ספטמבר 19 2019
שיפוץ בית פרטי

עיצוב גינה קטנה

מי שזכה לגור בדירה או בית פרטי עם גינה, בהחלט הרוויח פינת חמד ירוקה, צבעונית ושקטה. מקום מפלט מאוורר ופתוח שמאפשר לנו לפתוח את היום באור השמש החמימה ולקחת כמה נשימות טובות ועמוקות ליום חדש או לשבת בנחת אחרי יום ארוך ולטעון את המצברים. לא תמיד העיצוב מונע נזקים או צורת הגינה הקטנה ממשת בצורה יעילה ופרקטית, עיצוב גינות פרטיות מעלה את הנוחות והיופי, מונע נזקים עתידים ומעלה את ערף הבית.

עיצוב גינה קטנה כל מה שצריך לדעת!!!

גינה שווה לרוגע, לשלווה, לרגעים קטנים, שמחים ומאושרים שאנחנו חווים עם האנשים שהכי קרובים לנו. למעשה, הרבה אנשים מגדירים את הגינה  הפרטית שלהם כסלוןהחדש ולכן משקיעים בתהליך של עיצוב גינה קטנה. מצד אחד מדובר בחלל חיצוני פתוח שנותן מענה לנפש הפנימית שלנו, אך מצד שני כדי שהגינה אכן תהיה מושלמת, היא חייבת להיות גם פרקטית וגם מזמינה. הנה כמה טיפים שאתם חייבים להכיר לפני שאתם מתחילים לעצב את הגינה שלכם.

הצללה

בשונה מגינות גדולות בהן אפשר לשלב עצי נוי, עצי פרי ושיחים הממלאים שטחים גדולים יחסית, בגינה קטנה זה ממש לא ככה. הצללה זו דרישה שהיא MUST בגינות מהסוג הזה, כאשר פרגולה יכולה לתת את המענה המושלם. השוק מציע קשת רחבה של פרגולות החל מפרגולות עץ מסיביות דקורטיביות, דרך פרגולות דמוי עץ ועד פרגולות אלומיניום. פרגולה יכולה להגן עלינו מפני השמש, הגשם והרוח, כך נוכל לשבת בחוץ ברוב ימות השנה, זאת בשונה מעץ או שיח אשר דורש לו שנים רבות כדי לגדול ולהתפתח. את פתרון ההצללה חשוב להתאים לכיוון הגינה, לגודל שלה, לסגנון הישיבה שלנו, כמו האנשים שאנחנו מארחים וכמובן לתקציב שעומד ברשותנו

השקיה

ככל שהגינה יותר קטנה, כך עלויות ההשקיה יורדות. בשונה ממה שישראלים רבים דווקא מתחברים אליו, לאקלים הישראלי לא מתאימים כל סוגי הצמחים והעצים. לכן, אם אתם מעוניינים לחסוך במים, חשוב לתכנן את הצמחייה בגינה בצורה מיטבית התואמת את האקלים בו אתם גרים. פתרון נפלא בשטח גינה קטן הוא להקים דשא סינטטי שמאופיין בעלות הקמה נמוכה וחיסכון אדיר במים ותחזוקה. בגינות אלה, לרוב חלק ניכר מהשטח צמוד לבית ודשא רגיל הוא פתח לבעיות רטיבות. דשא סינטטי בא למנוע את זה ולשמור על הקירות והרצפה של הבית מפני חדירה של מים.

גידור

בעיצוב של גינה קטנה ננסה להתמקד בהכנת מסגרת צמחייה הקרובה לגדר, הכל במטרה לא להקטין את שטח הגינה ולחלק אותו למקטעים. בבתים רבים עם גינות קטנות קיימת קרבה לבית שכן ואז יש בעייתיות עם קרבה, והרגשת חוסר פרטיות עקב קירבה לשכנים. לכן שמעצבים גדר כדאי לשלב בין צמחיה גבוהה היוצרת מחסום גבוהה לבין צמחיה שיחית שממלאת את השטח הנמוך, ההיתרון הגדול של גדר חייה היא היכולת להעלות בגובה החומה הבנויה וליצור חציצה ללא צורך באישורים מיוחדים הכרוכים בכל עבודת בנייה

איטום

בנוסף בגינות מסוג זה יש לא פעם בעיות ניקוז מי גשמים. על אף שישנם תקנים וביקורת על קבלנים נושא זה לא תמיד נעשה באופן תקין. לרוב שטח הגגות הנשפכים לחצר הוא גדול אולם הגינה לא כל כך גדולה וכושר הספיגה שלה קטן מאוד, במיוחד אם אין דשא טבעי אלא דשא סינטטי,שטח גדול רוצף, הוספו יריעות וחיפוי קרקע. לכן, כחלק בלתי נפרד מתהליך העיצוב חשוב לבחון את רמת האיטום של הבית ופיתרונות הניקוז של הגינה בתהליך הקמת או חידוש הגינה בכדי למנוע הצפות ונזק לבית בעתיד.

רוצים לשמוע עוד מידע על עיצוב גינה קטנה? השאירו את הפרטים שלכם ונשמח לחזור אליכם עם מענה מדויק על כל השאלות.

כמה עולה שיפוץ כללי לבית?
קבלן שיפוצים או שיפוצניק?