fbpx

חיפוי בריקים – פתרון עיצובי לשנים ארוכות

לקבלת הצעה וייעוץ ללא תשלום חייגו: 050-5253695, או השאירו פרטים ונחזור בהקדם

לקבלת הצעה וייעוץ ללא תשלום
חייגו: 050-5253695
או השאירו פרטים ונחזור בהקדם

אתם מגיעים הביתה אחרי יום עבודה, יום אחרי יום לפני שאתם נכנסים הביתה אתם מזהים כי כל הצבע בקיר הכניסה ממש מתקלף והצהיב. הבית נראה ישן ולא מתוחזק זאת למרות שרק לפני שנה או שנתיים סיימתם לבצע עבודת צביעה

נשמע לכם מוכר?

חיפוי בריקים, הם חיפוי קיר המשתלם ביותר בטווח הארוך. כחלק בלתי נפרד מתהליך עיצוב בית בהתאמה אישית,

עוד ועוד משפחות בישראל בוחרות לחפות חלקים מסוימים בביתם בחיפוי בריקים במטרה ”לשבור“ את המראה החלק והדי משעמם.

חיפוי בריקים מעוצבים בפינת אוכל בדירה
חיפוי בריקים סינטטיים בקיר טלוויזיה

חיפוי בריקים – יתרונות

חיפוי בריקים מתאים הן בקירות פנימיים בחללים כמו הסלון או המטבח והן באזורים חיצוניים.

לחיפוי בריקים יתרונות הן בהיבט הפרקטי שכן קיר מחופה מפחית תהליכי תחזוקה, תיקונים או צביעה

והן בהיבט העיצובי, שכן הוא מייצר אווירה ייחודית ויוצאות דופן, פותח ומאיר את החלל.

בנוסף, הבחירה לחפות קיר בבריקים מסייעת לנו למנוע נזקי רטיבות בטווח הארוך.

למעשה, קיר בריקים יכול לשנות לגמרי את כל המראה של הבית וליצור אווירה ותחושה פרובנסית, ממש כמו בצרפת או אם תרצו ירושלים של זהב.

קיר בריקים יכול להיות מתאים גם בבתים שיש בהם קמין עצים, נפט או גז המשתלב בהרמוניה עם האווירה הכפרית, החמימה והאותנטית הזו.

אנו מזמינים אתכם ליהנות משיפוץ הבית שעומד בציפיות ובתקציב שלכם!

חיפוי בריקים סינטטיים או בריקים טבעיים ?

יש שני סוגים עיקריים של חיפוי בריקים. יש את הבריקים שמגיעים ממש מלבנים עתיקות שמגיעים למשל מאזורים כמו פרובנס, עוברים פירוק וחיתוך ואז נמכרים כאן בישראל. לעומתם יש בריקים סינטטים שעם הטכנולוגיה של היום מאפשרים לנו להגיע לתוצאה מדהימה ורמת גימור מאוד גבוהה מבלי לקרוע את הכיס, ממש כמו שנשווה פרקט עץ גושני לפרקט דמוי עץ למינציה.

מאיפה מתחילים?

השלב הראשון הוא בעצם לבחור קיר שמתאים לחיפוי בריקים. זה יכול להיות קיר קמין, קיר בסלון, קיר של פינת אוכל או אפילו עמוד שנשאר ”תקוע“ אחרי שבירת קירות. בשלב הבא עלינו לבחור את סוג הלבנים והגוון שלהם לסגנון העיצובי שלהם. למשל, לסגנון המודרני נבחר לבנים נקיות, עם קו ישר בגוונים לבנים, אפורים או שמנתיים. לעומתם יש את האבנים עם מראה רטרו או יותר חם בגוון חום או צהבהב.

דגשים חשובים

כאשר מיישמים חיפוי בריקים על קיר צבוע חייבים לפצוע את הצבע עם גרזן כדי שחומר ההדבקה יתחבר. את החריצים חשוב למלא בחומר מבוסס מלט לבן או צבוע או בחומר הנקרא כוחלה. ללא מילוי זה, אורך החיים של הקיר נפגע ויש יותר סיכוי לחדירות של מים.

עלות קיר בריקים

הפרמטרים החשובים הם:

הראשון הוא עלות החומר, כמה עולה לקבלן השיפוצים לקנות את חיפוי בריקים. חשוב לציין שככל שהכמות גדולה יותר כך גם היכולת ללחוץ על הספק ולקבל מחיר משתלם יותר וכך גם להוזיל מטר בנייה לכם.

השני זה כמות השטח שיצופה בבריקים כמובן שכמות גדולה יותר תעלה יותר אבל כפי שהסברנו המחיר למטר מרובע יירד.

בשלישי מדובר על כמות המצריכה מנוף או הובלה אשר עלות הובלת מנוף בודדת תעלה כ-1500 ₪

מחיר חיפוי בריקים יעלה בטווח של 200- 450 ₪ למ"ר עבודה וחומר לא כולל הובלות.

לעוד מחירי עבודות צפו במחירון השיפוצים המעודכן שלנו

רוצים לשמוע עוד על חיפוי בריקים? לא בטוחים עד הסוף איזה לבנים לבחור? כל מה שאתם צריכים לעשות הוא להשאיר את הפרטים שלכם אצלנו באתר ונשמח לחזור אליכם ולקבוע פגישה מקצועית הכוללת ייעוץ אדריכלי אצלכם בבית או בבית העסק.

שאלות ותשובות נפוצות בנושאי עבודת ריצוף

ריצוף דירה מושפע מגודלה, האם מדביקים או מחליפים והאם ישנם חפצים בדירה. ריצוף דירה ריקה ללא התחשבות בעבודות אחרות ייקח בין ימים ספורים לשבוע  בהדבקה, כאשר ניתן לגור באזורים בבית בתקופה. החלפת ריצוף תחייב כבר תקופה ארוכה יותר של שבועיים עד חודש ולא ניתן לגור בדירה בזמן זה.

כאשר מחפשים ריצוף מונע החלקה לפני  בחירת גוון או עיצוב אנו נסתכל על הסימון אותו הריצוף נושא. כל ריצוף מיוצר ברמת חספוס נגד החלקה שונה. הרמה הסטנדרטית היא R 9  כאשר R 10 זו הרמה המינימלית נגד החלקה המתאימה לבית, למקומות ציבוריים דרושה רמה גבוהה יותר. הרמה המקסימאלית היא R 13.

 

אכן ריצוף גדול מקטין את מראה הבית בגלל כמות מעטה של חריצים שיוצרים אשליה בעין האנושית של חלל קטן. ברוב הדירות כיום המגמה ללכת על ריצוף 60X60. עוד מידה הנפוצה מעל זה 80X80 עם כי הרבה פחות. כל מידה מעל זו ראוי שתבחנו האם זה ממש לא מחמיא לבית או אולי באמת זה יתאים.

להדבקת ריצוף קימיים הרבה יתרונות לצד חסרונות ספורים, בין ההיתרונות: מהירות עבודה, חיסכון בפינוי ריצוף וחול ישנים, עבודת הדבקה זולה יותר.

קיימים מקדחים מיוחדים לקדיחה בקרמיקה, שיש וגרניט פורצלן. מקדחים רגילים יגרמו אולי לפיצוץ וסדיקת הריצוף. לכן מומלץ להשקיע במקדחים מותאמים. ועוד טיפ חשוב הקפידו לקררם במים כל מספר שניות.

לפי תקן אסור ואף עם תדרשו זאת מהקבלן אסור לו לבצע זאת. ותכלו בעתיד גם לתבוע אותו אם לא ירצף עם מרווחנים.

בפרוש לא. כל סוגי הריצופים המיועדים לרצפה מתאימים גם לקירות אבל לא להיפך. קרמיקות שמיועדות לקירות לא עמידות מספיק בשחיקה ובעומס שמוטל על קרמיקת רצפה.

פוגות הם החריצים בין המרצפות שאותם ממלאים ברובע. הפוגות נועדו לתת לקרמיקה שהיא חומר קשה מקום להתפשט עליו מבלי לפגוע ולסדוק את הריצוף ליד. במקסימום תקנו רובע אחת לשנה.

מבחינה כלכלית אין שאלה בכלל. בהדבקה נחסכים עלויות פירוק הריצוף והפינוי והחלפת החול בבית. הסיבות שבכל זאת יצדיקו החלפת ריצוף הינן: הבית מוצף במים מתחת לריצוף. הריצוף שקוע ובולט בקטעים רבים ולא ניתן להדביק ריצוף חדש על משטח עקום. כמובן שבאמבטיות וחדרי שירותים תמיד נעדיף להחליף כיוון שיש צורך לבצע עבודות אינסטלציה מתחת לריצוף.

מבחינתכם אין הרבה הבדל. ההבדל נעוץ רק שכבת בסיס של הריצוף, בגרניט פורצלן הבסיס נאפה בחום גבוהה יותר ולפיכך הריצוף קשה יותר. לאחר התקנה אין הרבה הבדל ביניהם. רוב דגמי הגרניט פורצלן מתאימים לרצפה בעוד חלק מדגמי הקרמיקה לא מתאימים לרצפה רק לקירות.

הדבקת ריצוף בדירה לוקחת ללא העבודות מסביב כמעט שבוע. אולם עבודת הדבקה קשורה עוד מספר עבודות שיעריכו את זמן העבודה.

ברוב המקרים נקודת ההתחלה היא הכניסה לבית. במקרים מסוימים אנו מתחילים ריצוף לפי תכנון מוקדם כזה המשפר את מראה הבית.

הדבקת ריצוף זהו תהליך, המיתר את הצורך לפרק ולהוציא את הריצוף הישן והחול מתחתיו. הדבקת הריצוף מתבססת על הריצוף הישן. ואיכותה קשורה למצב השכבה שמתחת.

בחירת קרמיקה צריכה להתבצע לפי:

  1. טעם אישי
  2. התאמה לצבעים אחרים
  3. נוחות ניקוי ותחזוקה
  4. חוזק והתאמה למשטח
  5. עמידות נגד החלקה במקומות שצריך

מתבלטים? צריכים ייעוץ מקצועי?
צרו איתנו קשר ונשמח לעמוד לשירותכם!