משפחות רבות בישראל בוחרות בפרקט בתור ה- ריצוף המועדף. פרקט בין אם מדובר בדו שכבתי, תלת שכבתי, פרקט עץ גושני או פרקט למינציה מעניק לחללים השונים בבית מראה חם, אותנטי וייחודי.

יש המון בעלי מקצוע אשר מתמחים בהתקנת פרקט אבל מה שעושה את ההבדל בתחום זה בא לידי ביטוי דווקא בניואנסים הקטנים.

איך מתקינים פרקט בשלבים ובמה אנחנו שונים מהאחרים?

אחד הדברים הכי חשובים בתהליך של התקנת פרקט הוא לוודא שהרצפה ישרה ומפולסת. בלי לבדוק את זה כנראה שיווצר מצב של הפרשי גבהים נפיחויות וחריקות בעת דריכה. אפשר להתגבר על ההפרשים הללו בעזרת אבקת מדה מתפלסת ובעזרת מים למלא את הנקודות הבעייתיות ולישר את השטח.

התקנת פרקטים
התקנת פרקטים

שלבי התקנת פרקטים

בשלב הבא מבצעים ניקוי יסודי של כל החלל, כדי למנוע היווצרות של לכלוך מתחת לפרקטים. מאוד חשוב לפני ההתקנה, להשאיר את הפרקט למשך כמה ימים בודדים בחלל כדי לאפשר למשטחי העץ להתרגל לטמפרטורת החדר וללחות. כך בעצם מונעים שינוי בנפחים. בשלב הבא, זאת במידה ומדובר בפרקט למינציה, מחליטים באיזה כיוון להניח את הלוחות כדי ליצור משטחים זהים.

 

אנו ממליצים לכל לקוחותנו, במיוחד בבתים שבהם יש נזקי רטיבות לעשות שימוש בפלטסיב מגן מים בניגוד לספוג הרגיל שמניחים מתחת לפרקט וזה בעצם מונע היווצרות של לחות. הרבה פעמים, אנשים בוחרים שלא לפרק את הריצוף ולהניח את הפרקט מעל ואז זה באמת משהו שמאוד כדאי להשקיע בו. הפרקטים עצמם מוגנים רק בחלק העליון וזה בא לתת מענה לבעיה הזו. בשונה מהתקנת פרקט טבעי, אותו יש לקבע על גבי משטח קיים בעזרת דבק מיוחד או מסמרים, בפרקט למינציה משתמשים בשיטה המכונה הצפה. מניחים את לוחות העץ ללא דבק, ממש כמו בפאזל ועושים שימוש בחיבורים מיוחדים או בדבק, תלוי בלוחות. זכר מתחבר לנקבה בחיבור של 45 מעלות.

המלצות ל- התקנת פרקטים שלא תשמעו מכל מתקין

אחד הדברים עליהם אנו מקפידים מאוד הוא לא לחסוך בתהליך הורדת הפנלים אשר עשויים מקרמיקה ולטייח בשכבת טיח לפני הדבקת פנלי הפרקטים, מה שיוצר מראה אלגנטי ברמת גימור גבוהה ואף מונע הצטברות של אבק כתוצאה מעובי הפנלים. כך בעצם אפשר להצמיד את הריהוט מאוחר יותר בקלות. בנוסף, אנו ממליצים ליישם שכבת לקה מיוחדת אף לפרקט למינציה המבליטה את יופיו הטבעי של הפרקט ומגנה עליו לאורך זמן.

 

מעוניינים לשמוע עוד על התקנת פרקטים? השאירו את הפרטים שלכם ונשמח לחזור אליכם במהרה. במקביל ניתן להתייעץ איתנו לגבי ביצוע עבודות נוספות הקשורות לשיפוץ זה כמו החלפת דלתות, קיצור דלתות, צביעת חדרים, עבודות טיח, אספקת ארונות קיר לפי דרישה ועוד. 

גלרית התקנת פרקטים: