עיצוב גינות פרטיות – פינת המרגוע שלכם

לקביעת פגישה והצעת מחיר ללא תשלום חייגו: 050-5253695, או השאירו פרטים ונחזור בהקדם

לקבלת הצעה וייעוץ ללא תשלום
חייגו: 050-5253695
או השאירו פרטים ונחזור בהקדם

הגינה שלנו היא אותו מקום אליו אנו יוצאים בכל פעם שאנו רוצים לשאוף אוויר נקי, להאזין לציוץ הציפורים, לספוג אוירה כפרית ופסטורליות.

כדי שהגינה בה אנו יושבים תיתן מענה מלא לצרכים שלנו, בין אם מדובר בישיבה יומיומית בכל יום אחר הצהריים לצד סופי שבוע ושעות הפנאי ובין אם באזור בו אנו בעיקר מארחים היא חייבת להיות מתוכננת כמו שצריך ובהתאם לצרכים שלנו.

לעיטים קרובות חידוש הגינה בא כחלק או לאחר שיפוץ בית, עבודת השיפוץ עלולה להזיק לגינה כאשר יש צורך לאכסן ציוד ופסולת בחוץ או בעת חידוש הקירות החיצוניים ומריחת שליכט צבעוני לקירות חוץ.

עיצוב גינות פרטיות
עיצוב גינות פרטיות

עיצוב גינות פרטיות כחלק משיפוץ או כעבודה עצמאית ?

עיצוב גינות פרטיות לא בהכרח חייב להיות קשור לשיפוץ במקרים של מעבר לבית חדש, בית יד שניה, במקרה של גינה מוזנחת או בגינה בעלת תכנון לקוי. חשוב לדעת שעבודת איטום יסודות, תיקון ביובים ותיקון פיצוץ מים בגינה עלולים להזיק למצב הגינה ותדרוש תיקון הגינה.

ההיתרון שלנו על פני מתחרים רבים תשפיע רבות על ביצוע עבודה איכותית, קיצור זמני השיפוץ, היכולת לעבוד מול גורם אחד, האחראי על כלל העבודה ותזמונה לביצוע מיטבי.

בנוסף לכלים מתקדמים שברשותנו המאפשרים ביצועי עבודות במינימום נזק עקיף, מינימום רעש ואבק ומקצרי זמן עבודה משמעותיים.

אנו מזמינים אתכם ליהנות מעיצוב גינה שעומד בחלום ובתקציב שלכם!

כאשר אנו באים לתכנן את הגינה, יש כמה דברים חשובים שיש לשים עליהם את הדעת:

עיצוב גינה בבית פרטי – קודם כל מה השימושים שלה?

עלינו לשאול את עצמנו מהם השימושים שאנו דורשים מהגינה שלנו? האם היא אמורה לשרת את הצורך של הילדים לשחק ולהשתולל בחוץ?, האם יש לנו חיות מחמד?, איפה היינו מעוניינים לתלות את הכביסה?, איפה ממוקמת החניה, איך נתכנן את השביל שמוביל מהחלק של הכניסה (שערים גדרות חניה) לחלק הפנימי כלומר לדלת הראשית, מהם המקומות שבהם אנחנו מעוניינים לארח?, האם אנחנו רוצים לשלב פינות אינטימיות בגן ועוד. למעשה, לכל ההחלטות הללו יש משמעות הן בתהליך התכנון והן בתהליך העיצוב של הגינה. כשגודל הגינה המעשי משפיע רבות על היכולת לחלק לאזורים. ובגינות קטנות השיקולים משתנים.

עיצוב גינות פרטיות – סרטוט וגיבוש הרעיון

השלב הראשון הוא פשוט לקחת דף לבן ולסרטט סוג של סקיצה. סקיצה ראשונית שתתאר את כל מה שאנחנו רוצים שיהיה בגינה שלנו. זה לא חייב להיות משהו מאוד מקצועי, אלא משהו שממנו נוכל להתחיל. אפשר לשתף בסקיצה את הילדים או אנשים אחרים שקרובים אלינו. כמובן שתמיד תוכלו לבצע זאת דרכנו בצורה מקצועית ומרשימה, היום הטכנולוגיה מאפשרת להביא את הרעיון לתוכנת מחשב המבצעת הדמיה כמעט מושלמת של מה שהולך להיות בפועל. ברגע שאנחנו יודעים באופן די מדויק מה הצרכים שלנו ומה אנחנו רוצים לשלב בגינה שלנו, אפשר להתחיל לכתוב ממש עם איש מקצועי שרטוט כתב כמויות של עבודות והחומרים שצריך לבצע או להתקין.

עיצוב גינה בבית פרטי – התאמות אקלימיות

אחד הדברים הכי חשובים בתכנון ועיצוב גינות הוא כל הנושא הגיאוגרפי והאקלימי. יש הבדל מאוד גדול בין אם הגינה ממוקמת באזור הררי, מישורי או בסמוך לחוף. האם יש רוחות? מה כיווני השמש? כמה שמש יומית תופסת את הגינה במהלך היום? על כל המאפיינים הללו יש לשים את הדעת בנוסף משום שהם ישפיעו על התפתחות הצמחים בגינה שלנו. ישפיעו על שרידות ואופן הגדילה של העצים והצמחים שבחרנו.

בנושא זה יש גם צורך להתחשב בכמויות המים שבחודשי החורף ירדו בגינה וכמה שטח גגות אנו שופכים לתוך הגינה. גורמים אלו מצריכים תוכנית ניקוז לגינה הכוללת שיפועים, פתחי ניקוז או חילחול. וכל זאת בכדי שגינתנו לא תהפוך לבריכה בגשם הראשון או בעת חס וחלילה פיצוץ מים.

צפיפות והסתרה בגינה הביתית

מבחינת שכנות חשוב להתייחס לכמה אנחנו רוצים להסתיר בין הגינה שלנו לגינה של השכן ולרחוב. איזה משמעות אנחנו מחפשים לצמחיה בהיבט הזה? ניתן ליצור הסתרה בכל מיני דרכים בין אם זה צמח מטפס או עצים שמגיעים לגובה או בין אם באמצעות חומות בטון וגדרות מסוגים שונים. או שמע אנו אוהבים את הפתיחות והיכולת לראות החוצה.

אופי הגינה הביתית

ניתן להבחין בין שני סוגי גינות עיקריות שמשפיעות רבות על שטח הגינה:

גינה מודרנית עם קווים ברורים בשילוב צמחים הנגזמים באופן תדיר ולכל צמח יש את הפינה שלו. בעלת שבילים ואזורי עצים מוגדרים.

או גינה פראית פחות פורמלית המבוססת על צמחים ועצים שלא נגזמים באופן תדיר עם קווים המשתלבים עם נוף טבעי. התחזוקה פחות אינטנסיבית במקרה זה. ואף השבילים הם יותר אבני מדרך ופחות שטחי ריצוף.

לחסוך במים ולהישאר עם גינה ירוקה ופורחת

ברגע שאנחנו רוצים לתכנן גינה חסכונית במים, יש כמה החלטות שעלינו לקבל. אופי הצמחייה, סוג מערכת ההשקיה, האם יש דשא טבעי או דשא סינטטי , כמות האדמה החשופה (ככל שיש יותר אדמה חשופה, יש צורך ביותר מים) לכן הרבה פעמים עדיף ליצור סוג של חיפוי על הקרקע שמונע גם גדילת עשבים. ככל שהצמחייה יותר אינטנסיבית, וסוגי צמחיה שדורשים הרבה מים יש יותר צורך בהשקיה משמעותית יותר המתבטאת גם בעלות תחזוקה חודשית.

גינה מעוצבת קטנה

עצי צל רחבי נוף פחות מתאימים לגינות קטנות ולכן הבחירה של הצמחייה בגינה קטנה קריטית כי יש לנו פחות מרחב בחירה. עצי פרי ננסיים, צמחיה שהיא איטית ויציבה יותר עם עדיפות לצמחיה רב שנתית עדיפה במצב של גינה קטנה.

מעוניינים לשמוע מידע נוסף לגבי תכנון ועיצוב גינות? חברת עוז בנייה ושיפוצים מתמחה בשיקום, תכנון ועיצוב גינות לרבות גינות בבתי קרקע ווילות, מרפסות, גינות בדירות גג או גן ועוד. נשמח לסייע לכם בכל מה שקשור לתהליך, שלב אחר שלב עד לכדי מצב שבו הגינה פורחת ומלבלבת.

מעוניינים בעבודת עיצוב גינות פרטיות, חברת עוז בנייה ושיפוצים מתמחה בתחום זה, צרו איתנו קשר דרך האתר או בטלפון ונתאם פגישה להסתכלות ומתן הצעת מחיר על הגינה ללא כל התחייבות מצדכם.

Picture of ערן עוז אדריכל פנים
ערן עוז אדריכל פנים

ערן עוז בוגר תואר ראשון כאדריכל פנים מאז שנת 2010 עובד בחברת עוז בנייה ושיפוצים מאז 2006. בנוסף אחראי על תחום הקידום והשיווק האינטרנטי בחברה. ואחד מעובדיה העיקריים החל משלבי התכנון ועד מסירת המפתח. החל משנת 2021 ערן מרחיב את לימודיו כהנדסאי בנייה במגמת קונסטרוקטור/ מתכנן שלד.

עוז בנייה ושיפוצים: הבית שלך בידיים טובות

שאלות ותשובות בנושא עיצוב ותכנון הגינה

בחברתנו מאמינים בפתרון כולל ללקוח, באחריות במקום אחד ובמקצועיות. לכן אנו מאמינים ששיפוץ חיצוני של וילה או בית פרטי מצריכה גם חידוש הגינה. ואין כמו מחשבה כוללת על הכל בכדי להגיע לתוצאה הטובה ביותר. וזה מה שאנו מציעים ללקוחותינו. לפרטים נוספים צרו קשר.

גינות פרטיות המיועדות להנאת בני הבית יכולות להיות הדרך הטובה ביותר להתרחק מהכל. לא רק שהם מספקים מרחב שמיועד רק לך, הם גם מספקים הזדמנות לבלות עם המשפחה והחברים. גנים פרטיים מציעים תחושה של שלווה ושלווה שקשה למצוא בעולם העמוס של היום.

עם גינות פרטיות, יש לך הזדמנות לעצב את החלל שלך ולהפוך אותו לשלך. אתה יכול לקבוע כמה תחזוקה שאתה רוצה להשקיע. גינות פרטיות גם נותנות לך הזדמנות לגדל מזון או פרחים משלך, מה לסיפוק רב.

ישנם בעלי מקצוע רבים שניתן להשוות בהקמת גינה חדשה. הנפוצים שבהם הם גננים, מעצבי גינות פרטיות, אדריכלי נוף.

אדריכלי נוף מתכננים פריסה של גינה ויוצרים שתילות שישמשו ליצירתה. גננים שומרים על הצמחים בגינה ומבטיחים שהם בריאים ונראים במיטבם בכל עת. מעצבי נוף יוצרים גינות מאפס או משפרים גינות קיימות על ידי הוספת תכונות כמו תכונות מים או תאורה. אנו עוסקים בין יתר מקצועות הבנייה והשיפוץ וגם בתור מעצבי גינות פרטיות מדהימות ופונקציונאליות. כנסו לראות סרטונים ותמונות של עבודות שביצענו.

מאמר זה ילמד אתכם כיצד לעצב את הגינה הפרטית שלכם.

רעיונות לעיצוב גינה פרטית:

– החליטו על סוג הגינה שאתם רוצים ליצור.

– עצבו את הפריסה שלך.

– עצבו את הצמחים והעצים שלך.

– תכנון שבילים, פטיו ופינות ישיבה.

– קחו בחשבון את הגישה והמיקום של הגינה ביחס לבית או לבית שלכם.

– צרו תקציב לחומרים ושכרו מעצב נוף, גנן, או אותנו במידת הצורך.

גינה ביתית היא דרך מצוינת לגדל ירקות ופירות משלך. אבל לפני שתתחיל לשתול, אתה צריך לתכנן את העיצוב של הגינה שלך. יש הרבה דברים שתצטרכו לקחת בחשבון כשמחליטים על עיצוב הגינה שלכם.

הדבר הראשון שאתה צריך לחשוב עליו הוא כמה מקום יש לך? אם אין לך הרבה מקום, אז עדיף לך לשתול גינת פונקציונאלית עם כמה שיותר שטח פתוח.

לאחר מכן, חשבו איזה ירקות ופירות אתם רוצים לגדל? חלק מהירקות והפירות דורשים יותר אור שמש מאחרים, לכן וודא שהצמחים הללו ממוקמים באזור שטוף השמש של הגן. תרצו גם למקם צמחים גבוהים יותר ועצים. לתכנונים ועיצובי גינות מיוחדים תוכלו לפנות אלינו.

תהליך עיצוב גינה יכול להיות ארוך או קצר. זה יהיה תלוי בגודל הבית שלך, במיקום ובמה שאתה מחפש לעשות עם החלל ובכמות העבודה המתוכננת.

גינות פרטיות מעוצבות לרוב להיות חללים אינטימיים יותר המתמקדים במתן סביבה מרגיעה. זו הסיבה שהם לרוב קטנים בגודלם מאשר גינות ציבוריות. תהליך העיצוב ישתנה בהתאם לגודל הגינה שלכם, למה היא תשמש וכמה זמן יש לכם להקדיש לה.

[trustindex no-registration=google]

מתבלטים? צריכים הצעת מחיר מקצועית?
צרו איתנו קשר ונשמח לעמוד לשירותכם!