גינה היא חלק בלתי נפרד מהבית או הבניין. הגינה היא המקום אותו אנו פוגשים בדרך לבניין, אך גם המקום אליו אנו יוצאים על מנת להתאוורר ולנוח. גינות יכולות לשנות לחלוטין את האופי של המרחב הציבורי או הפרטי. מחקרים מצביעים על קשר ברור בין גינה מטופחת לבין איכות חיים גבוהה ועלייה בערך הנכס. הגינה מתאימה לבתים פרטיים, מבנים משותפים, מגדלי משרדים וכל מקום בו נמצאים בני אדם. בין אם זה ל- שיפוץ בית פרטי או כחלק מחידוש חיצונית המבנה אתם מוזמנים ליוועץ בנו.

מכל האמור לעיל ניתן להסיק לגבי חשיבותו של תהליך עיצוב ותכנון גינות. היום כבר ברור כי רק באמצעות תהליך כזה ניתן להשיג את היתרונות הרצויים:

  1. שילוב בין סוגי צמחיה ופרחים – תהליך עיצוב ותכנון מאפשר יצירת פלטפורמה אידיאלית עבור שילוב בין סוגים שונים של צמחים ופרחים. במקום להסתפק בשטח הקיים לצמצום המגוון והשפע, אפשר לנצל עד תום את הגינה בדרכים שונות.
  2. התאמה אישית – עיצוב ותכנון גינות הם תנאי להתאמה אישית של הגינה. אפשר להתאים אותה לצרכי המשפחה והילדים בבית פרטי, להתאים אותה לרצונות הדיירים בבניין משותף או להתאים אותה לשיקולי הרשות המקומית. אין גבול לכמות האפשרויות הנפתחות במהלך תהליך מסודר של עיצוב ותכנון גינות עם אנשי מקצוע מובילים.
  3. חיסכון בהוצאות – אחת המטרות של תהליכי עיצוב ותכנון היא להביא לחיסכון מתמשך בהוצאות.החיסכון בא לידי ביטוי בצמצום צריכת המים והחשמל, כמו גם בשמירה על עמידות הצמחים והפרחים. החיסכון יכול להגיע לאלפי שקלים בשנה וגם לתרום לאיכות הסביבה והאיזון האקולוגי.
עיצוב ותיכנון גינות
עיצוב ותיכנון גינות

כיצד מבצעים תהליכי עיצוב ותכנון גינות?

אדם ללא רקע מקצועי לא מסוגל לבצע תהליך מסודר של עיצוב ותכנון גינות פרטיות, משותפות וציבוריות. ראשית, חשוב להכיר את הצרכים של כל גינה ולהתייחס למיקום ולתנאים הגיאוגרפיים. שנית, כדאי לבחור בעיצוב גינות פרטיות המתאים לאופי הגינה ולתכנן היטב את השימוש היומיומי ואת התחזוקה. יש מגוון רחב של אלמנטים אותם ניתן לשלב בגינה כדי לשפר את המראה החיצוני שלה:

  • מפלי מים.
  • פינות מרגוע, ישיבה ומנוחה.
  • שבילים.
  • מדרגות.
  • אמצעי תאורה.
  • סלעים.

הדגש בתהליך התכנון הוא על הפרשי הגובה בגינה יחד עם שימוש הומוגני בשאר האלמנטים האופציונאליים. מעבר לכך, שירותי עיצוב ותכנון גינות כוללים תכנון פיתוח שטח עבור בתים בבנייה, תכנון גינה מלאה לגינות פרטיות חדשות או קיימות ופגישות ייעוץ חד פעמיות לשדרוג גינה על פי תקציב קבוע מראש. יש גם חבילות ייעוץ מורחבות המתאימות לשדרוג גינות הזקוקות לשיפוץ קטן או בינוני ושירותי עיצוב ותכנון לגינות קטנות. בנוסף, חברות העוסקות בתחום מציעות שירותי ייעוץ לטובת חיסכון במים עבור מוסדות ציבוריים וגנים גדולים.

בחברת עוז בנייה ושיפוצים גאים לרכז את כל השירותים תחת קורת גג אחת.

גלריית עיצוב ותיכנון גינות: