אתם מגיעים הביתה אחרי יום עבודה, יום אחרי יום ולפני שאתם נכנסים הביתה אתם מזהים כי כל הצבע בקיר הכניסה ממש מתקלף והצהיב. הבית נראה ישן ולא מתוחזק זאת למרות שרק לפני שנה או שנתיים סיימתם לבצע צביעה חיצונית לבית פרטי? נשמע לכם מוכר? בריקים הם חיפוי קיר המשתלם ביותר בטווח הארוך

כחלק בלתי נפרד מתהליך עיצוב הבית, עוד ועוד משפחות בישראל בוחרות לחפות חלקים מסוימים בביתם בחיפוי בריקים במטרה ”לשבור“ את המראה החלק והדי משעמם.

חיפוי בריקים
חיפוי בריקים

חיפוי בריקים – יתרונות

חיפוי בריקים מתאים הן בקירות פנימיים בחללים כמו הסלון או המטבח והן באזורים חיצוניים. לחיפוי בריקים יתרונות הן בהיבט הפרקטי שכן קיר מחופה מפחית תהליכי תחזוקה, תיקונים או צביעה והן בהיבט העיצובי, שכן הוא מייצר אווירה ייחודית ויוצאות דופן, פותח ומאיר את החלל. בנוסף, הבחירה לחפות קיר בבריקים מסייעת לנו למנוע נזקי רטיבות בטווח הארוך.

 

למעשה, קיר בריקים יכול לשנות לגמרי את כל המראה של הבית וליצור אווירה ותחושה פרובנסית, ממש כמו בצרפת או אם תרצו ירושלים של זהב. קיר בריקים יכול להיות מתאים גם בבתים שיש בהם קמין עצים, נפט או גז המשתלב בהרמוניה עם האווירה הכפרית, החמימה והאותנטית הזו.

טבעי או סינטטי מה עדיף?

יש שני סוגים עיקריים של בריקים. יש את הבריקים שמגיעים ממש מלבנים עתיקות שמגיעים למשל מאזורים כמו פרובנס, עוברים פירוק וחיתוך ואז נמכרים כאן בישראל. לעומתם יש בריקים סינטטים שעם הטכנולוגיה של היום מאפשרים לנו להגיע לתוצאה מדהימה ורמת גימור מאוד גבוהה מבלי לקרוע את הכיס, ממש כמו שנשווה פרקט עץ גושני לפרקט דמוי עץ.

 

מאיפה מתחילים?

השלב הראשון הוא בעצם לבחור קיר שמתאים לחיפוי בריקים. זה יכול להיות קיר קמין, קיר בסלון, קיר של פינת אוכל או אפילו עמוד שנשאר ”תקוע“ אחרי שבירת קירות. בשלב הבא עלינו לבחור את סוג הלבנים והגוון שלהם לסגנון העיצובי שלהם. למשל, לסגנון המודרני נבחר לבנים נקיות, עם קו ישר בגוונים לבנים, אפורים או שמנתיים. לעומתם יש את האבנים עם מראה רטרו או יותר חם בגוון חום או צהבהב.

 

דגשים חשובים

כאשר מיישמים חיפוי בריקים על קיר צבוע חייבים לפצוע את הצבע עם גרזן כדי שחומר ההדבקה יתחבר. את החריצים חשוב למלא בחומר מבוסס מלט לבן או צבוע או בחומר הנקרא כוחלה. ללא מילוי זה, אורך החיים של הקיר נפגע ויש יותר סיכוי לחדירות של מים.

 

רוצים לשמוע עוד על חיפוי בריקים? לא בטוחים עד הסוף איזה לבנים לבחור? כל מה שאתם צריכים לעשות הוא להשאיר את הפרטים שלכם אצלנו באתר ונשמח לחזור אליכם ולקבוע פגישה מקצועית הכוללת ייעוץ אדריכלי אצלכם בבית או בבית העסק.

גלריית חיפוי בריקים: