מנסיוני כ- קבלן שיפוצים, בית פרטי הוא הגשמה של חלום שהופך למציאות עבור חלק גדול מהישראלים. בעוד דירה קיימת על מבנה הנבנה לגובה, בית פרטי נבנה על הקרקע ומקיפה אותו גינה. פיתוח חיצוני לבית פרטי הוא תהליך ארוך, מורכב, הדורש ידע מקצועי, ניסיון והבנה עמוקה, לא פחות מאשר החלק הפנימי של ביתנו. הרי כולנו חולמים על גינה שלווה, פסטורלית שיהיו בה את כל הפסיליטיז והפתרונות התואמים לצרכים שלנו הן מבחינה פרקטית והן מבחינה עיצובית. במקביל, אנו רוצים שהחלק החיצוני של ביתנו יהיה יעיל, חסכוני ויתאים לסגנון חיינו.

פיתוח חיצוני
פיתוח חיצוני

תהליך פיתוח חיצוני לבית פרטי

רוב הבתים בהם לקחנו חלק פעיל בתכנון הפיתוח החיצוני נחשבים לכאלה עם גינות גדולות יחסית. יש כל כך הרבה דברים שעלינו לקחת בחשבון לרבות פינות ישיבה, אזורים מרוצפים, אזורים מקורים, אזורי משחק לילדים ועוד. כאשר אנו מתחילים את תהליך הפיתוח עלינו להתייחס לגודל הגינה, למאפיינים שלה ולצרכים של בני הבית. יש כמה מרכיבים חשובים בתהליך פיתוח חיצוני לבית פרטי.

תכנון מרכיבי הגינה- כל אחד בנפרד וכולם ביחד

 • שערים וגדרות – מה שמקיף את הבית ומשיג סוג של הפרדה בינינו לבין השכנים ובין הגינה לבין הכביש זה שער וגדרות. איזה שער תרצו? חשמלי או ידני? מעץ או מאלומיניום? גדר במבוק טבעי או ברזל?
 • דקים – ישראלים רבים מחפשים לשלב בחצר ביתם חומרים טבעיים, שכן השילוב הוא פשוט מושלם ויוצר הרמוניה. ניתן לבחור בין דק טבעי לדק סינטטי ויש לתכנן תשתית ולהתייחס למגוון של פרמטרים בתהליך.
 • פרגולות – זו יכולה להיות פרגולת עץ גושני מרהיבה, פרגולת אלומיניום מודרנית או אפילו שילוב של השניים. גם כאן דרוש תכנון קפדני שכן הפרגולה תשרת אותנו לאורך שנים ומדובר בהשקעה כספית לא מבוטלת.
 • ריצוף חיצוני ויצירת שבילים – עץ, גרנוליט, אבנים משתלבות, בטון מוחלק.
 • בריכת שחיה- משלל סוגים ומחירים להנאה מושלם בחודשי הקיץ החמים.

מאיפה מתחילים?

השלב הראשון בתכנון פיתוח חיצוני בבית פרטי תלוי במענה לשאלה – מה גודל הגינה ואיך היא מחולקת? זה בדיוק הזמן להבין את חלוקתם של המפלסים השונים, להתייחס לתשתיות הקיימות בגינה מבחינת מערכת המים, שרוולי השקיה ומערכת חשמלית. כדאי להתייחס גם למיקום הגינה ביחס לשמש ולמאפייני הסביבה לשלבים הבאים בהם נקבע איזה שתילים, צמחים ועצים אנחנו רוצים לשתול. אנחנו בעד שתילים שנקלטים בקלות בהתאם לתנאי מזג האוויר הישראלים. חשוב להתייחס גם לשאלה קריטית לא כמו והיא האם יש כבר אלמנטים הקיימים בגינה שלנו או שאנחנו מפתחים אותה ממש מאפס. בנוסף, איזה תקציב עומד לרשותנו בתהליך והכי חשוב מה הייתם רוצה שיהיה בגינה שלכם?. למעשה, אחת המשימות היותר מורכבות בתהליך הפיתוח החיצוני הוא לתכנן את החצר באופן כזה שתהיה לא רק יפה ומרשימה, אלא גם פרקטית ונוחה לתחזוקה.

הנה כמה דגשים שחשוב לשים לב אליהם:

 • פתרונות המתאימים לחלק החיצוני של הבית מבחינת תחזוקה
 • התייחסות לשאלה האם יש בבית ילדים קטנים ובעלי חיים
 • התייחסות לגינה שתתאים לנו גם שנים קדימה
 • תכנון הגיוני וחכם של מערכות החשמל וההשקיה
 • בחירת צמחים שיהפכו את הגינה שלנו לפרקטית
 • תכנון גינה שתתפתח בצורה האידיאלית בהתאם לתנאים הפיזיים של החצר
 • שילוב בין עיצוב, אווירה והרמוניה

חולמים לגינה מושלמת? חברת עוז בניה ושיפוצים תכננה ופיתחה מאות גינות וחצרות לקהל הישראלי בכל רחבי הארץ. נשמח לסייע לכם בתהליך, לבנות ביחד אתכם תקציב בהתאם לצרכים, לרצונות ולחלומות שלכם ולבחור ביחד אתכם את המוצרים והמערכות המתאימים לחלק המהותי והחשוב בבית החלומות שלכם. צרו איתנו קשר ונשמח לסייע לכם בכל דבר.

גלריית פיתוח חיצוני: