הנמכת תקרת גבס – פתרון עיצובי או תפקודי שקורה בכל בית

לקבלת הצעה וייעוץ ללא תשלום חייגו: 050-5253695, או השאירו פרטים ונחזור בהקדם

לקבלת הצעה וייעוץ ללא תשלום
חייגו: 050-5253695
או השאירו פרטים ונחזור בהקדם

אם אתם נמצאים בתהליך של עבודות שיפוצים, ודאי שמעתם על חומר הגבס ועל הפתרונות היצירתיים שהוא מאפשר.

הנמכת תקרת גבס הפכה בשנים האחרונות להיות חלק אינטגרלי מתהליך עיצוב הבית ונמצא כמעט בכל בית מבנייה חדשה ועד בית ישן.

הנמכת תקרה באמצעות גבס מתאימה הן בדירות ובתים חדשים שרק נבנים והן בכאלה שעוברים שיפוץ כללי.

הנמכת תקרת גבס – שימושים ופתרונות

אז נכון שברוב המקרים, הנמכת תקרת גבס מתבצעת בתור הכנה למזגן מיני מרכזי, שכן בחלל אשר נוצר בין התקרה המקורית לתקרה המונמכת, מעבירים את תעלות המיזוג וגם מניחים את המזגן עצמו. 

 

הנמכת תקרת גבס בחדר שירותים במבנה ציבורי
תהליך התקנת הנמכת גבס בחברתנו

במקביל, הנמכת תקרה מהווה פתרון מעולה מתחת לגגות רעפים, גגות פנלים מפח או גגות אלומיניום בשילוב עם מוצרי בידוד תרמי מתחת לתקרת רוויץ מתפוררת או כאשר תקרת הבטון במצב רעוע ונדרש פיתרון כלכלי ומשתלם. 

הנמכת תקרת גבס – פיתרון לתאורה מעוצבת

דבר נוסף שהגבס יכול לתרום הוא בהיבט של תאורה. כך ניתן להתקין גופי תאורה שקועים זה נותן מראה אלגנטי וייחודי לבית. אם בוחרים לשלב בתוך התקרה גופי תאורה מסוג לד, נוכל לחסוך לא מעט כסף בצריכת החשמל החודשית הביתית שלנו.

הנמכת תקרת גבס כמבודד אקוסטי

גבס מסייע במצבים בהם רוצים למנוע רעשים ולייצר שכבת הגנה בין קומות בוילה למשל.  גם במשרדים מדובר בפתרון פרקטי, שכן התקרה משמשת למעבר של חוטי חשמל, תקשורת ובחדרי ישיבות ניתן להתקין רמקולים ומקרנים אשר יורדים ישירות מהחלל שנוצר בין התקרה הגבוהה למונמכת. 

אנו מזמינים אתכם ליהנות משיפוץ שעומד בציפיות ובתקציב שלכם!

יתרונות הנמכת תקרת גבס ?

למעשה, לגבס יש כמה יתרונות הן בהיבט העיצובי והן בהיבט הפרקטי. הגבס מאפשר לנו לבצע הנמכה בלי הרבה בלאגן, עם פחות לכלוך ובפחות כסף. מדובר בחומר גמיש מאוד ולכן ניתן לעשות בו שימוש למגוון של פתרונות בכל מיני צורות, גדלים וטכניקות. 

קיימים שני סוגים עיקריים של תקרות גבס

הסוג הראשון נקרא תקרת גבס מקיר לקיר. למעשה, מדובר בהמשך ישיר של  תקרת הבית או ביצירת משטח תחתיו. הסוג השני נקרא תקרת גבס צפה והיא בנויה על גבי התקרה הקיימת בלי שנעשים חיבורים בקצוות, התקרה אינה מחוברת כלל לקירות  שני הסוגים מהווים פתרונות למשל להסתרת תאורה תיקון נזקים בתקרה, בידוד רעשים וחום ועוד. 

מהם שלבי העבודה?

 1. התקנת בסיס לפלטות מפרופילים עשויים פח
 2. העברת כבלים למנורות, השמת מוצרי בידוד וכדומה
 3. התקנת התקרה בעזרת ברגים למסגרות שנבנו
 4. יצירת פתחים לגופי התאורה
 5. הדבקת רשתות בכל החיבורים בין הפלטות ולקירות. אם יש פינות מדביקים פרופיל פינה
 6. מריחת שפכטל, לפחות שלוש שכבות
 7. צבע

רוצים לקבל עוד מידע מקצועי ופרקטי על הנמכת תקרת גבס ועוד מגוון של פתרונות עיצוביים ופרקטיים לביתכם או למשרד? לחברת עוז בנייה ושיפוצים ניסיון של למעלה מ-40 שנה בתחום השיפוצים והבנייה. אנו מספקים לקהל לקוחותינו קשת רחבה של שירותים לרבות תכנון ובנייה בכל חלקי הבית, הוספת אלמנטים דקורטיביים, ייעוץ בבחירת כלים סניטריים, עיצוב פנים, עיצוב גינות, ייעוץ תאורה ועוד. כל מה שאתם צריכים לעשות הוא להשאיר את הפרטים שלכם אצלנו באתר ונשמח לחזור אליכם ממש בקרוב עם מענה על כל הפרטים. בנוסף נשמח להגיע אליכם, לראות בעיניים מה בדיוק החלל אותו אתם רוצים לשפץ דורש, להעביר לכם הצעת מחיר מסודרת ומקצועית ללא כל התחייבות מצדכם.

שאלות ותשובות נפוצות בנושאי בניה בגבס

חלל האמבטיה הינו חלל רטוב. וככזה גבס רגיל אינו, עמיד. קיים גם גבס ירוק בעל עמידות למים, אבל גם עליו הייתי ממליץ רק במקומות שאין מגע מים ישירות. בעבר בחברתנו השתמשנו צמנטבורד. כבר תקופה שקיים עוד סוג של גבס בשוק, סוג שדי מבטל חלק מהחסרונות של צמנטבורד, וזהו הגבס הכחול: עמיד בתנאי חוץ וגשם ולפיכך הוא המלצתנו לשימוש בחללים רטובים כגון חדר אמבטיה.

 • גבס לבן המגיע בעוביים שונים ובאורכים שונים מתאים לעבודות פנימיות לא בחללים רטובים. חלש יותר מכלל הסוגים הקיימים.
 • גבס ירוק מתאים לאזורים שתיתכן בהם רטיבות. עמיד יותר וחזק יותר מגבס לבן. גבס זה לא אמור לעמוד בתנאים חיצוניים ואף לא במגע מים ישיר ותכוף.
 • גבס אדום מתאים לעבודות בעלות צורך בתקן אש. יתכן וידרשו כמה שכבות בכדי להגביר את זמן העמידות לפי תקן נדרש לכל חלל.
 • גבס כחול המילה האחרונה בגבס פלטה זו עמידה בתנאים חיצוניים ובמגע מים תכוף בניגוד לשאר סוגי הפלטות. נוכל להשתמש בה בתוספות בניה, בחדרי אמבטיה ועוד…

לכל מטרה בין אם זה לקירות או תקרות, שימושים חיצוניים ושימושים פנימיים, מקומות בעלי רטיבות או צורך בתקני אש. לצורך בידוד רעשים ובידוד חום וקור. לבניית קרניזים ואף ארונות ומידוף.

גבס מתאים לשימוש תעשייתי, משרדי וביתי. ולכן מתאים לכולם. רק מומלץ להתייעץ עם בעל המקצוע איזו פלטה ושיטת בניה מתאימה לכם.

רוב הפלטות המצויות בשוק אינן עמידות לתנאים חיצוניים ואל לנו לשיקולם לצרכי בניה חיצונית. אולם ישנה רק סוג גבס אחד המתאים לבניה חיצונית וזו הפלטה הכחולה. והיא מומלצת מאוד לבניה מהירה זולה ואיכותית.

קירות גבס מותקנים על מסגרת מתכת לרוב עם כי גם מסגת פנימית מעץ היא אופציה אבל יקרה יותר ולא מתאימה במקרים רבים.

שיטה אחת כוללת חיפוי קיר או תקרה בעזרת פרופיל אומגה וזו הדרך הטובה ביותר בחיסכון שטח הבנייה. הגבס בא רק בצד אחד. שיטה זו מתייחסת כי המשטח ישר ומוכן להתקנה אם זה לא המצב שיטה זו לא מתאימה.

שיטת הבניה משניי צדדים או מצד אחד בעזרת פרופיל מסילה ופרופיל ניצב. שיטה זו אינה נסמכת על משטח ישר אלא צפה, עומדת בזכות עצמה. שיטה זו מהווה את מירב הקירות הבנויים.

שיטת בנייה מחוזקת בעלת שימוש בפרופילים מתכת עבים יותר המאפשרים חוזק קיר גדול יותר.

כין ישנה הפלטה האדומה אשר מתאימה, חשוב לוודא מול יועץ מהם הדרישות ולפי כך לעבוד. יתכן וידרשו מספר שכבות של גבס אדום בהתקנה בשיטת הבנייה בכדי לעמוד בדרישות.

בעיקרון כן. מומלץ בעת בניית קיר חדש להתייעץ עם בעל המקצוע ולהכין חיזוקים בתוך הקיר כך שהטלוויזיה תיתפס על מסגרת ברזל או עץ ותהייה חזקה. בקיר גבס קיים יתכן ותצטרכו לפתוח ולהכין חיזוקים. הגבס עצמו אינו מספיק חזק לתפוס טלוויזיות כבדות.

בעיקרון כן. מומלץ בעת בניית קיר חדש להתייעץ עם בעל המקצוע ולהכין חיזוקים בתוך הקיר כך שהרהיט ייתפס על מסגרת ברזל או עץ ויהיה חזק. בקיר גבס קיים יתכן ותצטרכו לפתוח ולהכין חיזוקים. הגבס עצמו אינו מספיק חזק לתפוס רהיטים כבדים.

יתרונות קירות הגבס הינם רבים: החל מעבודה זולה, מהירה, חסכונית וירוקה ובעלת אפשרות להקטנת כמויות הפסולת. בנוסף שיטה זו יכולה להיבנות על קרמיקה בניגוד לרוב שיטות הבניה הכבדות.

בידוד נוצר מחללי אוויר כלואים בתוך חומר. ולכן קיר גבס אשר מחופה בפלטות גבס הינו קיר מבודד. רוצים להעלות את רמת הבידוד אין בעיה מומלץ תמיד להתקין חומר בידודי בתוך קיר הגבס כדי למנוע בצורה מיטבית מעבר רעש.

כן בוודאי אנו מראשוני החברות העובדות בגבס בארץ. עוד מימיו הראשונים בארץ. שיטת בניה זו מלווה אותנו ברוב עבודותינו. ואנו כאן למענכם בייעוץ ועבודה.

שיטה זו אידיאלית לבניה בעסקים שונים, רק התייעצו איתנו ונמליץ לכם על שיטת הבניה וסוג הפלטות המתאימים לכם.

רק חלק מסוגי הפלטות מתאימים: הפלטה הירוקה לא במגע מים ישיר. והפלטה הכחולה העמידה גם בתנאי חוץ.

מתבלטים? צריכים ייעוץ מקצועי?
צרו איתנו קשר ונשמח לעמוד לשירותכם!