קבלן איטום גגות – חברה מקצועית ואמינה לטיפול שישפיע לטווח ארוך

לקבלת הצעה וייעוץ ללא תשלום חייגו: 050-5253695, או השאירו פרטים ונחזור בהקדם

לקבלת הצעה וייעוץ ללא תשלום
חייגו: 050-5253695
או השאירו פרטים ונחזור בהקדם

התסריט בו אנו יושבים בחורף בסלון הבית שלנו ופתאום מזהים נזילה מהגג לאחר הגשם הראשון של העונה הוא תסריט שכולנו לא היינו רוצים לקחת חלק בו.

רטיבות לא רק נזק למבנה אלא גם תברואתי

מעבר לכך שהדבר גורם לחוסר נוחות גבוהה מאוד בבית עקב הנזילה והצורך בתיקון של האיטום של הגג, כמו גם של התקרה והקירות שנפגעו כתוצאה מן הנזילה, אלא גם מדובר במפגע תברואתי, שכן לעיתים המים שהצטברו על הקיר יוצרים עובש ופטריות אותם אנחנו ושאר בני הבית צריכים לנשום עד שיסתיים התיקון כולו.

כל האי נעימות שזה עתה תיארנו לכם הייתה יכולה להימנע אילו רק היינו משתמשים בשירותיו של קבלן איטום גגות איכותי. רבים טוענים כי אחד מאנשי המקצוע החשובים ביותר במהלך שיפוץ או במהלך בניית בית חדש הוא קבלן האיטום.

 

קבלן איטום גגות מרוצפים
קבלן איטום גגות רעפים

שבמהלך העבודה שלו צריך לדאוג לא רק לאיטום הגג אלא גם לאיטום הקירות החיצוניים וגם להמליץ לנו כיצד לנהוג עם מערכת האיטום בבית כמו למשל המלצה על הצבת מרזבים, המלצה על תחזוקה של האיטום אחת לכמה שנים בהתאם לאיטום שאותו הוא יישם וכדומה.

איך נבחר קבלן איטום גגות?

במידה ואנו זקוקים לקבלן איטום גגות בין אם במסגרת בניית בית חדש ובין אם לביצוע תחזוקה שוטפת של האיטום שלנו רצוי לעבוד על פי הכללים הבאים:

ראשית, עלינו לנסות לחפש המלצות על קבלני איטום איכותיים ואמינים כאשר רצוי שלא נחפש אנשים שביצעו עבודות איטום זה עתה אלא חברים או קרובי משפחה שביצעו עבודות איטום באמצעות אותו קבלן לפני שנתיים או שלוש ויכולים להעיד כי עבודת האיטום אותה הוא ביצע נשארה איתנה בפני הגשמים ולא נגרם מצב של רטיבות או חדירת מים. 

לאחר שאספתם המלצות וודאו כי לאותו קבלן בו בחרתם יש תעודת אוטם מורשה, דבר שמעיד על מאין תו תקן על איכות העבודה של אותו אוטם. כך תוכלו להבין בקלות איזה אוטם הוא בעל מקצוע איכותי ומי חאפר שעושה עבודות איטום על הדרך. 

לאחר מכן, וודאו מהי תקופת האחריות אותה נותן לכם קבלן האיטום על העבודה אותה הוא עושה בבית שלכם. ישנם קבלנים שיתנו לכם אחריות ארוכה יחסית, דבר שיעזור לכם בעתיד במידה ותהיה נזילה בבית שלכם. לבסוף, כמו בכל דבר, מומלץ להשוות את המחירים ואת תוקף האחריות אותם מציעים קבלני האיטום אליהם פניתם ורק לאחר ביצוע כלל השלבים הללו לבחור קבלן איטום גגות.

אנו מזמינים אתכם ליהנות משיפוץ שעומד בציפיות ובתקציב שלכם!

מתי מומלץ לבצע עבודות איטום?

אם תשאלו כל קבלן איטום גגות מתי כדאי לבצע את עבודות האיטום בגג שלכם כנראה שהרוב המוחלט יגיד לכם פה אחד שהזמן המועדף בהיבט של תזמון ביצוע העבודות הללו הוא דווקא בחודשי הקיץ.

הסיבה המרכזית לכך שעדיף לבצע את עבודות האיטום דווקא בקיץ היא לאור העובדה שבחודשי הקיץ קל יותר לבצע את האיטום, שכן קודם כל כל החומר אותו ניישם יתייבש מהר יותר ובעיקר העובדה שאין גשמים והרבה יותר קל לעבוד על הגגות.

סיבה נוספת היא כי במהלך החורף כל אותם אנשים שלא ביצעו תחזוקה שוטפת לאיטום של הגג שלהם נזכרו לקרוא לקבלן לאיטום גגות ולכן הזמינות של קבלני האיטום בחורף יורדת וכפועל יוצא המחירים עולים. לכן, מומלץ מאוד לתאם תחזוקה שוטפת או בדיקה של האיטום בחודשי הקיץ וכך להימנע מכשל באיטום במהלך החורף. אנחנו

בחברת עוז בניה ושיפוצים מתמחים בכל סוגי האיטום, כולל איטום גגות באמצעות שלל פתרונות ואנו נשמח לבצע עבורכם כל עבודת איטום ולה תצטרכו.

ערן עוז אדריכל פנים

ערן עוז אדריכל פנים

ערן עוז בוגר תואר ראשון כאדריכל פנים מאז שנת 2010 עובד בחברת עוז בנייה ושיפוצים מאז 2006. אחראי על תחום הקידום והשיווק האינטרנטי בחברה. ואחד מעובדיה העיקריים החל משלבי התכנון ועד מסירת המפתח.

העמוד הזה

שאלות ותשובות בנושא איטום במהלך עבודות שיפוצים

גג בטון פגיע למזגי מזג אוויר, פגיע בעת העלאת חפצים על הגג או בעת עבודת בעלי מקצוע. תחזוקה ובירות שוטפת על גג הבטון שלכם מבטיחה: הימנעות מנזקים מחמירים בקירות הפנים והחוץ כתוצאה מנזילה בגג, מניעה מפגיעה בתקרה. שמירה על החוזק המבני של יציקות הבטון בביתכם. מונעת נזקי רטיבות ועובש.

לא תמיד נכון לבחור בהלבנת הגג לבדה ולפעמים לא צריך יותר מזה.

איטום גג ביריעות או במריחת זפת הינה בסיס נדרש והכרחי לגגות בטון בבנייה פרטית ואף בבניני מגורים. 

הלבנה בחומרים השונים מועילה בעת פתרון בעיות שלאחר יישום זפת או יריעות ביטומאניות.

הלבנה גם תורמת בהורדת הטמפרטורה בבית, והחזרת קרינת השמש מהמבנה. הלבנה מתאימה גם בצביעת חלקי

פסולת המצויה על גג הבטון שלנו לא מועילה בשום צורה. להיפך ככול שיש יותר חפצים או פסולת שהשאירו קבלנים שונים וככל שיש יותר מערכות ישנות ולא מתפקדות על הגג. הסיכוי לחלודות המכניסות מים לתוך הבטון, לפגיעה בשטח הגג כתוצאה מנפילת חפצים כבדים או חדים שיפגעו באיטום גדולה יותר. בנוסף עומס חפצים על הגג מונעים את זרימת מי הגשמים לפתחי הניקוז של הגג.

קודם כל מומלץ לבדוק לפחות פעמים בשנה את הגג ומצבו אם לא יותר.

בייחוד לפני הגשמים הראשונים.

חשוב לבדוק מדי פעם את פתחי הניקוז שנמצאים על הקרקע שאין זרימת מים מהגג.

לא יכולים לבדוק בעצמכם הזמינו קרוב משפחה, שיבדוק במקומכם או בעל מקצוע שייעץ לכם בצורה מקצועית.

איטום גג רעפים  יכול להתבצע בשני דרכים למען פתרונות שונים לבעיות שונות.

האחת נזילה משבר ברעפים, או מפינות משטחי הרעפים שמצרכים בדיקה ותיקון נקודתי לבעיה.

השנייה זה איטום מחדירת טיפות מועטות, אבק, קרינה, חום ומזיקים. על ידי התקנת שכבת בידוד מתאימה מתחת לרעפים.

ישנם 3 סוגי כשלים נפוצים אשר פגעים בגג הבטון ומצרכים תחזוקה:

  1. הטבע – השמש, גשם, רוח, לכלוך עצים, וחיות (ציפורים חתולים) כל אלו מעלים לכלוך, שוחקים את הגג מלכלכים אותו ופוגעים בו. לבדם הם מצרכים בדיקה שנתית לפחות ותחזוקה לפי הצורך
  2. פיצוצי צנרת מים – כמויות רבות של מים הנשפכים בלחץ על הגג או פיצוץ של דוד עלולים לחפש את כל החרירים או הכשלים באיטום ולהרחיבם עד כדי בעיה דחופה מלבד הטיפול בפיצוץ המים.
  3. הגורם האנושי – אנשים העולים על הגג יכולים להפיל כלים או מתקנים אשר על הגג ולפצוע את הבידוד. הדברים אשר אנו מניחים על הגג יכולים ללחוץ על שכבת האיטום וליצור בעיות גם כן.

השיטה המומלצת משתנה בין פרויקט לפרויקט ונמדדת בין היקף הנזק או הבעיה לבין עלות כספית שנעה בין אלפים בודדים לסכום יותר גדול. לכן כדאי לקבל הצעה מקבלן המתמחה בכך ומה הצעתו איך לטפל.

כביכול הוספת שכבה חדשה על שכבה ישנה אמורה לאטום את הגג. ואכן עקרונית זהו המצב כאשר השכבה העליונה במצב מושלם אולם במקר של כשל ולו הקטן ביותר. חדירת המים תגיע גם לשכבה מתחת וככה הלאה.

מניסיון של כמה עבודות שביצענו עם חומר מריס שקוף. התוצאות נראות מצוינות וכך גם תגובת הלקוחות.

 

חברת עוז בניה ושיפוצים כבר הרבה מאוד שנים עוסקת בתחום למען לקוחותיה. ברוב עבודותינו טיפול בבעיות איטום לא מסתכם רק בכך אלא מצריך עבודות נוספות שגם את פתרונות אלו אנו מבצעים. ככה שלקוחותינו מקבלים תוצאה מושלמת במקום אחד.

איטום חדר רטוב  זו חובה בכל שיפוץ מקלחת ואמבטיה. זו חובה עד כדי כך שנכתב תקן מחמיר בנושא המחייב קבלנים לבצע זאת.

מטרת האיטום הינה למנוע מעבר מים לשאר חלקי הבית ואף למנוע מעבר מים לדירות אחרות או לשטח המשותף של הבניין.

השלבים הם:

  1. ניקוי והסרה של כל הלכלוך והחול.
  2. ביטון הצנרות שעל הרצפה.
  3. ביטון דפנות הקירות ויצירת מחסום בדלת המעבר למסדרון.
  4. מריחת סיקה על פני כל השטח.
  5. מריחת סיקה על גבי הקירות שנוגעים בהם מים.

האיטום הינו הבסיס עליו מרצפים או מחפים קירות. לכן אין אפשרות בדיעבד לתקן פגם זה, מבלי להחליף הכל. כיוון שיש תקן בנושא: המפרט הכללי לעבודות בניה, פרק 5, סעיף 063 מציין זאת. כמובן שיש צורך להיוועץ עם מהנדס בודק מוסמך ועם עורך דין במקרה הצורך.

החוק מחייב שכת איטום תת רצפתית ועל הקירות שבהם יש מתקנים רטובים כדוגמא כיור, אמבטיה ועוד.. ללא שכבה זו איטום סיליקון לא יעזור. אולם ישנה דרישה חדשה המחייבת לפתוח חריץ במפגשי קרמיקת הקיר לריצוף או לאמבטיה ולמלאותם בחומר אוטם גמיש. הנחייה זאת מגיעה לאחר ההבנה שחומר הרובע לא מצליח לתפוס את מקומו באזורים אלו. ויש צורך בחומר עמיד יותר

לצערנו אתם לא היחידים, הדבר קורה באלפי בתים פרטיים בישראל ואף בבעיות בעמודי וקירות בבתים משותפים. הפתרון או אפשרי וכך גם פתרון הבעיה בצורה מיטבית. צרו איתנו קשר ונשמח לתת לכם את הפתרונות המותאמים לכם. כולל מתן אחריות לפתרון הבעיה.

זו בעיה נפוצה בישראל, היסודות יושבים בתוך האדמה, וכאשר האדמה רטובה הבטון נדבק גם הוא ברטיבות. כאשר הבטון הגיע לרוויה מהרטיבות, הרטיבות מתחילה לטפס ובכך היא נכנסת לתוך ביתנו, וגורמת לפיצוצי צבע ונזקים אף יותר גרועים.

כן הדבר אפשרי אך יש להתייעץ איתנו לפני קבלת ההחלטות.

מתבלטים? צריכים ייעוץ מקצועי?
צרו איתנו קשר ונשמח לעמוד לשירותכם!