עבודת בידוד – פתרון שמשפר איכות חיים

לקביעת פגישה והצעת מחיר ללא תשלום חייגו: 050-5253695, או השאירו פרטים ונחזור בהקדם

לקבלת הצעה וייעוץ ללא תשלום
חייגו: 050-5253695
או השאירו פרטים ונחזור בהקדם

עבודת בידוד מתחלקות לכמה קבוצות עיקריות ביניהן בידוד אקוסטי לחללים, בידוד תרמי ובידוד ממים.

בידוד ממים קשור באופן ישיר גם למערכת האיטום הביתית שמטרתה למנוע חדירה של מים.

הפעם בחרנו להתמקד בשתיים מהקבוצות הכי פופולאריות בעולם הבנייה והשיפוצים: עבודות בידוד אקוסטיות ותרמיות.

אנו בחברת עוז בנייה ושיפוצים מתמחים בביצוע כל סוגי עבודות הבידוד כאשר הפעם בחרנו לתאר לכם על אופי העבודה ועל מטרותיה.

עבודת בידוד חומרים בשטח לפני התקנה
עבודת בידוד גג בתוספת בנייה

מה מעצים רעש ומה סופג רעשים בבית?

אולי זה לא ברור לכולם אבל כל מה שנמצא בחדר כולל אותנו מהווה או מגביר רעש או סופג רעש. לדוגמא:

ספה, בדים, ווילונות, ארונות קירות חלולים, פרקט ואפילו ספרים אלו חומרים הנמצאים ברוב החללים אולם איננו שמים לב לתרומתם.

ובצד השני המגביר הד ורעש נמצאים, כל מוצרי הזכוכית, משטחים אטומים של ריצוף, משטחים גדולים החוברים רק בשני פאות ועוד… לכן לפעמים הפתרון הוא במה שאנחנו בוחרים להכניס לחדר.

למה כדי לבצע עבודת בידוד בבית?

עבודת בידוד נכוננה תמנע מעבר רעשים מתוך הבית לכיוון דירות אחרות וההפך, כך גם לרעשים המגיעים מתנועה ברחוב. בידוד נכון יוריד את רמות הרעש מחדרי נגינה. יוריד הד ברחבי הבית במיוחד בחללי מדרגות המבצעים פעולת הגברת רעש ברחבי הבית. בנוסף הבידוד יעיל כחלק מחדרי הרצאות, מסעדות, חדרי לימוד ועוד… דבר נוסף שכדי לדעת כי עבודת בידוד משמשת כמקלה בתסמינים עקב לקויות ריכוז ושמיעה ומשפרת את חיי הסובלים ממחלות אלו.

בידוד אקוסטי

המטרה בבידוד אקוסטי היא להקטין את מעבר אנרגיית הקול שנוצרת בין שני חללים או את ההד הנוצר בחלל פנימי. כאשר אנו בונים תוספות של בנייה קלה שהם בעצם פנלים העשויים מחומרים כמו אלומיניום או פח ביחד עם קלקר הן עבור בית או דירה והן עבור משרד, עובי הקיר שלעצמו הוא בין 5 ס“מ ל – 10 ס“מ. לכן, אין אפשרות להשחיל חשמל או כבלי תקשורת או כל דבר בקיר עצמו. זו הסיבה שכחלק מתהליך הבנייה יש לבנות קיר גבס פנימי שבו עוברת מערכת של כל מיני סוגי צינורות כמו חשמל למשל עם שקעים ומפסקים, כלומר בין הגבס לבין הקיר בנוסף לעוד שכבת בידוד.

בכל שיפוץ, חומרי בידוד הם חלק בלתי נפרד, בעוז בנייה ושיפוצים האיכות חשובה כמו גם מחיר הוגן.

ומה בהקשר התרמי?

מטרתו של בידוד תרמי היא להפחית את מעבר החום בין שני גופים המאופיינים בטמפרטורות שונות. מה שאנחנו רוצים להשיג זה בעצם בידוד של החלק הפנימי של המבנה כלומר לבודד את הקירות הפנימיים מהאקלים החיצוני וזו הסיבה שעושים שימוש במילה בידוד. המטרה הנוספת של מערכת בידוד תרמי היא גם לעשות שימוש בכל מיני אביזרי בידוד שיסייעו להפחית את הצריכה האנרגטית של מערכות המיזוג השונות.

אחד המוצרים היותר פופולאריים בתחום הזה של עבודות בידוד הוא יריעת פוליאסטר בעובי של בערך 3-4 ס“מ המעניקים בידוד מעולה. יש גם יריעות יותר יקרות המגיעות בפלטות של 5 ס“מ ומצוינות הן לבידוד של רעש והן לבידוד מפני קור.

מה לגבי בידוד בגגות?

בהקשר לבידוד בגגות ורעפים מכל מיני סוגים, נרצה לשלב שכבה נוספת לבידוד – סוג של פצפץ. ללקוחות המעוניינים לבנות חדר בעלית הגג נמליץ לשים עוד שכבה מתחתיו של גליל פוליאסטר . תפקידה של השכבה הראשונה הוא למנוע קרינה, אבק ולחות  כאשר השכבה שנייה עוצרת חום קור ורעש. בשלב הסופי נכסה במוצר הנקרא גבס ירוק את קורות העץ.

מעוניינים לשמוע פרטים נוספים על עבודות בידוד? סובלים מרעש, הד, רטיבות, או מהפרשי טמפרטורה גבוהים בין החוץ לפנים? צרו איתנו קשר דרך האתר או בטלפון ונשמח להציע לכם מגוון של פתרונות בהתאמה אישית, במחיר הוגן ובאיכות ואחריות ללא כל פשרות. 

Picture of ערן עוז אדריכל פנים
ערן עוז אדריכל פנים

ערן עוז בוגר תואר ראשון כאדריכל פנים מאז שנת 2010 עובד בחברת עוז בנייה ושיפוצים מאז 2006. בנוסף אחראי על תחום הקידום והשיווק האינטרנטי בחברה. ואחד מעובדיה העיקריים החל משלבי התכנון ועד מסירת המפתח. החל משנת 2021 ערן מרחיב את לימודיו כהנדסאי בנייה במגמת קונסטרוקטור/ מתכנן שלד.

עוז בנייה ושיפוצים: הבית שלך בידיים טובות

שאלות ותשובות נפוצות בנושאי בידוד

זו שאלה כוללנית : נתקלנו במקרים של חדרי נגינה, שירה, משרדים ביתיים, בעיות של מעבר בין דירות , במקרי רעשי הדהוד שחדר מדרגות בוילה יוצר, וכמעט בכל חלוקת קיר גבס שאנו בונים כמו גם בבניה קלה להפריד בין החיצוניות לפנים. לכן מומלץ להתייעץ איתנו לפני החלטות.

החומרים מתחלקים לשלוש קבוצות נפוצות:

בידוד בזכוכית – זכוכית בידודית למנוע מעבר רעש, חום קור מהחיצוניות לפנימיות.

בידוד בתוך הקירות – ישנם בלוקים מבודדים יותר וישנו בידוד המוכנס לתוך בנייה קלה כגון קירות גבס.

בידוד מחוץ לקירות – בעיקר לחדרי נגינה ולביצוע פרויקטים של בדיעבד למשל למניעת הדהוד בין קומות בוילה. 

כן בהחלט יעיל מאוד אתם מוזמנים להתייעץ איתנו.

כל יצרן או יבואן מחויב להציג ובדרך כלל ישנה חוברת או מידע באינטרנט ,על מנת לתת רמות של בידוד אקוסטי ובידוד תרמי. כנסו לאתר לברר פרטים נוספים.

ובכן עלות העבודה כאשר היא באה על הקיר הינה עסק לא יקר. אולם יש צורך לבדוק כמה חלקי בידוד צריך והיכן לכן עלות החומר וההובלה משתנה.

בידוד אקוסטי הוא בידוד המיטבי יותר למניעת מעבר רעשים. נשתמש בו לבודד רעשים בין דירות, קומות, משרדים, חדרי נגינה ועוד..

בידוד תרמי הוא בידוד המשמש אותנו למניעת מעבר חום קור, למשל מניעת התחממות הבית בקיץ דרך גג רעפים או שימוש אחר לגמרי הוא בריחת המיזוג מתוך הבית לחוץ.

לכל מטרת בידוד מומלץ להתייעץ איתנו מהם החומרים המומלצים לעבודת הבידוד שלכם ובאיזה רמה מבודדת הם צריכים להיות.

[trustindex no-registration=google]

מתבלטים? צריכים הצעת מחיר מקצועית?
צרו איתנו קשר ונשמח לעמוד לשירותכם!