 שקלים כולל התקנה.

 

רוצים לקבל עוד מידע מקצועי על התקנת דקים? אצלנו תוכלו לקבל ייעוץ מקצועי לאורך כל התהליך עם אחריות מלאה על ההתקנה. פשוט השאירו את הפרטים שלכם ונשמח לחזור אליכם במהרה.