fbpx

בנייה בגבס – כל מה שחשוב לדעת על הגבס לפני שיפוץ

לקבלת הצעה וייעוץ ללא תשלום חייגו: 050-5253695, או השאירו פרטים ונחזור בהקדם

לקבלת הצעה וייעוץ ללא תשלום
חייגו: 050-5253695
או השאירו פרטים ונחזור בהקדם

בנייה בגבס חיפוי עליית גג

עוז בנייה ושיפוצים, מבצעת עבודות שיפוצים מפשוטות ועד מורכבות בכל רחבי הארץ, עם ניסיון של שני דורות בחברה ומעל 40 שנות וותק כחברה בתחום. אנו דוגלים בשירות מצוין, איכות ביצוע ודיוק ברמה גבוהה, מחיר משתלם ללקוח וסיום מהיר של עבודה. 

בחברתנו תקבלו פרויקט מתחילת תכנונו ועד המפתח, משלבי ההריסה ועד הניקיון שבסופו וכל מה שבדרך. עם עוז בנייה ושיפוצים תוכלו את כל עבודות בנייה בגבס ולכל מטרה ועוד סוגי בנייה רבים ומגוונים באיכות מקסימאלית ובמחירים המותאמים לכם ובתוצאה כפי שחלמתם. באתרנו תוכלו למצוא עוד מגוון רחב של עבודות שיפוצים ועבודות הגמר שאנו מבצעים.

מנציגי עוז בנייה ושיפוצים תקבלו לכל פנייה פגישה והצעת מחיר חינם ללא התחייבות! פשוט פנו אלינו, וקבלו הצעה המותאמת לבקשתכם כזו המשתלמת לכם ותשדרג את ביתכם או עסקכם.

תוכן עניינים

אז מהו בעצם חומר הגבס?

פלטות הגבס הינם חומר בנייה נפוץ במיוחד במדינתנו ובתקופה המודרנית בה אנו חיים בענף הבנייה והשיפוץ. אנו נשתמש בתהליכי בנייה בגבס בצורות מגוונות אבל ברובן השימוש יהיה פנימי ולא חיצוני. בנייה בגבס נחשבת כחלק משיטת בנייה קלה עקב משקל הבנייה הנמוך. הגבס לעולם ייתמך על ידי קונסטרוקציית מתכת או עץ, בנוסף הוא יכול להיות מודבק על קיר קיים כחלק מחיפוי והחלקה. בנייה בגבס נוכל למצוא בשימושים כמו: חיפוי קירות ותקרות, אלמנטים עיצוביים עומדים או אופקיים, ספריות, ארונות תצוגה ואפילו פינות עבודה.

מאמרים נוספים בנושא שיענינו אותך:

תהליך ייצור פלטות הגבס

חומר הגבס מתחיל את דרכו כמחצב טבעי, לאחר תהליך החציבה או עובר למפעל אשר כותש את החצץ לאבקה ועובר תהליכי חימום ומאבד אחוז ניכר מהנוזלים שבו. לאחר שלב זה לאבקה מוספים חומרים שונים המשפרים את חוזקו, עמידות לאש ולמים ועוד. בהתאם לתערובת שעורבבה יוצקים את החומר על גבי נייר קרטון בגוון המתאר את סוג התערובת שנקבעה, נייר קרטון אדום עמידות לאש, נייר קרטון לבן גבס רגיל, נייר קרטון ירוק עמידות ללחות, נייר קרטון כחול עמידות לתנאי חוץ. הפלטה אז מכוסה בצידה השני ומפעילים עליה תהליכי חימום ולחיצה ליצירת פלטה דחוסה ויציבה.

כיצד נראה חומר הגבס המגיע אלינו ?

חומר הגבס מגיע בצורת פלטות ברוחב 120 ס"מ ואורך משתנה, העובי הנפוץ ביותר הוא 12 מ"מ ישנם עוביים גדולים וקטנים יותר לשימושים שונים. כמו כן ניתן להשיג פלטות מחוררות לתוצאה דקורטיבית, פלטות עבות יותר להגנה מאש ופלטות דקות יותר המיועדות לכיפופים ולהורדת משקל תקרה. עוד אופציה להזמנת גבס מצריכה הזמנה מיוחדת והיא מאוד אפקטיבית ליצירת צורות מדרגות או מדפים, צורה זו מאפשרת לנו להזמין מראש צורה נבחרת המגיע מהמפעל מודבקת ומדויקת ביותר ומקלה על העבודה ותורמת לתוצאה הסופית.

בעת בחירת הפלטה המתאימה אלינו להזמין בדומה למקרה עבודת קרמיקה יש צורך בהזמנת כמות גדולה יותר מכמות המ"ר בשטח, הסיבות הן:

 1. חלוקת הפלטות מצריכה פחת גדול (כמות גדולה שנזרקת) מצב זה נוצר כאשר המידה גדולה בקצת מגודל הפלטה או כאשר יש צורך בחיתוכי צורות כדוגמת משולשים.
 2. לקיחת כמות עודפת שתכסה על שברים בהובלה, טעות במדידות, ושברים בפלטות. בעת בנייה בגבס לעיטים רחוקות ובמיוחד במקרים של בנית ספריות גבס ומבנים מורכבים יותר מגבס יש צורך לחפות עוד השלמה שלא נלקחה בחשבון בעת המדידה הראשונה לכן עדיף להישאר עם עודף קטן ולא לעבוד עם שאריות.

 

שיטות התקנת פלטות הגבס בשטח

בשטח ישנן שלושה שיטות להתקנת לוחות הגבס וכאמור כל השיטות כוללות תשתית שאותה הגבס עוטף
תהליך בנייה בגבס באתר העבודה

 1. התקנה חדשה לא על בסיס קיר תקרה קיימות – בתהליך זה אנו מברגים את הפלטות על מסגרות פח או עץ בארץ נפוץ יותר הברגת פלטות על מסגרת עץ בגלל עניין המחיר (פרופילים הגבס מסילות וניצבים יותר זולים מפרופילים עץ). המסגרות נקדחת על הקיר והתקרה. את המסגרת המתכת יש לבנות לפי תקנות הבנייה ולפי צורך בחוזק הבנייה.
 2. התקנה על בסיס קיר קיים בשיטת האומגות –ישנם פרופילים הנקראים אומגה המאפשרים לנו התקנה במינימום עובי המאפשרים לנו להיצמד לקיר קיים. חיסרון שיטה זו שיש קושי להעביר צנרת חשמל ללא חציבות ובאם הקיר עקום גם ההתקנה תהיה עקומה.
 3. התקנה על בסיס קיר קיים בשיטת הדבקה – בין החומרים המתאימים להדבקת לוחות גבס נמצאים החומרים הוותיקים המבוססי אבקה. חשוב להתאים את חומר ההדבקה לאזור חיצוני או רטוב, לבין הדבקה בשאר חללי המבנה. שיטה זו מאפשרת התקנה צמודה לקיר לחפות על פגמים בקיר ואף לישר את הקיר. לאחרונה חברתנו החלה לעבוד עם חומר הדבקה חדשני על בסיס פולאוריטן מוקצף המותז מאקדח ייעודי המאפשר הדבקה מהירה עד שעה לסיום תהליך ההתייבשות, לא מתנפח מעבר למידה כמוצרי פולאוריטן אחרים, מיתר את הצורך בערבוב דבק ולכלוך באתר, מאוד נוח לעבודה ומאפשר את יישור הקיר שיטה מומלצת ביותר על ידנו.
בנייה בגבס כוורת תצוגה

המלצות נוספות לבנייה בגבס

 1. ניתוק פלטת הגבס מהרצפה על מנת למנוע העברת רטיבות מים מומלץ להגביע מעט את הפלטה בעת התקנה. או לשים פס פלציב מתחת.
 2. מומלץ ליישם שכבה פנימית של חומר בידודי כדוגמת צמר סלעים או חומר דומה ולהתאים את רמת העמידות מאש של חומר הבידוד לפרויקט.
 3. מומלץ לתכנן מראש את כלל נקודות החשמל התקשורת מערכות מיזוג ואינסטלציה שעוברות בקיר ולהכינם מראש.
 4. אזורים שמצרכים גישה כדוגמת מזגן מיני מרכזי מומלץ לשים אזורים פריקים או דלת גישה.

תהליכים לאחר בנייה בגבס

לאחר התקנת לוחות הגבס יש צורך למלא את חורי הברגים והחיבורים בין הפלטות ובין פינות הקיר והתקרה. כמו כן יש לבצע תהליכים שימנעו הופעת סדקים לפתרון בעיה זו ישנם שני שיטות :

 1. פס נייר שמודבק בעזרת שפכטל אמריקאי – מכסה את חיבורי הפלטות בצורה טובה יותר בעל חיסרון בולט מאוד הקורה בתנאי לחות הוא נוטה להתקלף ובכך ליצור בעיה במקום להיות פתרון וכידוע מדינתנו שופעת בלחות כך שזה קורה ברוב המקרים שבהם אנו פוגשים עבודה קודמת בשיטה זו.
 2. פס רשת פיבר או רגילה – בעל עובי משתנה בין סוגי הרשתות, בעל צד דביק לנוחות עבודה, מצטיין בעמידה לאורך שנים רבות ואינו מתקלף, בדומה לשיטה הקודמת יש צורך למרוח אותו בשפכטל אמריקאי לפחות שני שכבות.

לסיכום מאמר בנייה בגבס זה

השימוש בבנייה בגבס רק עולה, בקרב בנייה חדשה או בתהליכי שיפוצים. הגבס כבר החליף בכל פרויקט שיפוץ בנייה כבדה כאשר רק הדבר מתאפשר. הגבס ייצר פתרונות חדשים שלא היו קיימים בעבר לגבי חיפוי קירות קיימים פגועים או העקומים, העברת תקשורת וחשמל ללא חציבות ועוד… כן עדיין חומר הגבס הוא רך יותר מבנייה כבדה על כל סוגיה אולם בתכנון נכון ובעבודת התקנה תקנית וטובה הוא פתרון מספק מבחינת חוזק ועמידות לאורך שנים, בנייה קלה יותר מהירה יותר וללא לכלוך כבד ובעיקר עלות נמוכה יותר לעומת אותו פרויקט בבנייה כבדה.

אנחנו בעוז בנייה שיפוצים מתמחים בכל סוגי בנייה בגבס הקיימים ועם עבודות גבס מיוחדות בפרט. אנו נדאג לתכנן את השיפוץ ואת אלמנטים הגבס שלכם לפרטי פרטים תוך הקפדה על עיצוב דקורטיבי. אנו מאגדים את כל סוגי הקבלנים תחת קורת גג אחת מה שיחסוך הרבה בלאגן, זמן וכאבי ראש. ליצירת קשר קבלת הצעת מחיר חינם אנא השאירו פרטיכם באתר או התקשרו ונשמח לעמוד לשירותכם.

העמוד הזה מדהים

ערן עוז אדריכל פנים

ערן עוז אדריכל פנים

ערן עוז בוגר תואר ראשון כאדריכל פנים מאז שנת 2010 עובד בחברת עוז בנייה ושיפוצים מאז 2006. בנוסף אחראי על תחום הקידום והשיווק האינטרנטי בחברה. ואחד מעובדיה העיקריים החל משלבי התכנון ועד מסירת המפתח.

שאלות ותשובות נפוצות בנושאי בניה בגבס

חלל האמבטיה הינו חלל רטוב. וככזה גבס רגיל אינו, עמיד. קיים גם גבס ירוק בעל עמידות למים, אבל גם עליו הייתי ממליץ רק במקומות שאין מגע מים ישירות. בעבר בחברתנו השתמשנו צמנטבורד. כבר תקופה שקיים עוד סוג של גבס בשוק, סוג שדי מבטל חלק מהחסרונות של צמנטבורד, וזהו הגבס הכחול: עמיד בתנאי חוץ וגשם ולפיכך הוא המלצתנו לשימוש בחללים רטובים כגון חדר אמבטיה.

 • גבס לבן המגיע בעוביים שונים ובאורכים שונים מתאים לעבודות פנימיות לא בחללים רטובים. חלש יותר מכלל הסוגים הקיימים.
 • גבס ירוק מתאים לאזורים שתיתכן בהם רטיבות. עמיד יותר וחזק יותר מגבס לבן. גבס זה לא אמור לעמוד בתנאים חיצוניים ואף לא במגע מים ישיר ותכוף.
 • גבס אדום מתאים לעבודות בעלות צורך בתקן אש. יתכן וידרשו כמה שכבות בכדי להגביר את זמן העמידות לפי תקן נדרש לכל חלל.
 • גבס כחול המילה האחרונה בגבס פלטה זו עמידה בתנאים חיצוניים ובמגע מים תכוף בניגוד לשאר סוגי הפלטות. נוכל להשתמש בה בתוספות בניה, בחדרי אמבטיה ועוד…

לכל מטרה בין אם זה לקירות או תקרות, שימושים חיצוניים ושימושים פנימיים, מקומות בעלי רטיבות או צורך בתקני אש. לצורך בידוד רעשים ובידוד חום וקור. לבניית קרניזים ואף ארונות ומידוף.

גבס מתאים לשימוש תעשייתי, משרדי וביתי. ולכן מתאים לכולם. רק מומלץ להתייעץ עם בעל המקצוע איזו פלטה ושיטת בניה מתאימה לכם.

רוב הפלטות המצויות בשוק אינן עמידות לתנאים חיצוניים ואל לנו לשיקולם לצרכי בניה חיצונית. אולם ישנה רק סוג גבס אחד המתאים לבניה חיצונית וזו הפלטה הכחולה. והיא מומלצת מאוד לבניה מהירה זולה ואיכותית.

קירות גבס מותקנים על מסגרת מתכת לרוב עם כי גם מסגת פנימית מעץ היא אופציה אבל יקרה יותר ולא מתאימה במקרים רבים.

שיטה אחת כוללת חיפוי קיר או תקרה בעזרת פרופיל אומגה וזו הדרך הטובה ביותר בחיסכון שטח הבנייה. הגבס בא רק בצד אחד. שיטה זו מתייחסת כי המשטח ישר ומוכן להתקנה אם זה לא המצב שיטה זו לא מתאימה.

שיטת הבניה משניי צדדים או מצד אחד בעזרת פרופיל מסילה ופרופיל ניצב. שיטה זו אינה נסמכת על משטח ישר אלא צפה, עומדת בזכות עצמה. שיטה זו מהווה את מירב הקירות הבנויים.

שיטת בנייה מחוזקת בעלת שימוש בפרופילים מתכת עבים יותר המאפשרים חוזק קיר גדול יותר.

כין ישנה הפלטה האדומה אשר מתאימה, חשוב לוודא מול יועץ מהם הדרישות ולפי כך לעבוד. יתכן וידרשו מספר שכבות של גבס אדום בהתקנה בשיטת הבנייה בכדי לעמוד בדרישות.

בעיקרון כן. מומלץ בעת בניית קיר חדש להתייעץ עם בעל המקצוע ולהכין חיזוקים בתוך הקיר כך שהטלוויזיה תיתפס על מסגרת ברזל או עץ ותהייה חזקה. בקיר גבס קיים יתכן ותצטרכו לפתוח ולהכין חיזוקים. הגבס עצמו אינו מספיק חזק לתפוס טלוויזיות כבדות.

בעיקרון כן. מומלץ בעת בניית קיר חדש להתייעץ עם בעל המקצוע ולהכין חיזוקים בתוך הקיר כך שהרהיט ייתפס על מסגרת ברזל או עץ ויהיה חזק. בקיר גבס קיים יתכן ותצטרכו לפתוח ולהכין חיזוקים. הגבס עצמו אינו מספיק חזק לתפוס רהיטים כבדים.

יתרונות קירות הגבס הינם רבים: החל מעבודה זולה, מהירה, חסכונית וירוקה ובעלת אפשרות להקטנת כמויות הפסולת. בנוסף שיטה זו יכולה להיבנות על קרמיקה בניגוד לרוב שיטות הבניה הכבדות.

בידוד נוצר מחללי אוויר כלואים בתוך חומר. ולכן קיר גבס אשר מחופה בפלטות גבס הינו קיר מבודד. רוצים להעלות את רמת הבידוד אין בעיה מומלץ תמיד להתקין חומר בידודי בתוך קיר הגבס כדי למנוע בצורה מיטבית מעבר רעש.

כן בוודאי אנו מראשוני החברות העובדות בגבס בארץ. עוד מימיו הראשונים בארץ. שיטת בניה זו מלווה אותנו ברוב עבודותינו. ואנו כאן למענכם בייעוץ ועבודה.

שיטה זו אידיאלית לבניה בעסקים שונים, רק התייעצו איתנו ונמליץ לכם על שיטת הבניה וסוג הפלטות המתאימים לכם.

רק חלק מסוגי הפלטות מתאימים: הפלטה הירוקה לא במגע מים ישיר. והפלטה הכחולה העמידה גם בתנאי חוץ.

שתף ב:
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

אנו מזמינים אתכם ליהנות משיפוץ שעומד בציפיות ובתקציב שלכם!

מאמרים נוספים שיעניינו אותך

מתבלטים? צריכים ייעוץ מקצועי?
צרו איתנו קשר ונשמח לעמוד לשירותכם!