אם גם לכם יש חלל ריק או יותר מזה, אם גם אתם רוצים להעניק לבית שלכם מראה ייחודי, שונה ויוצא דופן, אתם חייבים לקבל קצת מידע על הדבקת טפטים. אנשים רבים בטוחים כי מדובר בטרנד שנעלם מן העולם, אבל היום בהחלט אפשר לומר כי הטפטים הם חלק בלתי נפרד מעיצוב בתים, דירות, משרדים ובתי עסק נוספים בישראל. 

סוגי טפטים

קיימים כמה סוגים עיקריים של טפטים

  • טפטים מבד לא ארוג – Non Woven – טפטים מאוד איכותיים, קלים להתקנה וניתן להסיר אותם מבלי לגרום נזק לקירות.
  • טפטים על בסיס נייר- פחות עמידים ולא ניתן להרטיבם.
  • טפטים PVC – מיוצרים מחומר הנקרא ויניל שהוא סוג של פלסטיק. נחשב עמיד וקל לניקוי. עלול לגרום לנזק לקיר כאשר מסירים אותו.

 

איך מדביקים טפטים ? – מידע שחשוב לדעת

את הטפט מומלץ להתקין אך ורק על קיר שהוא חלק ונקי. לא ניתן להדביק טפט על קיר שלא עבר החלקה. בנוסף, לפני תהליך ההדבקה, חשוב לתקן את הסדקים, השקעים והרטיבויות. כל ליקוי בקיר יבלוט מעבר לטפט. במידה ומדובר בקיר העשוי מפלטות של גבס, חשוב לצבוע אותו בשכבה אחת נוספת לפני ההדבקה. מאוד מומלץ לצבוע את הקיר בחומר מקשר. יש כל מיני חומרים בשוק כמו בונדרול או פריימר. תפקידו של צבע זה הוא לקשר בין הצבע לבין השפכטל ולהבטיח כי הצבע נשאר על הקיר בצורה טובה. הצבע המקשר מונע קילוף של הקיר. דבר נוסף שחשוב לדעת הוא שלא ניתן להדביק טפטים על קרמיקה. יחד עם זאת, לפני שמדביקים טפט, יש להסיר בתי מנורות ושקעים.

האם מתחזקים טפט?

את רוב הטפטים לא מומלץ לנקות כמו שמנקים משטחים אחרים, אלא לעקוב אחרי הוראות היצרן. יש טפטים שניתן לעבור עליהם עם מטלית לחה, יש כאלה שניתן ממש להרטיב ויש כאלה שאסור.

התקנת טפטים בשלבים

  1. מדידה – מודדים את הקיר מהתקרה לרצפה. במידה ויש פאנלים יש להוסיף אותם לחישוב.
  2. הכנת הדבק – תהליך ההדבקה נעשה עם דבק טפטים המגיע כסוג של אבקה שאותה מוהלים במים.
  3. הדבקה- תהליך ההדבקה מתבצע עם מברשת מהתקרה אל הרצפה. כדאי לבחור בבעל מקצוע מקצועי שיבצע את העבודה עבורכם.
  4. הוצאת בועות אוויר – בעזרת רולר.

 

לפרטים נוספות אודות תהליך הדבקת טפטים, צרו איתנו קשר ונשמח לסייע לכם.