מרץ 07 2015
סוגי חומרים לבניה כבדה

סוגי חומרים לבניה כבדה

כאשר אנו מעונינים ב- בנית קירות ותקרות יש לקחת בחשבון שני הפרמטרים העיקרים: האם הקיר העמיד לתנאי חוץ או שמא מדובר בקיר פנימי? והאם אנו מעוניינים באחד מ- סוגי חומרים לבניה כבדה שתכביד על היסודות או שמא בניה קלה יותר מתאימה לנו? בנוסף יש לקחת בחשבון פרמטרים כמו: עמידות הקיר למים, אש, וונדלים, מהירות הקמת הקיר, ומחיר החומר והעבודה , לפעמים גם הם מהווים שיקול חשוב .

מהם סוגי חומרים לבניה כבדה ?

בנייה בבלוק בטון

בלוקים אלו מורכבים מיציקת בטון כאשר הם באים בכמה עוביים 4,7,10,15,20, ס"מ. בכל בלוק כזה יש בין 2 לארבע חורים המסיעים באקוסטיקה ובבידוד, ומורידים ממשקל הבלוק. קירות אלו מתאימים גם לחוץ וגם לפנים. עלויות בניית קיר מבלוקי בטון נחשבת יחסית ליקרה עקב התהליכים הרבים שיש לבצע לאחר בניתם (טייח, שפכטל,צבע). יש מקרים שבהם משקל הקיר במבנה מצריך חישוב ואישור מהנדס מוסמך. לפי התקן עובי הטייח על קירות מסוג זה הוא 30 מ"מ לצד חיצוני ו-15 מ"מ לצד פנימי. רמת הבידוד תרמי והאקוסטיקה יחסית נמוכה מבלוקי איטונג.

בנייה בבלוק "איטונג"

בלוקים אלו מורכבים משילוב של חול וסיד עם חומר התססה, מגיעים בעוביים של 5,7,15,20 כיחידה אחת ללא חורים ופתחים, בלוק זה מתאפיין במשקל עצמי נמוך, רמת בידוד תרמי ואקוסטי גבוה יחסית ונוח לעבודה. אומנם משקלם העצמי הוא נמוך אבל עדין הם נחשבים בדירוג כבנייה כבדה. לגימור סופי יש לטייח קירות אלו, המצריכים שימוש ברשת המקשרת בין הטייח לקיר, שפכטל וצבע. לפי התקן עובי הטייח על קירות מסוג זה הוא 30 מ"מ לצד חיצוני ו-15 מ"מ לצד פנימי.

בניה בבלוקי גבס

בלוק גבס מתאים לקירות פנימיים בלבד, בלוקים אלו נכנסים תחת הכותרת בנייה כבדה אבל הם יחסית קלים ולכן ניתן לבנותם על גבי ריצוף. קיר זה בא בעובי 10 ס"מ ובעל חורים פנמיים המסיעים להורדת המשקל העצמי, סגנון בנייה זה מחייב הגבהה ממשטח הריצוף על ידי סטריפים שעם ייעודיים, מניחים בלוק על גבי בלוק ובניהם חומר הדבקה, בלוקים אלו מצטיינים ברמת בידוד אקוסטי, שיטת עבודה נוחה המקלה על דיוק, בנוסף חומר ההדבקה לאחר התקשות הופך חלק אינטגראלי מהבלוקים ויוצר משטח אחיד המוכן לתיקונים בודדים,ליטוש וצבע ללא צורך בטייח נוסף.

לשלל סוגי חומרים לבניה כבדה ישנם יתרונות מובהקים מול סוגי חומרים לבניה קלה השונים הנמצאים כיום בשוק ברמת עמידות יכולות בידוד אקוסטי ותרמי, אולם משקלם ולחלקם גם מחירם המתווספת לו גם מחיר עבודה ההתקנה ועבודות הנילוות אליו מצדיקים לעיתים בחינה האם סוגי חומרים לבניה כבדה מתאימים לנו או שנעדיף בניה קלה. עוד מידע נמצא בבנית קירות ותקרות באתר.

לפרטים נוספים בנוגע ל- סוגי חומרים לבניה כבדה המתאימים לכם והזמנת הצעת מחיר לעבודה, השאירו את הפרטים שלכם אצלנו. באתר ונשמח לחזור אליכם עם מענה על כל השאלות.

סוגי פתיחת שערים