לא משנה אם בחרתם לשפץ את הבית בשיפוץ כללי ובין אם אתם משפצים נקודות מסוימות או חלקים בו, ברוב העבודות שיצא לנו לקחת חלק, כמעט תמיד אנו מוצאים את עצמנו מתעסקים עם אחד הדברים הכי מרכזיים בכל בית: צינורות המים והביוב. יש המון סוגים של עבודות הקשורות בתכנון, בניה והחלפה של מערכות ביוב וצינורות כמו למשל החלפת צנרת, הארכת קטע של צנרת, התקנה של ברזים, החלפת סיפונים, התקנת נקודות מים בקיר, החלפת מערכת ביוב רצפתית ותכנון שלה מחדש ועוד.

בניית מערכות ביוב – מה זה אומר?

בעיקרון, לא מדובר במשהו שאנחנו רואים אותו או חושבים עליו ביום יום שלנו. אחרי שאנו מתקלחים, מורידים את המים באסלה או שוטפים את הכלים, המים, הסבון והלכלוך זורמים במערכת הביוב המורכבת מצינורות הנמצאים חלקם בתוך וחלקם מחוץ לבית. מה שמכסה את המערכת הזו נקרא שוחות ביוב. אלו הן מכסים העשויים בטון, PVC או יצקת. המערכת מסועפת בצורה של שתי וערב לצד המבנים, הכבישים והמדרכות. התפקיד של מערכת הביוב הוא בעצם לפנות את כל החומרים שאנחנו ממש לא רוצים שיישארו קרובים אלינו.

בעוד יש מצבים בהם מדובר בתקלה נקודתית שניתן לפתור יחסית בקלות, יש גם מקרים שבהם המערכת כבר ישנה, חלודה והבעיות חוזרות וצצות שוב מה שוב ואז לא נותר אלא להחליפן.

מתי צריך להחליף את מערכת הביוב והצינורות?

  1. התיישנות של קווי הביוב
  2. שברים ותקלות המחייבים החלפה
  3. בית חדש
  4. שיפוץ מסיבי
  5. חדירה של שורשים או פגיעה בצנרת

 

לפרטים נוספים אודות שיפוצים והחלפות של מערכת האינסטלציה והביוב, צרו איתנו קשר ונשמח לתת לכם מענה. אנו עובדים עם חומרי גם איכותיים בעלי תו תקן על פי כללי עבודה מחמירים תוך מתן אחריות מלאה הן על המערכת והן על העבודה. לאיתור תקלות ובעיות אנו עושים שימוש בטכנולוגיות מתקדמות המסייעות לנו באיתור התקלה.